• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Księga Zasad » Regulamin forum.
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Porcelanowy Panicz

  Karciana Szajka: Król
  Godność: Lord Oleander de Roitelette
  Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
  Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
  Nie lubi: Mleka, a fe!
  Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
  Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
  Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
  Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
  Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
  SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
  Dołączył: 25 Lis 2010
  Posty: 2309
  Wysłany: 17 Grudzień 2010, 17:47   Regulamin forum.

  Regulamin ogólny:
  1. Rejestracja użytkownika na forum jest równoznaczna z akceptacją regulaminu i zobowiązuje do stosowania się do niego. Nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania!
  2. Jeżeli użytkownik złamie któryś z punktów regulaminu, karany jest ostrzeżeniem, poprzedzonym upomnieniem; 3 ostrzeżenia = ban.
  2.1. Nieodpowiednie zachowanie na Spectrochacie skutkować będzie czasowym wyłączeniem go dla danego gracza. Każdy kolejny ban będzie dłuższy od poprzedniego; po banie miesięcznym nastąpi zablokowanie chatu na stałe.
  2.2. Jeżeli administrator uzna przewinienie użytkownika za dostatecznie poważne, może go zbanować bez uprzedniego dawania 3 ostrzeżeń. Dotyczy to przypadków jawnego działania na szkodę forum.
  3. Administracja ma decydujący głos, więc prosimy o uszanowanie jej zdania i nie wykłócanie się. Jeżeli uważasz, że członek administracji popełnił błąd, w kulturalny sposób przedstaw swoje argumenty.
  4. Multikonta są dozwolone, jednak maksymalna liczba posiadanych postaci to 6. Jeżeli na forum gra rodzeństwo i korzysta z tego samego komputera, należy poinformować o tym administrację.
  5. Jedno konto = jedna postać. Żeby grać więcej niż jedną postacią na tym samym koncie należy uzyskać pozwolenie administracji.
  6. Obrażanie innych użytkowników, chamskie zachowania, kłótnie oraz ich prowokowanie, spamowanie, trolling i zamieszczanie na forum treści pornograficznych czy ogólnie przyjętych jako obraźliwe są surowo zabronione.
  7. Przed rozpoczęciem pisania na fabule, konieczne jest założenie Karty Postaci. Po jej utworzeniu należy poczekać na akceptację przez administratora bądź moderatora. Użytkownik ma obowiązek zastosować się do uwag administratora/moderatora i wprowadzić stosowne poprawki do KP.
  8. Na forum nie tolerujemy złodziei. Jeżeli wyjdzie na jaw, że zamieszczona przez użytkownika KP bądź historia postaci (czy też ich fragmenty) nie jest jego autorstwa, od razu zostanie zbanowany.
  9. Zabronione jest zapożyczanie postaci z anime, mang, książek, filmów czy gier. Naturalnie, można się na nich wzorować, ale nie tworzyć postać żywcem wziętą z danej produkcji. Liczymy na Waszą kreatywność!
  10. Nick to imię, imię i nazwisko bądź pseudonim postaci. Oczywiście powinien być klimatyczny. Nie życzymy sobie nazw typu Piotrek123, SweetGirl, zastanawiamsię itp. Jeżeli nie masz pomysłu na nick, zarejestruj się obojętnie jakim imieniem, ponieważ konta o nieregulaminowych nazwach będą od razu usuwane!
  11. Uprasza się o dokładne uzupełnianie obowiązkowych pól profilu (oznaczonych czerwoną gwiazdką). Wypełnienie reszty nie jest wymagane.
  12. Konta nieaktywne przez pół roku będą kasowane. Konta bez założonych Kart Postaci usuwane będą po miesiącu, o ile użytkownik nie zawiadomił o swojej nieobecności.
  Rangi, zdobyte bestie i magiczne przedmioty będą odbierane po braku aktywności dłuższym, niż 2 miesiące, jeżeli użytkownik nie zgłosił nieobecności.
  12.1. Aktywność na forum rozumiana jest jako pisanie postów. Samo logowanie nie jest aktywnością.
  13. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, a użytkownik ma obowiązek zapoznać się z wprowadzonymi poprawkami.

  Regulamin fabuły i postów:
  1. Posty powinny być rozbudowane i zawierać przynajmniej 8 zdań.
  2. Postać nie może przebywać w dwóch miejscach jednocześnie. Jeżeli użytkownik opuszcza temat, powinien zostawić na końcu [z/t] (z tematu), [nmm] (nie ma mnie) lub inne oznakowanie.
  2.1. Wyjątek stanowią eventy. Postać może jednocześnie brać udział w misji i przebywać w innym temacie na fabule. Na raz można uczestniczyć tylko w jednym evencie.
  3. Wypowiedzi postaci zaczynamy myślnikiem (–).
  4. Przemoc i wulgaryzmy na fabule nie są zabronione, o ile użytkownicy zachowują umiar i dobry smak. Natomiast sceny erotyczne powinny być cenzurowane/pomijane (napisanie „+18” przed postem nie jest cenzurą!). Jeżeli ktoś koniecznie chce opisywać zbliżenia postaci ze wszystkimi szczegółami – niech zrobi to na PW.
  5. Podczas interakcji z innymi postaciami na fabule (zwłaszcza podczas walk) opisujemy tylko zamiary postaci, na przykład: „Spróbował odparować jego cios”.
  6. Rejestrując się na forum, wyrażasz zgodę na śmierć postaci. Walki na śmierć i życie muszą być jednak sędziowane przez Mistrza Gry. Od osądu MG można się odwołać, ale jeżeli administrator również orzeknie, że postać zmarła, decyzja jest ostateczna.
  Śmierć postaci należy zgłosić administracji.
  7. Maksymalna ilość broni, jaką postać może mieć przy sobie to 3 (nie dotyczy broni miotanej i amunicji), przy czym należy pamiętać o realizmie i nie przesadzać z ich rozmiarem. Na każdą broń niekonwencjonalną lub rzadko spotykaną potrzeba pozwolenia. W tym celu należy wysłać do któregoś z administratorów PW z opisem broni, a także wyjaśnieniem, skąd postać ją ma.
  8. Posty powinny być pisane z sensem i z polskimi znakami. Błędy ortograficzne są szczególnie niemile widziane. To samo tyczy się nieprzestrzegania zasad interpunkcji (między innymi nadużywania znaków interpunkcyjnych). Także emotikony poza forum Hyde Park są absolutnie zabronione.
  9. Postaci jednego gracza nie mogą wchodzić ze sobą w interakcję w jednym temacie. Jeżeli ktoś koniecznie chce prowadzić taką fabułę, musi najpierw napisać do administracji podając konkretny powód.
  10. Jeżeli dany gracz nie odpisuje na fabule dłużej, niż 3 dni, może zostać pominięty. W przypadku pisania w grupie (więcej, niż 2 graczy), na pominięcie muszą zgodzić się wszyscy obecni.
  10.1. Zasada ta nie obowiązuje w przypadku eventów. MG prowadzący może ustalić inne tempo odpisywania.
  11. Postać nie może samowolnie nadawać sobie tytułów powiązanych z władzą, a niewynikających z rangi bez zgody administracji (wyjątek stanowią tytuły w rodach arystokratycznych). O chęci przejęcia władzy lub też uzurpowania przejęcia władzy w danym miejscu również należy poinformować administrację.
  12. W treści postów fabularnych zabronione jest umieszczanie animacji i obrazków, także w postaci linków. Wyjątkiem jest dodanie nastrojowej muzyki lub grafiki danego obiektu/miejsca, dla lepszej jego wizualizacji. W przypadku muzyki, prosimy, by zamieszczać ją wtedy, gdy jest potrzebna, a nie wrzucać do postów utwory, które akurat nam się podobają jako „dodatek”.

  Regulamin grafiki:
  1. Avatar musi przedstawiać Waszą postać, a więc powinien być zgodny z opisem wyglądu umieszczonym w Karcie Postaci.
  2. Powinien to być rysunek w stylu manga/anime lub fantasy; zdjęcia są niedozwolone.
  3. Wszelkie późniejsze zmiany w wyglądzie postaci, typu kolor włosów, muszą odbyć się fabularnie.
  4. Na avatarze nie mogą znajdować się treści pornograficzne, choć lekkie ecchi jest dozwolone.
  5. Wymiary avatara nie mogą przekraczać 250px szerokości oraz 450px wysokości.
  6. Szerokość oraz wysokość podpisu/obrazka w podpisie nie może przekraczać 450px. Dotyczy to także innej grafiki umieszczanej w tematach.
  7. Podpis nie może reklamować lub zawierać odnośników do innych forów.


  Pamiętaj, że nie jesteśmy w stanie zawrzeć w Regulaminie absolutnie wszystkich ewentualności. W razie pytań, problemów lub niejasności, skontaktuj się z administracją. Nie gryziemy.
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9