• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Wybryk natury

  Godność: Eva M. Markovski
  Wiek: 21 fizycznie, psychicznie z 55 i ciut
  Rasa: Człowiek z lustrzanym dziedzictwem? Zludziały Marionetkarz? Od pewnego czasu po prostu taktycznie omiń to pytanie.
  Nie lubi: wina(y)
  Wzrost / waga: 1,65m / 52,3kg
  Aktualny ubiór: ~grafitowy dwurzędowy płaszcz zimowy ~czarna, elastyczna bluzka z długim rękawem i szeroka spódnica za kolano z jasnego jeansu ~skórzany plecak-sakwa i granatowe okulary nerdy na nosie
  Znaki szczególne: ognistorude włosy, nienaturalnie jasnozielone oczy, piegowata skóra; tatuaż na prawej połowie pleców, blizny na lewym nadgarstku i brzuchu
  Pod ręką: ~plecak + pistolet + Animicus wśród bransoletek, Czarodziejska Wstęga, obecny Anceu
  Broń: naładowany Walther P99 Moriego
  Bestia: Mr. Limpet czyli Strach na Wróble, Anceu, który przedstawia się jako Victor, Renifer o imieniu Tytus
  Nagrody: Czarodziejska Wstęga, Animicus, Bursztynowy kompas
  Kryształ: 2,5g (nieoszlifowane)
  Dołączył: 25 Lip 2012
  Posty: 406
  Wysłany: 31 Lipiec 2012, 13:30   No witaaaaaj, Looondon Eye!.. Zaraz, jak to nie tutaj?

  GODNOŚĆ: Eva Marika Markovski; imiona ustalone po wielu bataliach pomiędzy rodzicami: francuską matką i ojcem, z pochodzenia Polakiem. Nazwisko, dzięki zamienionemu przez ojca „w” na „v”, wymawia się tak jak brzmi ono w języku polskim.

  PSEUDONIM: Duża część ludzi z roku, z powodu jej żywiołowego charakteru, zaczęła ją nazywać „Iskra”. Przyjęło się to co do jej osoby do tego stopnia, że od pewnego czasu większość artykułów podpisuje w ten sposób.

  WIEK: 21 lat

  RASA: Homo sapiens sapiens, choć czasami z powodu studiów już ledwo ledwo. A przynajmniej tak jej się roiło. Testy genetyczne oraz moc jej przyjaciela pokazały zupełnie co innego: MARIONETKARKA, tadam.

  RANGA:: „Studentka dziennikarstwa” ...znaczy, kiedyś. Prócz zdolności leczenia, Eva nie posiada mocy swoistych dla istot magicznych. Również Magiczny Kryształ, trofeum po pewnej walce z pewnymi zmutowanymi małpami, nie rozpoznaje w niej istoty zza Drugiej Strony Lustra i wzmacnia dziewczynę jak Człowieka. Nic więc dziwnego, że nieprzynoszący żadnych profitów tytuł WYBRYK NATURY przylgnął do niej na dobre.

  MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Świat Ludzi

  MOCE: brak
  UMIEJĘTNOŚCI: Trzeba by zacząć od tego, że jej babka od strony ojca z pewnością nie była człowiekiem i choć było to skrzętnie skrywaną rodzinną tajemnicą, fakt ten wyszedł na jaw wraz z pojawieniem się na świecie Evy i Joanne. Młodsza siostrzyczka Evy okazała się technopatką, zaś Iskra odkryła w sobie moc uzdrawiania.
  Nie może sprawić, by na jej życzenie odrosła kończyna, jednak wraz z narzuconym sobie treningiem umiejętność rosła. Najlepiej wychodzi jej leczenie samej siebie, choć jeśli trzeba, jest w stanie pomóc poprzez dotyk i innej osobie. Nie potrafi uleczyć poważnego obrażenia do końca, ale zniwelowanie potężnego krwawienia do nieszkodliwego, ukojenie bólu wywołanego oparzeniem i przyspieszenie gojenia rany, albo zabliźnienie płytkich zadrapań zazwyczaj nie stanowi dla niej problemu, choć zmienia się to wraz ze zmęczeniem i/lub rozproszeniem.

  Wielkim atutem Evy, bardzo przydającym się jej w zawodzie, jest fakt, że dziewczyna niemal na zawołanie potrafi wyczarować coś, cokolwiek, ze zwykłych rzeczy powszechnego użytku. Jest niezwykle kreatywną, a przy tym całkiem utalentowaną osobą: maluje, projektuje, czasem rzeźbi, zdarza się jej komponować. Wszystko jednak odkładane jest do teczek i szaf, w nadziei, że nie będzie musiało ujrzeć światła dziennego.
  Cecha ta powoduje też, że nie potrafi przebywać w miejscach, gdzie jest zbytni porządek - z marszu przestawia wszystko na swoją wizję Artystycznego Nieładu.

  Wyjątkowym talentem Iskry jest jej ręka do roślin. Mało, że zna nazwy i zastosowanie większości zieleninek, jakie staną jej na drodze. Mało, że wszędzie wozi ze sobą ulubioną muchołówkę Meleficent. Zazwyczaj w pomieszczeniach gdzie dziewczyna bywa roi się od zielonego (zazwyczaj zasadzonego przez nią - z przyzwoleniem właścicieli lub bez), a ona mówi do nich jak do dobrych znajomych.

  Jej ojciec był zdania, że każda dziewczyna, bez względu na to jak sprytna i niepakująca się w kłopoty, i tak prędzej czy później zostanie zaatakowana, dlatego by nie prowokować chronicznej nadopiekuńczości ojca Eva zgodziła się od najmłodszych lat uczęszczać na różnorakie kursy samoobrony. Trenowała też kilka sportów walki, krav magą zajmuje się nadal.

  To genialny sportowiec, dzięki czemu utrzymuje swoją kondycję na przyzwoitym poziomie. Nie jest może olimpijką, ale pływanie, bieganie i reszta lekkoatletycznych gadżetów nie sprawiają jej żadnych problemów.


  WYGLĄD: Iskra, by określeniu stało się zadość, jest nie tylko osóbką o wielkiej żywiołowości, ale i wygląda niczym ruchliwy, gorący płomyk. Dosyć niska, choć nie odstaje zbytnio od średniej - ot, jakiś metr sześćdziesiąt pięć, budowa ciała smukła, ale bez anorektycznych odchyleń. (Nie byłoby to nawet możliwe u takiego żarłoka.) Postać raczej drobna, choć drzemie w niej pewna siła, odziedziczona po ojcu-Polaku.

  Nie sposób przeoczyć Evy w tłumie - lekko falowane, ognistorude włosy wyróżniają ją ze zbieraniny londyńczyków. Niezwiązane zwykle sięgają aż talii.
  Twarz przyprószona drobnymi piegami, których nie zakryje żaden podkład (a próbowała, próbowała) jest w kształcie delikatnego serca, otoczona długimi pasmami włosów i równą grzywką, ale to oczy - zbyt jasne i zielone, by mogły być dziełem jedynie ludzkich genów - pierwsze przyciągają uwagę.
  Regularne rysy i szczupłe, giętkie ciało sprawiają, że jest dziewczyną atrakcyjną, jednak coś innego - nazywanego przez wiele osób, z którymi się zetknęła po prostu „ogniem”, który ktoś ma lub nie - sprawia, że przyciąga do siebie rzesze ludzi.

  Lubi ubierać się modnie, nie jest jednak typem typem „fashion victim”. Pomimo słabości do błyszczących dodatków i krwistoczerwonej szminki, dni, w które nie wychodzi z domu spędza w szarym, za dużym polarze z książką pod pachą.

  CHARAKTEREK: Dziewczyna wzrostu mało słusznego, ale jego brak nadrabia wielkim sercem.. nie, wróć. To Eva. Osoba wrażliwa i obdarzona sporą dozą empatii, ale jakoś niespecjalnie mająca ochotę pchać się w kłopoty (bo, przyznajmy szczerze, właśnie to zazwyczaj oznacza Nadchodzenie Z Pomocą Pierwszej Lepszej Osobie, Którą Zobaczę Na Ulicy).

  Równocześnie jest postacią niezwykle żywą, taką, której wszędzie pełno. Stąd właśnie wzięło się miano „Iskry”. Przepełnia ją niespożyta energia, nie potrafi usiedzieć w miejscu, a jej głowa pełna jest szalonych, zazwyczaj trudnych, lub wręcz niemożliwych do wykonania (co w jej mniemaniu wcale nie jest przeszkodą) pomysłów i planów. Jest wręcz chorobliwie ambitna, a postawiony cel stara się doprowadzić do końca.

  Zwykle najpierw działa, a później myśli o konsekwencjach, co jednak nie znaczy, że nie myśli w ogóle. To osoba otwarta na ludzi i gotowa na każdy, nawet najgłupszy pomysł, który wyda jej się intrygujący. Jest osobą o żelaznej woli i naprawdę niespotykanym stopniu upartości. To w tym miejscu, po niewielu cnotach, zaczynamy brnąć w wady.

  Kocha rządzić każdym, kto tylko znajdzie się w jej zasięgu, a dzięki sporej charyzmie przychodzi jej to szybko i łatwo.
  Nie cierpi, gdy ktoś stwierdza, że któryś jej wymysł nie jest dobry i sensowny, lub, o zgrozo, sam próbuje jej wydawać rozkazy. Wtedy zazwyczaj dochodzi do rękoczynów.
  A trzeba wiedzieć, że dziewczyna ma temperament iście ognisty i powinna nosić karteczkę z ostrzeżeniem „skrajnie łatwopalne”. Nie denerwuje się szybko, nie przy obcych, ale jeśli już ktoś sprawi, że wyczerpią się pokłady cierpliwości - i ucieczka już nic mu nie pomoże.

  Jednak jest jedna rzecz, którą traktuje nadrzędnie: rodzina. Dla rodziców i Joanne Eva jest gotowa zrobić wszystko. Wszystko.


  KRÓTKA HISTORIA:

  — Co to było za dziwne słowo, które przed chwilą powiedziałaś?
  — To po polsku. Gdyby słyszał mnie ojciec, najpierw by mnie pochwalił, że tak ślicznie wymawiam „r”, a potem wydarł się, że używam takich wyrażeń publicznie. Ale temu palantowi się należało! Niechby w twarz mi powiedział, że nie dam rady z tym końcoworocznym tematem! Ale nie! Albo niechby się przyznał, że sam chce pisać o Krainie Luster! Gdzie tam!!! Niech mi się jeszcze raz na oczy pokaże, a uduszę go jego własnymi migdałkami, albo nakarmię go...
  Chłopak uspokajająco (i przezornie, by nie pobiegła za Adamem) pochylił się nad stolikiem i pogładził rękę towarzyszki.
  — Nie nerwuj się. Nie warto.
  Eva w bardzo dziecinny sposób wydęła wargi, pokazując co myśli jego „nie denerwowaniu się”, ale przestała zaciskać pięści i zajęła się leżącym przed nią sernikiem.
  — A ty? O czym będziesz pisał?
  — Nie mam pojęcia.
  — Zwariowałeś?! Przecież wiesz, ile potrzeba na to czasu!
  Odpowiedzią było jedynie ironiczne uniesienie brwi.
  — A co u twoich współlokatorek?
  Spojrzała na niego, jakby postradał zmysły. Uniósł obronnie ręce, w geście „nie bij”.
  — Tak tylko spytałem. Przecież wiesz.
  — Wyprowadzam się — poinformowała go po przełknięciu kawałka ciasta. — Nie wytrzymałabym drugiego roku z dwiema studentkami teatrologii z piekła rodem. Znalazłam mieszkanie i od tej pory wszystko będzie OK.
  — Czekaj, czekaj. Znalazłaś mieszkanie. Gdzie?
  — Noooo... gdzieś na północy kampusu. To już prawie obrzeża centrum. Wynajmuję pokój u znajomego znajomego.
  — Czekaj, i ty sądzisz, że to ja zwariowałem?!
  — No przecież to nic strasznego — mruknęła jakoś tak cicho. — Dzisiaj zabieram resztę moich rzeczy z akademika i idę. Klucze już mam, adres też.
  „Właściciela jeszcze nie widziałam, ale to drobny szczegół.”
  — Słuchaj, i jak masz zamiar dostać się na Drugą Stronę Zwierciadła?
  — Nie cytuj Carolla z takim szyderczym wyrazem twarzy — złajała go. — „Nie mam pojęcia” — z kpiącym uśmiechem powtórzyła mu jego własne słowa. — Coś wymyślę.
  Loire
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 31 Lipiec 2012, 14:36   

  Sądzę, że mogę zgodzić się na umiejętność uzdrawiania. Liczę na twój zdrowy rozsądek w tej sprawie.
   Akcept, miłej gry.
     Zmarły

  Karciana Szajka: Walet
  Godność: Aaron (Aron) Wels alias Amon
  Wiek: 27
  Rasa: Lunatyk
  Lubi: nadmorskie zamki, latarnie, przyglądać się torturom, nazywać siebie Władcą Czasu
  Nie lubi: lekceważenia czasu
  Wzrost / waga: 190cm / 86kg
  Aktualny ubiór: Czarny frak z gustowną, grafitową koszulą w jasne prążki i zgrabny, acz wyrazisty w swojej formie, ciemny cylinder.
  Znaki szczególne: białe włosy, czarne oczy, obcowanie z kapeluszami i zegarami
  Zawód: Latarnik
  Pan / Sługa: - / Doll
  Pod ręką: 1/2 blaszki zmartwienia
  Dołączył: 21 Lip 2014
  Posty: 480
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 21 Kwiecień 2015, 14:19   

  Nastąpiło sprecyzowanie rasy i rangi do nowych-starych ustaleń oraz kosmetyczne poprawki. Akcept.
  _________________


  x x x x
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11