• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kompendium Wiedzy
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Porcelanowy Panicz

  Karciana Szajka: Król
  Godność: Lord Oleander de Roitelette
  Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
  Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
  Nie lubi: Mleka, a fe!
  Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
  Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
  Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
  Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
  Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
  SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
  Dołączył: 25 Lis 2010
  Posty: 2311
  Wysłany: 24 Listopad 2014, 21:54   Pożeranie snów i emocji.

  Temat przydatny dla wszystkich Cieni, Sennych Zjaw oraz Strachów na forum. Znajdziecie tu najważniejsze informacje na temat specyfiki tych ras, pożerania snów i emocji oraz konsekwencji z nimi związanych.


  Pożeranie snów – Cienie i Senne Zjawy

  ● W jaki sposób Cienie pożywiają się snami i skąd wiedzą który będzie im smakował?
  Pożeranie może się odbywać na zewnątrz i wewnątrz snu. W przypadku opcji pierwszej, nie muszą koniecznie stać nad swoją ofiarą, wszystko zależy od umiejętności postaci i taktyki, jaką obierze Cień. Może pożerać sny zza otwartego okna albo dać się zaprosić na noc do jakiejś interesującej osoby i gdy ta zaśnie, pożreć jej sen. Cienie mogą widzieć sny jako swego rodzaju aury, wyczuwają czy ktoś śni coś przyjemnego, czy wprost przeciwnie. Mogą to też wywnioskować patrząc na śniącego, jeżeli stoją dostatecznie blisko. Tę aurę mogą wchłonąć albo wejść w sen i wchłonąć go bezpośrednio. W drugim przypadku wciągają w siebie cały świat snu, aż wszystko zniknie.

  ● Jak często Cienie muszą jeść?
  Cienie nie muszą jeść snów tak często, jak ludzie jedzą posiłki w ciągu dnia. W zależności od apetytu i upodobań postaci, może być to jeden sen na kilka dni lub nawet jeden na miesiąc.

  ● Czy Cień może pożreć Zjawę Senną, gdy znajduje się poza Krainą Snów?
  Może. Jedynymi sposobami, w jakie Senna Zjawa może tego uniknąć są walka lub ucieczka. Jeżeli Cień dorwie Senną Zjawę w swoje ręce, może ją wchłonąć na podobnej zasadzie, co sen.

  ● Czy Cienie lub Senne Zjawy same mogą śnić?
  Obie te rasy zapadają w sen, ale nigdy nie mają snów. Po prostu, jak u każdej istoty, ich ciała potrzebują odpoczynku.

  ● Czy śniący po przebudzeniu wie, że jego sen został pożarty?
  Nie, śniący wtedy w ogóle nie pamiętają, że cokolwiek im się śniło.

  ● Jak wygląda proces wchodzenia do wnętrza snu?
  Cienie mogą wejść tylko do snu osoby, która znajduje się blisko, jednak potem mogą już swobodnie poruszać się po Krainie Snów. Od strony technicznej, pozostawiamy to wyobraźni użytkowników. Wchodzenie w sen może np. odbywać się na zasadzie teleportacji (Cień zamyka oczy, otwiera je i już jest we śnie). To samo dotyczy Sennych Zjaw.

  ● Jak wygląda poruszanie się po Krainie Snów i kto może to robić?
  Poruszać się swobodnie po Krainie Snów mogą tylko Cienie i Senne Zjawy. Po wejściu w sen, na tej samej zasadzie postać może przemierzać kolejne sny – przemieszczając się z jednego do następnego. Jeżeli jednak przejdzie ze snu osoby A, do snu osoby B, wyjdzie w miejscu, w którym zasnęła osoba B. Jest to ryzykowne, ponieważ nigdy nie ma pewności, gdzie się znajdzie.

  ● Czy Cienie często pożerają Senne Zjawy? Czy jest to napiętnowane przez inne rasy?
  Cienie, wbrew pozorom, bardzo rzadko zjadają Senne Zjawy. Znacznie wygodniejsze jest dla nich zjedzenie nieożywionego snu, niż Zjawy, z którą będą musiały stoczyć walkę lub też się za nią uganiać. Zjadanie Sennych Zjaw jest domeną sadystycznych Cieni, które pożerają je dla przyjemności pozbawienia kogoś życia. Inne rasy zwykle nie napiętnują pożerania Sennych Zjaw przez Cienie, gdyż traktują to jako część naturalnego łańcucha pokarmowego.


  Pożeranie emocji – Strachy

  ● Jak wygląda pożeranie emocji?
  Strachy instynktownie wyczuwają emocje innych istot i wchłaniają je, przebywając w pobliżu. Nie są w stanie dokładnie poznać uczuć tragających daną osobą, jednak są w stanie mniej więcej określić zawartość przyszłego posiłku (przykładowo: Strach lubujący się pozytywnych emocjach będzie w stanie na odległość wyczuć, że ktoś przeżywa jakieś pozytywne uczucie, ale nie będzie potrafił określić czy to zachwyt, wzruszenie czy ekscytacja). Pożerania emocji nie da się zaobserwować gołym okiem.

  ● Co odczuwa wtedy Strach, a co ofiara?
  U ofiary zjadana emocja staje się coraz słabsza, aż z czasem zupełnie zanika. Czas zupełnego zaniku emocji zależy od jej siły (od 1 do kilku postów). Strach z kolei zaczyna odczuwać dokładnie tę emocję, którą się pożywił oraz zaspokojenie swojego głodu. Strachy twierdzą, że podczas jedzenia emocji odczuwają coś na kształt smaku – inny w przypadku innego rodzaju emocji. Z tego powodu różne Strachy gustują w różnych uczuciach.

  ● Jak długo Strachy odczuwają zjedzone emocje?
  Wszystko zależy od tego, jak silnie dana emocja była odczuwana przez jej właściciela. Słabe emocje utrzymują się najwyżej kilka postów, z kolei bardzo silne emocje mogą pozostać przy Strachu przez kilkanaście postów.

  ● Czy emocja musi zostać zjedzona przez Stracha w całości?
  Nie. Strach może nadgryźć czyjąś emocję bez zjadania jej w całości. Wtedy słabnie ona u właściciela, a u Stracha pojawia się w niskim natężeniu i szybko zanika. Nadgryzanie emocji nie dostarcza Strachowi zbyt dużo pożywienia.

  ● Jakie mogą być konsekwencje pożerania emocji?
  Strachy w swej naturze nie posiadają żadnych emocji, toteż dzięki ich zjadaniu, mogą wprowadzać się w stany emocjonalne, jakie odczuwały za życia. Ofiary są pozbawiane przez Strachy odczuwanych w danej chwili emocji. Jeżeli Strachy wielokrotnie żerują na danej emocji u jednej osoby, z czasem może ona stawać się u niej coraz słabsza, a nawet zupełnie zaniknąć. Podobnie pożarte emocje związane z konkretnym miejscem, osobą lub wydarzeniem, mogą już nigdy nie wrócić lub powracać w słabszym natężeniu. Zazwyczaj jednak emocje po pewnym czasie wracają.

  ● Dlaczego właściwie Strachy zostały wygnane z drugiej strony lustra?
  Strachy są traktowane przez mieszkańców drugiej strony lustra jak pasożyty. Emocje są nieodłącznym i niezwykle ważnym aspektem życia każdej istoty, toteż zdecydowana większość nie życzyła sobie, by Strachy na nich żerowały. Te musiały jednak jakoś zaspokajać swój głód, więc w ostatecznym rozrachunku zostały wygnane. Znalazły schronienie w Świecie Ludzi, gdzie bardzo nieliczni mieszkańcy są świadomi istnienia Strachów.

  ● Dlaczego Strachy są traktowane jak pasożyty, a Cienie nie?
  Jak zostało już wspomniane, emocje są nieodzowną częścią życia; sny z kolei nie są już tak niezbędne. Pożywianie się Strachów dosyć istotnie wpływa na komfort życia ich ofiar, z kolei pożeranie snów przez Cienie w większości nie ma wpływu na funkcjonowanie żywicieli (wyjątki stanowią specyficzne Cienie, jak Senni Maniacy i Dręczyciele).
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10