• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.


  Tematy: 12 Posty: 953
  Spytacie: dlaczego odwrócone? Otóż wędrowcy osiedle to zobaczą dopiero wówczas, gdy spojrzą w niebo. Domki i bloki o najróżniejszych kształtach unoszą się w powietrzu, a prowadzą do nich jedne ruchome schody, wyglądające jak olbrzymia wstążka. Oczywiście, mieszkańcy osiedla wcale nie odczuwają tego, że ich domy stoją do góry nogami. Odwrócone osiedle zamieszkują Dachowcy i Upiorna Arystokracja, rzadziej Kapelusznicy.


  1 Maj 2019, 18:49
  Abi Ostatni post
  Tematy: 58 Posty: 2975
  Przeurocze małe miasteczko rodem z XVIII wieku. Panuje tu nieskazitelny porządek. Choć nad miastem zawsze krążą ciemne deszczowe chmury i może wydawać się dość mroczne, widząc radosne uśmiechy mieszkańców można odczuć wesołą atmosferę tego miejsca. Zamieszkują tu Marionetkarze wraz z rodzinami, no i oczywiście, Marionetki.


  24 Kwiecień 2019, 22:04
  Bane Ostatni post
  Tematy: 22 Posty: 1086
  Najmroczniejsza, budząca grozę dzielnica Krainy Luster. Spowija ją purpurowa mgła sięgająca kostek, która nigdy nie znika. Tę część Krainy otaczają wysokie łyse krzewy i drzewa, konarami ograniczające dostęp światła, toteż zawsze panuje tu półmrok. Mroczne Zaułki zamieszkiwane są głównie przez Cienie.


  19 Styczeń 2019, 23:34
  Rachela Quinlay Ostatni post
  Tematy: 20 Posty: 1185
  W Kranie Luster jest tym samym, czym dzielnica restauracji w Świecie Ludzi. Tutaj ulica wygląda jak wybrukowana kolorowymi cukierkami, a budynki niczym piernikowe chatki rodem z bajki o Jasiu i Małgosi. Unoszą się tu zapachy nie tylko doskonałych ciast i ciasteczek, ale i najróżniejszych potraw, których przepisy podkradziono ze Świata Ludzi.


  13 Styczeń 2019, 13:05
  Soph Ostatni post
  Tematy: 20 Posty: 740
  Kolosalnych rozmiarów wesołe miasteczko, jednak ze względu na obecny wygląd, przemianowane na „upiorne”. Wejścia pilnują ogromne futrzane zwierzęta, obecnie pozbawione to oka, to jakiejś kończyny. Bezpieczeństwa karuzeli nikt już nie sprawdza, choć ze względu na działające w tym miejscu siły magiczne, jeżdżą one same. Dzieci boją się przychodzić w to miejsce. Widuje się tu raczej szaleńców i samobójców.


  26 Lipiec 2018, 17:36
  Soph Ostatni post
  Tematy: 4 Posty: 347
  Ze względu na brak telewizji i internetu, mieszkańcy Krainy Luster wznieśli ogromną Tęczową Arenę (nazwaną tak ze względu na tęczowe skały, z których ją zbudowano), na której co pół roku odbywają się wielkie igrzyska. Przybywają się na nie najpotężniejsi wojownicy ze wszystkich zakątków Krainy Luster, by walczyć o magiczne nagrody.


  11 Styczeń 2019, 00:15
  Soph Ostatni post
  Tematy: 21 Posty: 2182
  Tysiące kwiatów, wieczna wiosna, filiżanka znakomitej herbaty. Istna bajka. Herbaciane Łąki noszą tę wdzięczną nazwę nie bez powodu. Otóż otaczają ją liczne niewysokie drzewa, na których rosną... torebki z herbatą. W zależności od drzewa możesz zerwać sobie torebkę herbaty z owoców leśnych, miętowej lub zielonej. Najlepiej znają się na nich Kapelusznicy mający właśnie tutaj swoje domy i mieszkania.


  --
  Tematy: 42 Posty: 2521
  Piękny las okalający Herbaciane Łąki. Jest to miejsce wprost wymarzone dla amatorów ciszy i spokoju. Można tu spotkać absolutnie wszystkie gatunki malin, stąd też jego wdzięczna nazwa. Znakiem rozpoznawczym tego zielonego zakątka są drzewa zwane malinowcami, na których rosną maliny wielkości dorodnych jabłek. Naturalnie, każdy las ma swoje mroczne ścieżki, którymi lepiej nie chadzać dla własnego bezpieczeństwa.


  28 Kwiecień 2019, 09:20
  Mari Ostatni post
  Tematy: 16 Posty: 566
  Jedno z bardziej niezwykłych i zarazem niebezpiecznych miejsc z Krainie Luster. Rozległe pustkowie, na którym nie rośnie nic prócz ogromnych fioletowych kryształów. Kryształowe kolce w niektórych miejscach rosną tak gęsto, że próba przejścia między nimi może skończyć się śmiercią, a inne rozmiarami przypominają potężne góry. Mimo to, wiele istot wciąż zapuszcza się w te strony, gdyż krąży wiele legend o ukrytym w tym miejscu skarbie.


  10 Marzec 2019, 22:54
  Rello Ostatni post
  Tematy: 17 Posty: 860
  Legenda głosi, że gdy Kraina Luster dopiero się kształtowała, okolice te zamieszkiwał olbrzymi potwór. Cierpiał on niemiłosiernie z powodu samotności i zaczął płakać. Płakał tak długo, aż z jego łez powstał ogromny zbiornik, który potem nazwano właśnie Morzem Łez.
  Woda jest tu niezwykle czysta, choć słona, jak to bywa nad morzem.


  18 Styczeń 2019, 14:55
  Bane Ostatni post
  Tematy: 8 Posty: 374
  Ponoć wciąż zmienia swoje położenie, toteż trafienie do niego dwa razy jest dość trudne. Tutaj budynki i ulice przybierają dziwne kształty, są zdeformowane niczym wyjęte z koszmarnego snu. Niebo nad Miasteczkiem jest zawsze czarne niczym smoła, a rozświetlają je jedynie setki dyniowych latarni. Po Dyniowym Miasteczku paradują istoty w niezwykle dziwacznych kostiumach. Tylko czy to na pewno kostiumy...?


  19 Maj 2018, 21:49
  Libra Ostatni post
  Tematy: 7 Posty: 139
  Ogromny obszar, na pozór wyglądający niczym zwyczajna pustynia. Nic bardziej mylnego! Na każdym kroku można tu spotkać zawieszone w eterze obrazy, co rusz zmieniające swoje położenie. W związku z tym można tu znaleźć repliki dzieł najróżniejszych, sławnych malarzy – da Vinciego, Rafaela, a także dzieła stworzone przez istoty z Krainy Luster. Jakby tego było mało, można tu napotkać ożywione pędzelki, reagujące na ludzi podobnie, jak zwierzątka domowe. Istnieje również legenda, jakoby pustynia ta była dziełem któregoś z pierwszych Baśniopisarzy.


  13 Czerwiec 2017, 01:02
  Alkis Ostatni post


  Obecny czas to 21 Kwiecień 2024, 10:22
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Zobacz posty bez odpowiedzi
   
  [ Preferencje

  Nasi użytkownicy napisali 59921 postów, tematów 2914
  Mamy 160 zarejestrowanych użytkowników
  Ostatnio zarejestrowana osoba: Ivor Tyree
  To forum odwiedzono już 381584 razy
  Na Forum jest 5 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 5 Gości
  Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
  Najwięcej użytkowników 66 było obecnych 16 Marzec 2014, 09:34 • MarionetkiMarionetkarzeKapelusznicyDachowcyCienieCyrkowcyUpiorna ArystokracjaBaśniopisarzeLunatycySzklani LudzieLudzieStrachyOpętańcySenne ZjawyPostaci SpecjalneNPC
  Przez ostatnie 48 godziny byli na forum: Wena
  Ostrzeżenia użytkowników

  Nowe posty    Brak nowych postów    Forum Zablokowane


  Użytkowników ładnie prosimy o głosowanie w toplistach.
  PBF - Toplista gier PBF  BEST PBF - najlepsze polskie pbf rpg  Halo PBF  ~**~  Toplista stron po?wi?conych fantastyce
   Lista for na topie  Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie  I love PBF  Toplista stron Anime&Manga
  Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10