• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1341
  Wysłany: 26 Wrzesień 2017, 02:37   WZÓR MINI-KP  

  1. ZAŁOŻENIA
  Nowy gracz, który trafia na stare forum, na którym ponadto jest wiele – często porozrzucanych informacji – może mieć problem z ogarnięciem całego świata. Ponadto, gracze nie zawsze wiedzą od samego początku jaką postacią chcą grać i co najlepiej będzie im się odgrywać. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nieco łagodniejszą wersję Karty Postaci, która pozwoli na szybkie rozpoczęcie gry na forum i już w jej trakcie poznawanie całego świata i stworzenie koncepcji jak postać powinna w przyszłości wyglądać.

  MINI-KP po weryfikacji przez moderatora pozwala rozpocząć grę na forum. Od dnia posta moderatora liczony jest 3-miesięczny termin na stworzenie pełnoprawnej Karty Postaci.  2. CO NALEŻY ZROBIĆ?
  ● Krok 1:
  Przede wszystkim zajrzeć do tego tematu i przeczytać co najmniej punkty od pierwszego do trzeciego. Stanowi to pewne minimum wiedzy o świecie gry potrzebne do wykreowania w nim postaci.

  ● Krok 2:
  Kolejnym krokiem jest pomysł, który zostanie zaprezentowany na forum zgodnie z poniższym wzorem:
  Kod:
  [b]Imię:[/b]
  [b]Nazwisko:[/b]
  [b]Pseudonim:[/b]
  [b]Wiek:[/b]
  [b]Rasa:[/b]
  [b]Miejsce zamieszkania:[/b]

  [b]Umiejętności:[/b]

  [b]Charakter:[/b]
  [b]Wygląd zewnętrzny:[/b]


   Objaśnienie:
  Wiek: Obowiązkowo należy podać wiek wizualny; w przypadku istot długowiecznych, prawdziwy można tylko w przybliżeniu.
  Rasa: Jedna z opisanych w tym temacie. Do wyboru jest sporo ras podstawowych i nie życzymy sobie żadnych hybryd. Może zdarzyć się, że rodzice postaci byli przedstawicielami odmiennych ras, acz postać musi mieć sprecyzowaną jedną konkretną.
  Miejsce zamieszkania: Nie trzeba się rozdrabniać. Wystarczy wpisać Kraina Luster, Szkarłatna Otchłań lub Świat Ludzi.
  Umiejętności: Niezależnie od rasy, można mieć trzy umiejętności z listy dostępnej w tym temacie. Wybranie innych możliwe jest przy tworzeniu pełnoprawnej KP. Można jednak zgłaszać nowe umiejętności do listy.
  Charakter: Minimum pięć rozbudowanych zdań.
  Wygląd zewnętrzny: Proszę nie pisać „jak na avatarze”. Wymagane jest przynajmniej pięć rozbudowanych zdań.

  ● Krok 3
  Po wypełnieniu wzoru tworzymy temat z naszą KP, w którego nazwie powinno pojawić się obowiązkowo wskazania, że jest to mini-KP. Np. [Mini-KP] Nowicius Gracius, Nowicius Gracius (Mini-KP) lub inne równoznaczne.

  ● Krok 4
  Następnie moderator sprawdza mini-KP. Przy sprawdzeniu powinien wypisać wszystkie istotne błędy wraz ze wskazaniem na sposób ich poprawienia. W wypadku braku błędów lub ich poprawieniu moderator wstawia posta o treści: „Witamy na Spectrofobii! Pamiętaj, żeby wstawić na forum pełną Kartę Postaci do (data). Życzymy dobrej zabawy po drugiej stronie lustra!” lub równoważnym.

  ● Krok 5
  Wracamy do poradnika dla początkujących i zapoznajemy się z istniejącymi możliwościami poszukiwania kogoś do wspólnej fabuły. Polecamy również zajrzeć na Spectrochat i Spectrodiscord gdzie można poznać pozostałych graczy!  3. ZALETY MINI-KP
  ● Stworzenie MINI-KP jest o wiele łatwiejsze od normalnej KP i pozwala na przetestowanie postaci, sprawdzenie czy będzie nam się nią grało dobrze oraz daje czas na zapoznanie się z realiami forum nie tylko jako bierny obserwator, a jako ich uczestnik.
  ● MINI-KP to gwarancja sprawdzenia przez moderatora w ciągu 24 godzin.
  ● Moderator powinien wypisać wszystkie błędy w pierwszym poście sprawdzającym. Dalsze posty, o ile nie dopuszczają postaci do gry, mogą być tylko doprecyzowaniem wymogów lub odpowiedzią na pytanie gracza.
  ● Możliwa jest zmiana koncepcji i stworzenie innej postaci lub zmodyfikowanie już istniejącej. Z tym zastrzeżeniem, że zbyt daleko idące zmiany lub nowa postać oznacza przerwanie dotąd prowadzonych wątków. W wypadku zmiany umiejętności, charakteru, mało istotnych elementów wyglądu, miejsca zamieszkania lub pseudonimu możliwe jest dalsze prowadzenie rozpoczętych fabuł.
  ● W przypadku zdobycia przedmiotu lub bestii, gracz ma prawo je zachować nawet pomimo całkowitej zmiany koncepcji postaci. Nie dotyczy to jednak przedmiotu otrzymanego za stworzenie postaci konkretnej rasy w przypadku zmiany rasy postaci. Chyba że nowa rasa jest tą, za którą aktualnie otrzymuje się przedmiot.
  • Gracz który wstawi pełną Kartę Postaci może dalej prowadzić swoje wątki fabularne (jeżeli tylko nie zmienia postaci na inną - a więc nie modyfikuje imienia, nazwiska lub istotnych elementów wyglądu), aczkolwiek nie może używać jeszcze mocy i nie posiada rangi. Do tych dostęp otrzymuje dopiero po zaakceptowaniu pełnej Karty Postaci przed moderatora.
  • W przypadku wątpliwości czy mamy do czynienia ze zmianą postaci czy z jej kontynuacją należy zwrócić się do moderatora o interpretację.
  _________________

  *****
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:  
  Szybka odpowiedź

  Użytkownik: 
             

  Wygaśnie za Dni
   
     Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10