• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Tablica Ogłoszeń » Liga Wyzwań Fabularnych
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Sztukmistrz

  Anarchs: Przywódczyni Rebelii
  Godność: Sophie "Opal" Bugs / Esmé de Chardonnay
  Wiek: gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę.
  Lubi: suszone owoce i nowe moce
  Nie lubi: niekompetencji i braku kontroli | czekolady i deszczu
  Wzrost / waga: 1,80m bez obcasów / 65kg
  Aktualny ubiór: Dopasowana burgundowa suknia o długich rękawach - spódnica opadająca do kostek składa się z szerokich, niemal prześwitujących pasów koronek. Na ramionach etola z futra lodowego lisa, dodatkowo rękawiczki, a na nich pierścienie. Pantofle na wysokim, masywnym obcasie widoczne są spod spódnicy. Kreska na oku, dopasowany do cery puder oraz koralowa szminka. Włosy splecione w koronę, nad karkiem szkarłatna brosza spinająca warkocze.
  Znaki szczególne: palce o czterech stawach; wytatuowane imię na miękkiej części prawego nadgarstka
  Zawód: oficjalnie sekretarz arcyksięcia
  Pod ręką: skórzana aktówka, parasolka oraz Artefakty
  Bestia: Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii
  Nagrody: Bolerko-niewidko, Krwawa Broszka, Cukrowe Berło, Maska Tysiąca Twarzy, Bursztynowy kompas
  Stan zdrowia: z tkliwą raną postrzałową w mięśniu dwugłowym lewego ramienia
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry | Odkrywca Drugiej Strony Lustra
  Dołączyła: 28 Cze 2012
  Posty: 558
  Wysłany: 8 Styczeń 2019, 21:04     

  Wyzwania Fabularne:
  Styczeń-Marzec


  1. Czarnodzieńtutaj więcej informacji
  Niemal każdy z mieszkańców magicznego świata słyszał straszne historie oraz legendy dotyczące Czarnodnia. Co zabawne, niektórzy uważają nawet ten jakże feralny okres za jedno ze świąt, obchodzonych w magicznym światku. Być może wszystko zależy od punktu widzenia, skoro wszelkie stworzenia szczycące się wątpliwą reputacją cieszą się na ten dzień jak dzieci na cukierki. Gdy na niebie pojawiają się mroczne kopuły, zsyłając na ziemię nieprzenikniony mrok, wówczas zaczynają się dziać rzeczy... rzeczy, o których strach mówić głośno. Kradzieże, przemoc, zemsty, rozboje, krwawe rytuały to zaledwie część z nich. Zatem mniecie się na baczności, gdy przyjdzie mrok.
   1.1 Jeśli życie Ci miłe, wiej!
   Strach nie jest niczym złym, wiedzą o tym Ci, którzy potrafią jasno spojrzeć na swoją sytuację. Gdy niebo nad twoją głową zasnuje mrok będący czymś więcej niż burzowymi chmurami... wiej. Naprawdę, to żaden wstyd. Bo jaką masz pewność, że w ciemnościach ktoś nie wykorzysta okazji, by pozbawić cię czegoś więcej niż sakiewki ze złotem? Nie wiesz czy typowi mijanemu na ulicy nie zamarzy się naszyjnik z twoich ślicznych ząbków, czyż nie?
   Punktacja: 4 pkt
   Lokacje, w których można wykonać wyzwanie: Kraina Luster
   1.2 Ulegnij i zrób coś niedobrego...
   To nie musi być nic wielkiego. Możesz czuć opory, ale czy wszyscy nie ulegamy pokusom? Gdy ciemność ogarnie świat, i tak wciąż jej mało - dlatego z chęcią zakrada się również do “ludzkich” serc. I może to tobie przypomni o pięknej broszce, na którą nie będzie cię stać przez najbliższą dekadę. Albo ożywi wspomnienia tego, jak potraktował Cię barman w Twoim ulubionym lokalu, gdy szczerze odpowiedziałeś na jego pytanie? Przyznaj, czy nie pomyślałeś, że ktoś powinien dać mu w zęby? I czemu nie miałbyś to być ty?
   Punktacja: 6 pkt
   Lokacje: Kraina Luster
   1.3 Światło w mroku
   Gdy mrok przychodzi w towarzystwie okrucieństwa i niegodziwości, strach pleni się niczym najcięższa z zaraz. W tym trudnym czasie wiele istot zbacza z właściwej ścieżki, ale Ty nie musisz. Bądź niczym światło w mroku i dodaj otuchy tym, którzy tak bardzo jej teraz potrzebują. Jak? Wystarczy, że nie będziesz stał, patrząc obojętnie na krzywdę innych. Brzmi prosto, prawda? W praktyce sprowadza się do stawienia czoła całej szajce okradającej pobliski sklep. Niełatwo być pojedynczym płomieniem w mroku, dlatego pomyśl o zarażeniu swą pasją innych towarzyszy broni.
   Punktacja: 8 pkt
   Lokacje: Kraina Luster
   1.4 Naprawdę czarna magia...
   Niezwykła siła zaćmienia zwanego Czarnodniem jest wyczuwalna nawet przez osoby, które od magii chciałby trzymać się z daleka. Ten rodzaj mocy jest oślizgły, ma w sobie coś wstrętnego i złowrogiego... a jednocześnie pozwala po siebie sięgać i chce być wykorzystanym. W tym czasie persony parające się mrocznymi kręgami sztuk magicznych świętują, gdyż w końcu trafia się im energia potrzebna do zasilenia skomplikowanych rytuałów. A jak to już bywa z rytuałami: niekiedy wymagają ofiar, innym razem oddanego pomocnika, pilnującego by wszystko przebiegło zgodnie z planem. W jakiej roli postanowi obsadzić Cię los? A może nie chcesz być tylko pionkiem i sam staniesz się inicjatorem tych zakazanych praktyk? Pamiętaj, że wszystkie wymagają poświęcenia i zdecyduj na jak duże Cię stać. (Cel i efekt rytuału możliwe do ustalenia z Administracją.)
   Punktacja: 10 pkt
   Lokacje: Kraina Luster


  2. Na fali słodyczy i innych zaburzeń
  Przemysł cukierniczy w Krainie Luster prosperował dobrze nawet w czasach wojny ze Światem Ludzi. Mieszkańcom Krainy nie w smak (ha, ha) byłoby, że w ich życiu zabraknie słodyczy, dlatego też każda nowa cukiernia, lodziarnia czy też fabryka łakoci witana jest z ogromnym entuzjazmem (rzecz jasna, nie licząc konkurencji). Tak więc skoro na rynku sporo rywali, nowi w branży niejednokrotnie starają się zadziwić świat czymś naprawdę wyjątkowym. Tak też zrobiła "Słodka Manufaktura" braci Lakiuus, którzy w ramach akcji promocyjnej zaczęli za darmo rozdawać próbki swych wyrobów. Żelki, cukierki, czekolada, lizaki oraz wiele innych pyszności trafiło w obieg. Rozdawane na ulicach, powciskane w skrzynki pocztowe, a nawet dodawane jako gratisy w sklepach budowlanych...
   2.1 Karmelki
   Szczęściarzu, trafiła Ci się darmowa paczka karmelków! Były pyszne, choć trzeba przyznać, że nieznośnie kleiły się do podniebienia i zębów. Mimo to gdy zacząłeś, nie mogłeś się powstrzymać przed zjedzeniem reszty. (Wszystko co dobre szybko się kończy, zaś to gorsze trwa w najlepsze.) I mogłeś się o tym przekonać, bowiem z chwilą zjedzenia ostatniego z cukierków Twoje dłonie dosłownie zaczęły się kleić do każdej dotkniętej rzeczy (a nawet osoby). Podobnie zaczęła się zachowywać i reszta ciała, zatem chodzenie nagle przestało być tak proste jak dawniej. Podobnie rzecz ma się z ostrożnym odstawieniem ukochanej filiżanki. (4 posty)
   Punktacja: 5 pkt
   Lokacje: Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań
   2.2 Żelki
   Czy te kolorowe żelki w kształcie króliczków nie są słodkie? Na dodatek dostępne w aż siedmiu smakach tęczy. Możliwe, jednak że nie należało zjadać ich wszystkich... może to właśnie przez nie naszedł Cię nieodparty przymus, by świat przemierzać w podskokach? A jak by było za nudno, losowe przedmioty i osoby w twoim polu widzeniu nagle zaczęły zmieniać kolory. Zatem jeśli przedtem widziałeś świat w szarych barwach, to teraz widzisz go w tęczowych. (5 postów)
   Punktacja: 6 pkt
   Lokacje: Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań
   2.3 Lizaki
   Ogromne zakręcone lizaki, poza tym że są pyszne, cieszą również oko. Smak takich właśnie lizaków przywodzi na myśl dziecięce lata. Czasem miło rozsmakować się we wspomnieniach, ale wszystko ma swoje granice, które Ty nieświadomie przekroczyłeś. Czy wiesz, że Zegarmistrzowskie przysmaki mogą przemienić Cię w dziecko ? Słodki lizak, którego właśnie skończyłeś jeść, zadziałał podobnie... Mimo iż Twoja powierzchowność nie uległa zmianie, to umysł cofnął się do wielu przedszkolnego. Nie ma to, jak znowu poczuć w sobie dziecięcą werwę... hehe. (5 postów)
   Punktacja: 7 pkt
   Lokacje: Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań
   2.4 Czekolada
   Z czekolady mogą powstać prawdziwe arcydzieła, nie bez przyczyny nazywają ją królową wśród słodyczy. Dla niektórych cukierników czekolada jest jak glina dla rzeźbiarza. Powstają z niej niesamowite rzeczy. Czekoladowe pieski, czekoladowe domki i wiele wiele innych słodkich dzieł. I Ty stałeś się posiadaczem jednego z nich. Niestety trafiło Ci się dość skromne dzieło. Czekoladowe jajo, które może nie powalało wdziękiem za to rozmiarem dorównywało dorodnemu arbuzowi. Do słodkiego podarku dołączono karteczkę, iż jako należy spożyć szybko. Być może przeoczyłeś drobny druk, a może nie naszła Cię jeszcze chęć na tą bombę kaloryczną... ale przyniosło to swoje konsekwencje. Z jaja wykluł się najprawdziwszy czekoladowy smok! Którego głównym zajęciem stało się latanie wokół i zianie na wszystko płynną czekoladą. Zapowiada się niezłe sprzątanie.... A może zechcesz wytresować czekoladowego smoka? Choć czy nie lepiej po prostu się go pozbyć? Tyle że to nie takie proste jak by się wydawało. (7 postów)
   Punktacja: 8 pkt
   Lokacje: Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań


  3. Święta, święta... i po świętach. Ho, ho, ho.
  Boże Narodzenie, tak hucznie obchodzone u Ludzi, swoim szałem ogarnęło również niektórych mieszkańców magicznych Krain - zwłaszcza tych, którzy za Ludźmi przepadają, badają ich zwyczaje i po prostu są tych dziwnych, (nie)pospolitych istot ciekawi. W związku z tym gwiazdkowe wyzwanie mogą wykonać też magiczne istoty, w jakiś sposób mające powiązania ze Światem Ludzi. Należy mianowicie wspomnieć w poście (lub dwóch, pięciu czy całej fabule, a na pewno obficiej niż w dwóch zdaniach) jak zepsuło się owe Święta innym. Możliwa realizacja własnych pomysłów, a poniżej kilka pomocniczych:
   3.1 Last Christmas I Gave U Myyyyy Heart
   Zakatuj kogoś swoją świąteczną playlistą. Puszczaną. Na. Okrągło. Przez. Cały. Czas. Bo nie ma chyba nic bardziej charakterystycznego od powtarzanych rokrocznie, zawsze tych samych dziesięciu gwiazdkowych kawałków. Najlepiej zrób to w aucie lub innym zamkniętym miejscu, żeby ofiara nie mogła z krzykiem uciec.
   Punktacja: 2 pkt
   Lokacje: Świat Ludzi, ew. Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań
   3.2 Świąteczne potrawy
   A czy Ty wcisnąłeś już koleżance przepis na najlepszą na świecie sałatkę makaronową? Ewentualnie, czy wspominałeś już wszystkim wszędzie o tym poświątecznym tyciu lub prowadziłeś krucjaty przeciwko sprzedawaniu żywych karpii?
   Punktacja: 2 pkt
   Lokacje: Świat Ludzi, ew. Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań
   3.3 Awantura o kasę
   Zrób januszową burdę o ozdoby albo o różnicę cen na półce i na produkcie - czy to w centrum handlowym, przy kasie, czy może na samym środku rynku, pod tą tandetną choinką miejską? Jest multum opcji.
   Punktacja: 2 pkt
   Lokacje: Świat Ludzi
   3.4 Świąteczne porządki
   Mycie okien w nocy o północy od strony głównej ulicy? No ba. I nie zapomnij pogonić mokrą ścierką gapiących się imprezowiczów. Tłuczenie schabowych z samego rana? Musi być. Coś w święta jeść trzeba, a samo się przecież nie zrobi.
   Punktacja: 2 pkt
   Lokacje: Świat Ludzi


  4. Wieści z Trzech Światów
  Wiele się dzieje w zakątkach każdego z trzech światów: od wystawnych balów, przez honorowe pojedynku, morderstwa, nielegalny handel ciastkami, aż po dramat kocięcia, które zgubiło ulubioną maskotkę. Słuchaj mijanych przechodniów, czerp wieści z gazet, nie ignoruj przyjaciół opowiadających niestworzone historie, no i nie odwracaj wzroku gdy natkniesz się na coś niezwykłego!

   4.1 Wspomnij mnie
   Zapoznawszy się z Wieściami pozwól swojej postaci podczas jej fabuł wspomnieć o zawartych tam wydarzeniach. (Opowiedz o nich komuś, skomentuj publicznie lub napisz rozprawę filozoficzną o ważkich problemach w oparciu o to wydarzenie.)
   Punktacja: 1 pkt za wspomnienie w 1 poście, max. 3 pkt.
   Lokacje: Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań, Świat Ludzi
   4.2 I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem
   Po zapoznaniu się z tematem z Wieściami zaszalej i po prostu weź w nich udział! Choćby tylko stojąc z boku jako postronny obserwator. (Możesz to zrobić z innym graczem lub z MG, ale wątek musi trwać przynajmniej 6 postów dla każdego z graczy.)
   Punktacja: 4 pkt
   Lokacje: Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań, Świat Ludzi  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:  
  Szybka odpowiedź

  Użytkownik: 
             

  Wygaśnie za Dni
   
     Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10