• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Tablica Ogłoszeń » P&P » Umiejętności.
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Cedrik
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 3 Październik 2014, 17:00   Umiejętności.  

  Na forum - jak na większości w takim klimacie mamy podział na umiejętności oraz moce. Jest to rozwiązanie dobre i dające wartości unikatowe dla każdej postaci, ze względu na zestawienie swoich mocy i zdolności. Jednak tak chłopskim okiem patrząc, coś mi nie pasuje. Zauważyłem to na łamach tego jak i wielu innych for tekstowych. Wiele osób poświęca naprawdę dużo czasu swoim postacią, a ich wpływ na fabułę jest większy niż ten wprowadzany przez niektórych mistrzów gry. Pomimo upływu postów,a czasami wręcz ogromnym przelewem postów, nasza postać nie ma szansy rozwinąć się, lecz zgadzać tylko z umiejętnościami zawartymi w karcie postaci.

  Moja propozycja zakłada by stworzyć umiejętności nabyte. Dało by to szanse na rozwijanie swoich postaci i udoskonalanie ich w czasie rozgrywki. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, więc tutaj też by pojawiła się kwestia sporna, więc wypadało by ustalić potencjalny limit, gdyż postać od wszystkiego, to postać do niczego i była by po prostu toksyczna.

  Takie umiejętności były by słabszymi odpowiednikami umiejętności, które dostaliśmy na start, jednak urozmaicały by delikatnie grę.
  Sposoby zdobycia czegoś takiego były by różne i oczywiście nie była by to łatwa droga. Poniżej kilka propozycja jak zdobyć umiejętność.


  *Jako dodatkowa nagroda, na zakończenie eventu, bądź misji przez MG. Przyznawana za oddanie odpowiedniej inicjatywy i próbowaniu robienia czegoś, co jest kompletnie odmienne z zestawem umiejętności postaci.
  *Zdobywanie doświadczenia w umiejętności po przez zajęcia fabularne. Opisy treningów, zdobywania wiedzy, doświadczenia i praktyk. Na końcu podesłane do Mistrza Gry, mogą zostać zaakceptowane bądź nie, wtedy gracz będzie mógł próbować dalej, bądź porzucić naukę.
  *Po przez interakcje z innymi graczami. Jak naprzykład: Gracz A, uczy gracza B gotowania. Opisujemy fabularnie i uczymy się, kiedy jeden z graczy odbywa rolę ucznia, a drugi nauczyciela. Oczywiście w końcowej fazie pod wzgląd MG.


  Z mojej perspektywy pomysł wydaje się dobry, jednak potrzebuję też obiektywnego spojrzenia na sytuację.
  Deszczowy Samotnik

  Godność: Noritoshi Ishiya. Sapphire Ayers
  Wiek: 20-22
  Rasa: Strach lub Straszka
  Lubi: Kolory tęczy, deszcz, przyrodę! Bycie pomocnym!
  Wzrost / waga: 210 lub 190 cm / 100 lub 70 kg
  Aktualny ubiór: Fabuła: facet; kolorowa piżamka i kapcie / Retro-lis: facet; jasne jeansowe spodnie, kolorowy sweter, szary plecak. / Retro-brain: kolorowe: bluzka i dresowe spodnie
  Znaki szczególne: Dwie podłużne blizny na łopatkach, kilka mniejszych na ramionach. Posiada motyle skrzydła. Błękitne oczy i jasna cera.
  Zawód: ekspert ds. modelowania ryzyka
  Pan / Sługa: ? / -
  Pod ręką: fabuła: nic / retro-lis: wszystko
  Bestia: Avi, Cauchemare
  Nagrody: Czarodziejska Wstęga, Bursztynowy Kompas, Zegarmistrzowski Przysmak (1szt.), Animicus, Bolerko-niewidko
  Dołączył: 16 Lip 2012
  Posty: 776
  Wysłany: 5 Październik 2014, 13:50     

  Szkoda, że nikt się jeszcze nie wypowiedział. Jakiś czas temu proponowałem Oleandrowi aby zmniejszyć limit mocy/umiejętności na start i pozwolić na używanie nowych wraz z postępem gry fabularnej, co miałoby wymusić na graczach większe angażowanie się w fabułę, bo mają perspektywę rozwoju innego niż nagradzanie przedmiotami i bestiami, które są tylko ekwipunkiem, a nie rozwojem postaci (bo opanowanie bestii jest tematem całkiem pomijanym, a to dość obszerne zagadnienie, mogące sprawiać spore problemy jak i dostarczać ciekawych akcji).


  Ale wracając do twojego pytania.

  Jeden największy minus takiego rozwiązania, brzmi: ile trzeba się napracować, by coś zyskać. Ciężko to określić i przez to nauka nauce będzie nierówna, a sytuacja w której za niewiele wysiłku pół forum w ciągu (pół) roku zdobędzie po jednej słabszej umiejętności nie jest zbytnio pożądaną. Dlatego też pomysł taki trzeba sensownie realizować, by nie był rzeczą o której się zapomni, a jednocześnie by nie przyczynił się do nagłego wzrostu wartości postaci. Ale to już głównie zależałoby od MG i ich wymagań na zdobywanie dodatkowych umiejętności.

  Ogółem ja byłbym za nagradzaniem o jedną dodatkową, słabszą umiejętność. Ale czy o więcej lub większą liczbę, to nie jestem zbytnio przekonany, bo obecne limity 3/3 oraz 0/5-6 uważam za całkowicie wystarczające.
  _________________  Drapieżny motyl,
  Buszujący w świetle Księżyca...

  it's my true form?

  xy xy xy xy xy xy
  xx xx xx xx xx


     Porcelanowy Panicz

  Karciana Szajka: Król
  Godność: Lord Oleander de Roitelette
  Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
  Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
  Nie lubi: Mleka, a fe!
  Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
  Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
  Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
  Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
  Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
  SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
  Dołączył: 25 Lis 2010
  Posty: 2309
  Wysłany: 7 Październik 2014, 19:17     

  Zdobywanie dodatkowych umiejętności (jak i mocy) jak najbardziej przewiduję w przyszłości. Nawet nie tak dalekiej. Na chwilę obecną, niestety, aktywność w eventach jest zbyt mała. Kiedy większość trwających się zakończy i będzie można przejść do nowych, coś się pomyśli. ;)
  Wszelkim treningom mówię nie, bo za dużo z tym zachodu. Kto to będzie sprawdzał? Komu będzie się chciało opisywać przez 10 stron A4, jak jego postać uczy się szermierki/sztuki walki/gotowania? Sam szczerze nienawidzę takiego systemu, więc nie wprowadzę go na własne forum. Nauczanie fabularne przez inną postać brzmi już rozsądniej, ale i tutaj znajdą się pewne niedogodności. Jak chociażby ustalanie ile powinna trwać nauka i ile umiejętności w jakim czasie może nabyć jedna postać. Rozwiązanie kwestii rozwoju postaci jest bardzo trudne, zwłaszcza bez wprowadzania na forum zbędnych statystyk czy punktów doświadczenia. Ciężki orzech do zgryzienia. Mimo że to takie pójście na łatwiznę, jestem raczej za zdobywaniem umiejętności/mocy podczas eventów. Wtedy wszystko byłoby jasne i nie trzeba byłoby się głowić nad limitami.

  Co do uwagi Noriego:
  Od razu mówię, że żadnego zmniejszania ilości mocy/umiejętności na start nie będzie. Teraz to już po prostu nie ma sensu. Mogłoby go mieć na początku, ale nie po 4 latach funkcjonowania forum na obecnych warunkach. Prawo nie działa wstecz, więc mielibyśmy dość dużą różnicę w sile starszych i nowych graczy, co raczej tym drugim by się nie spodobało.
  _________________

  Nagrody:


  ADMIN NA URLOPIE. W razie problemów, proszę kontaktować się z Tykiem i Mari.
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:  
  Szybka odpowiedź

  Użytkownik: 
             

  Wygaśnie za Dni
   
     Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10