• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Tablica Ogłoszeń » Wieści z fabuły
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1341
  Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 06:29   Wieści z fabuły  

  Wieści z Trzech Światów
  Wrzesień-Listopad


  Słodki protest
  Miasto lalek, okolice ulicy Cukierniczej
  “Uważajcie, jeśli na czasie zależy wam bardziej niż na słodkości w ustach! Omijajcie ulicę Cukierniczą, gdzie mistrzowie słodyczy mają swe składziki. Trwa tam protest gospodarzy przeciw szajce (bądź szajkom) Dachowców, którzy oferują własne wypieki. Przy tym jednak stolika, muzyki i miłej obsługi nie zapewniają, a jakość ich oferty dalece jest dyskusyjna - tak przynajmniej twierdzą protestujący.
  Jeśli jednak pragniesz zjeść więcej czekolad niż sam ważysz, życzysz sobie lukru wypływającego uszami i bólu brzucha z przejedzenia to czym prędzej śpiesz na Cukierniczą. Znajdziesz tam najprzedniejsze ciasta, lody o smakach, które trudno sobie wyobrazić i to wszystko za pół ceny i bez wchodzenia do któregokolwiek ze sklepów! Wszystko do kupienia na ulicy, która została zablokowana stoiskami oraz tłumami słuchającymi cukierniczych agitatorów i korzystającymi ze Specjalnej Protestowej Przeceny” - głosiło jedno z wielu ogłoszeń rozwieszonych po całym Mieście Lalek.

  Tajemniczy list
  Kraina luster
  Wieści szybko się rozchodzą, a pijani Cyrkowcy często rozpowiadają swe sekrety. W ten właśnie sposób po Krainie Luster rozniosła się wieść, jak pewien podróżnik znalazł w żółtej kopercie tajemniczy list spisany na niebieskim papierze (pachnącym cytrynami). Treść wiadomości była następująca: “Zbyt dużo już łez, słów szukaj na księżycu”.
  Jedni śmieją się, że to tylko nędzna poezja, inni natomiast doszukują się ukrytego sensu czy zagadki, którą trzeba rozwikłać. (Tak, chodzi o napis, który jest obecnie widoczny w odbiciu księżyca na wodach Morza Łez. Jednak jak napis brzmi aktualnie czy co faktycznie oznacza pozostawia się już graczom, którzy wykorzystać to mogą dowolnie!)

  Galerta na horyzoncie!
  Szkarłatna Otchłań, okolice Lewitującego osiedla
  ”Czy nie bawi Cię widok morskiej galery przemierzającej przestrzeń Otchłani? Jakże komicznie wyglądają rzędy ciężkich wioseł, które niczemu, zdaje się, nie służą? Niech Cię jednak nie zmyli ten absurd. Uciekaj czym prędzej, gdyż łowców niewolników jest to okręt! Ochrzczony Galertą, gdzie kajdany odbierają wszelką magię, by statek napędzić, a wiosła to jedynie uciążliwość dla więźniów, by nie mieli czasu na głupoty w rodzaju prób ucieczki? - usłyszeć można w karczmach Szkarłatnej Otchłani w tej, czy innej wersji. Jedno było pewne, że upiorna galera była widziana w okolicach Lewitującego osiedla.

  Kryształowa flota
  Szkarłatna Otchłań
  “Czy słyszeliście o Kryształowej flocie? Wyobraźcie to sobie! Ogrom okrętów, którego zatrwożyłby się nawet Czarnozęby. Tylko u nas przewidywana trasa wraz ze spisem najlepszych miejsc do oglądania jej przelotu! Kup już dziś i zaoferuj swojej połówce niezapomniane przeżycia!” - Dało się słyszeć z ust dzieciaka sprzedającego “gazetę dla zakochanych” na jednej z uliczek Lewitującego osiedla.

  God Save the Queen

  Świat Ludzi
  “Kierowcom przypomina się, że ulice na trasie przejazdu królewskiej kolumny będą zamknięte przez cały dzień oraz że odwołano zajęcia w szkołach, żeby młodzież miała możliwość powitać monarchinię na miejskim rynku.“ - Komunikat poprzedzający poranny program rozrywkowy w najpopularniejszej telewizji w mieście.

  Zaginieni!

  Świat Ludzi, Nawiedzone mokradła
  “Policjanci poszukują dwójki zaginionych studentów Alexandra Davisa oraz Ashley Evans. Ostatnio widziani byli gdy opuszczali dom na krótko przed zachodem słońca, jednak do godziny 1:34 relacjonowali na żywo wyprawę na mokradła w celu zbadania pogłosek o duchach, które pojawiły się na lokalnym forum. Jak donosi ich stały widz Frank Wood przed drugą transmisja na krótką chwilę znów była online. To jednak ostatni ślad ich obecności.
  Policja prosi o kontakt każdego, kto cokolwiek wie o aktualnym miejscu pobytu i stanie zaginionych.“ - Post ze strony gazety Glassville News


  Informacje

  1. W niniejszym temacie wraz z pojawieniem się wyzwań umieszczane będą wydarzenia dziejące się w każdym z trzech światów dostępnych na forum. Wszystko co zostanie tu zawarte fabularnie rozegra się w ciągu tych 3 miesięcy. Gracze mogą je wykorzystać w dowolny sposób, zarówno poprowadzić powiązaną z nimi fabułę, jak również tylko wspomnieć podczas rozmowy. Nawet jednak jeżeli żaden z graczy nie wykorzysta danego zdarzenia, to będzie ono kanoniczne.

  2. Opisy wydarzeń nie będą zbyt szczegółowe i choć samo zdarzenie jest faktem, to już jego interpretacja zależy w pełni od graczy. Na przykład w przypadku Galerty gracze mogą wspólnie z MG poprowadzić event, w którym odkryją, że widziany statek był zupełnie innym, niż ten widziany, czy też pójść zgodnie z sugestią i walczyć z łowcami niewolników. Podobnie w wypadku Kryształowej floty może się okazać, że ogłoszenie miało tylko zwiększyć sprzedaż i podane miejsca są zmyślone, bądź nie i postać współpracująca z Kompanią będzie mogła przeprowadzić śledztwo w sprawie przecieki tych informacji. Ze względu na to, żeby nie doszło jednak do niespójności, można zgłaszać wykorzystanie wieści oraz opisać swój pomysł w tym temacie.

  3. Liczba wieści na dany kwartał nie jest stała i nie zawsze proporcje pomiędzy światami w liczbie wydarzeń zostaną zachowane. Wszystko zależy od okoliczności. Gracze, którzy wpadną na ciekawy pomysł tego, co mogło się w uniwersum wydarzyć mogą zawsze się ze mną skontaktować i przedstawić swój pomysł. Pamiętajcie jednak, że założenie jest takie, że nie opisujemy tu fabuł postaci, a wydarzenia z tła, które będą mogły być wykorzystane w przyszłych fabułach. Jeżeli ktoś chce po prostu pochwalić się ciekawym wątkiem, w którym uczestniczył, musi jeszcze chwilę poczekać na odpowiedni do tego temat.

     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1341
  Wysłany: 8 Styczeń 2019, 11:11     

  Wieści z Trzech Światów:
  Styczeń-Marzec  Trupie puzzle
  Kraina Luster, Dyniowe Miasteczko
  Jak donosi detektyw Westr z SPML, dwie nogi znalezione nieopodal Starego rynku, a także ręka z fontanny Wida oraz głowa powieszona na wędce na drzewie przy Dyniowej Bramie należą do tej samej osoby, której tożsamości nie udało się jeszcze ustalić. (Tak samo jak odnaleźć reszty ciała.)

  Co to tam pływa?
  Kraina Luster, okolice Morza Łez
  Grupka młodych mieszkańców Krainy Luster zobaczyła na Morzu Łez złowieszczo wyglądający statek z czarnymi żaglami, pływający bez żadnej bandery. Gdy chcieli bliżej się przyjrzeć zostali zatrzymani przez żołnierzy w barwach kilku najznamienitszych rodów Upiornych Arystokratów. Brudne interesy czy spiski rządzących?

  Zakazano ciastek!
  Miasto Lalek, plakaty na ulicach
  Dachowce, które nie zdobędą zezwolenia na sprzedaż słodyczy na terenie miasta zostaną ukarani grzywną, więzieniem lub pozbawieniem dłoni, gdyby takiej sprzedaży próbowali. Konieczne uprawnienia można zdobyć w Ratuszu lub od kogokolwiek kto zezwolenie posiada i ma na terenie Miasta Lalek nieruchomość, na której sprzedaje słodycze.

  Nadchodzi mrok
  Kraina Luster, Tęczowa Arena i Morze Łez
  Z rodziny Alphardów, które przelatywały nad terenami Tęczowej Areny przetrwał tylko jeden, ostatkiem sił docierając do położonego na uboczu Szachmiasta. Jak - podług relacji mieszkańców - zdołał wydusić, pozostałe Bestie przy pomocy nieznanej siły wciągnięte zostały pod smoliścieczarną kopułę, okalającą całość terenów. Sam ptak, okrutnie pokrwawiony i pozbawiony części opierzenia, w stanie szoku pozostaje pod opieką miejskiego szpitalika. Natychmiast wypuszczono listy, wyolbrzymiające całość zdarzeń, każda plotka ma jednak w sobie ziarno prawdy - czy w takim razie faktycznie powróciły Czarnodnie? Niedługo później pojawiły się doniesienia o kolejnej zaobserwowanej kopule, tym razem w okolicach Morza Łez...


  Pirat w klatce
  Szkarłatna Otchłań, bary i oberże
  Jeden z piratów przemierzających Szkarłatną Otchłań ogłosił publicznie, że schwytał Czarnozębego, oraz że przekaże go w ręce Kompanii dokładnie 15 lutego w opuszczonym domostwie na skraju Odwróconego Osiedla.

  Porywacze!
  Szkarłatna Otchłań
  Coraz częściej mówi się o znikających ludziach (a w zasadzie istotach). Początkowo problem ten starano się tłumaczyć toczącymi się coraz śmielej walkami z Piratami, jednak do zniknięć dochodzi także w miejscach, w których próżno ich szukać. Kto tedy zbada sprawę i dowie się czegoś o zaginionych może liczyć na wysoką nagrodę, a to za sprawą jednego z rodów, którego dziedzic wyszedł do ogrodu podczas wspólnego obiadu i nigdy już nie powrócił.

  Pomoc potrzebującym
  Szkarłatna Otchłań
  W Szkarłatnej Otchłani powstało wiele organizacji, które zajmują się pomaganiem rejonom odciętym od zaopatrzenia w wyniku działań wojennych przeciwko Piratom. Nieoficjalnie mówi się, że za wszystkimi, bądź większością z nich, stoi Anarchs. Czy aby na pewno?


  Wystawa sztuki nowoczesnej
  Świat Ludzi, MDK parter
  “Miejski Dom Kultury w Glassville ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na wystawę malarską trzech lokalnych artystów: Marcusa Rothko, Ginevry Hamilton oraz Doriana Leammiele. Autorskie prace będą możliwe do obejrzenia w połowie stycznia, a uroczyste otwarcie wystawy uświetnią sami malarze! Będzie to niepowtarzalna okazja, by ich osobiście poznać. Niektóre obrazy przeznaczone zostaną na sprzedaż. Więcej informacji w recepcji MDK, serdecznie zapraszamy!” – głoszą wielkoformatowe, eleganckie plakaty rozwieszone po całym mieście.

  Warsztaty rzemiosła i pokrewne
  Świat Ludzi, MDK piętro I
  Równocześnie z wystawą malarską MDK organizuje też bezpłatne, wieczorne warsztaty rękodzieła. Wszystkich mieszkańców zachęca się do udziału, szczególnie, że prócz nauczycieli z miejscowej szkoły wyższej jako mentorzy zaproszeni zostali też artyści oraz wolontariusze. Materiały zostaną zapewnione przez organizatora w ramach samorządowego programu Aktywizacji Mieszkańców.
  Zapisy w MDK w godzinach pracy recepcji. (Podczas wykonywania zadania możliwe jest zyskanie umiejętności. Mini-wydarzenie poprowadzi MG.)

  Tajemniczy wirus
  Świat Ludzi
  Miejski Szpital alarmuje: “Z powodu częstych zmian pogodowych pojawił się w otoczeniu zmodyfikowany wirus paragrypy. Wszystkich mieszkańców uskarżających się na dolegliwości swoiste dla grypy uprasza się o niezwłoczne zgłoszenie na szpitalną Izbę Przyjęć. Zostaną wykonane podstawowe badania, zaś osoby zarażone wirusem zostaną przyjęte na kilkudniową obserwację. Prosimy nie bagatelizować objawów, powtarzamy, prosimy nie bagatelizować objawów.”

  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:  
  Szybka odpowiedź

  Użytkownik: 
             

  Wygaśnie za Dni
   
     Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10