• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Benny Griffin
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Mieszkaniec Świata Ludzi

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Benedict Lisander Griffin
  Wiek: 22 lata
  Rasa: Marionetkarz
  Lubi: Słodycze, marionetki, podróże
  Nie lubi: Ognia, tłumów
  Wzrost / waga: 176 cm | 62 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula, czekoladowa kamizelka, grafitowe spodnie, czarne trzewiki, skórzana rękawiczka na lewej dłoni / Event: + podbita kurtka, szal
  Znaki szczególne: Wiele blizn po oparzeniach po lewej stronie ciała, utracona lewa ręka zastąpiona ręką Marionetki, wygląd trochę jak Szklanka
  Pod ręką: Prowiant, pieniądze, różne drobiazgi
  Broń: Sztylet
  Dołączył: 19 Wrz 2015
  Posty: 110
  Wysłany: 19 Wrzesień 2015, 10:14   Benny Griffin

  Imię: Benedict
  Nazwisko: Griffin
  Pseudonim: Ben
  Wiek: 22 lata, tak na oko licząc
  Rasa: Marionetkarz
  Ranga: po prostu mieszkaniec
  Miejsce zamieszkania: tak jakby Świat Ludzi

  Moce:
  - niewidzialność - moc, która sprawia, że sylwetka użytkownika rozmywa się i dla wielu osób jest zwyczajnie nie do ujrzenia (działa przez 2 posty, regeneruje się przez 3)
  - empatia - moc pozwalająca odczytać emocje i uczucia osoby, na którą patrzy użytkownik (działa przez 3 posty, regeneruje się przez 2)
  Umiejętności:
  - ma dobre zdolności manualne, nawet pomimo częściowej niepełnosprawności
  - posiada pamięć fotograficzną
  - potrafi bardzo szybko i zwinnie biegać, choć do asasyna/mistrza parkouru jeszcze mu daleko

  Charakter:
  Na ogół Ben to spokojny, nieśmiały i cichy, zupełnie jak widmo, które po prostu przechodzi koło ciebie, a ty czujesz wyłącznie lekki chłód. Lecz gdy kogoś polubi, robi się z niego całkiem miły chłopak. Bywają jednak chwile słabości, które owocują u Bena głębokim dołem. Na szczęście, to dość rzadkie przypadki. Benny bywa roztrzepany. Jego myśli bardzo często błądzą bestrosko i skupiają się na zupełnie niepotrzebnych rze- O, patrz, ta chmurka wygląda jak króliczek!
  Warto wspomnieć, że panicznie boi się on ognia. Za nic w świecie nie da się go przekonać nawet do zbliżenia się do ogniaska, o rozpaleniu tegoż nawet nie wspominając. Unika więc wszelkich płonących rzeczy jak... no, jak ognia.
  Wygląd zewnętrzny:
  Benedict jest średniego wzrostu jak na swój wiek, czyli jakieś... 176 cm? Do tego dochodzi niska waga wynosząca niecałe 62 kg. Ma szczupłą sylwetkę i nieco wyostrzone rysy twarzy. Wygląda jak Aryjczyk po spotkaniu z wybielaczem. Benny ma bowiem bladą cerę, bardzo jasne blond włosy oraz oczy w barwie najczystszego lodu. Czyli po naszemu - bardzo jasnoniebieskie. Gdyby były czerwone, można by go było pomylić z albinosem.

  Czym jeszcze różni się Benny od reszty swoich "pobratymców"? Powiedzmy, że pewien wypadek pozbawił go lewego przedramienia (które młody zastąpił sobie protezą jakby od Marionetki), a obdarzył kilkoma bolesnymi bliznami po oparzeniach na lewej stronie ciała, czyli w zasadzie na całym lewym ramieniu, części piersi, nogi oraz szyi. Wstydząc się tych blizn, non stop ukrywa je pod ubraniami nawet przed samym sobą, nie chcąc na siebie patrzeć.

  Proteza nie wygląda jakoś wymyślne. Ot zwykła ręka niby od porcelanowej lalki, która utrzymuje się na swoim miejscu przy użyciu kikku zapiętych pasków. Można powiedzieć, że do jej noszenia Ben używa małej uprzęży. Jedynym problemem tej protezy jest to, że... cóż, nie przywraca mu ona zdolności manualnych, tylko po prostu jest. Ben trzyma ją zazwyczaj tak jakby leżała na temblaku.

  Ubiór chłopaka, choć skromny, jest całkiem elegancki. Składają się nań bowiem długa, starannie wyprasowana, biała koszula, zarzucona na nią czekoladowa kamizelka, grafitowe spodnie oraz trzewiki za kostkę. Wielu ludzi pomyliło go kilka razy z lokajem czy innym kelnerem. Do tego stroju dochodzi również skórzana rękawiczka, którą Ben zakłada na lewą rękę.

  Historia:
  Tak samo, jak we wszystkich przypadkach, tak historia Bena zaczyna się od jego narodzin. Urodził się on w Krainie Luster jako owoc miłości dwóch istot: Marionetkarza/zubożałego szlachcica oraz pewnej Szklanej Damy. Po matce odziedziczył wrażliwy charakter oraz niewieści wygląd, zaś po ojcu - prawdziwy talent twórczy. Szkolił się od niego marionetkarskiego fachu. A miał czego się uczyć. Ponoć dziadek Bena tworzył żołnierzy na potrzeby pierwszej wojny z ludźmi, a przed swoją naturalną śmiercią przekazał ten sekret swojemu synowi, czyli ojcu Bennego

  W wieku 12 lat stało się coś, co na zawsze odmieniło młodego chłopaka. W środku nocy, w rodzinnym domu Griffinów wybuchł wielki pożar, który strawił całą posesję oraz trwale okaleczył Bena. Cała rodzina chyba cudem przeżyła ten pożar. Utrata domu, a razem z nim pracowni i wszystkich materiałów na piękne Marionetki była bardzo bolesnym ciosem dla Griffinów. Niektórzy podejrzewają, że doszło do podpalenia, ale to już inna historia.

  Nie mając już w zasadzie nic do stracenia, rodzina rozpoczęła tułaczkę od miasta do miasta, chcąc zarobić na życie. Poza tym, Benedict zawsze lubił zwiedzać różne miejsca, więc taka podróż była mu na rękę (spłonę za to w piekle, wiem - dop. Autor).

  Ukończywszy lat dziewiętnaście, chłopak postanowił samemu podróżować, pracować, zarabiać, poznawać nowych ludzi - po prostu żyć. Obiecał rodzinie, że pewnego dnia odbuduje rodzinny dom i będą mogli znów być razem. Na swojej drodze napotkał wiele różnych Marionetek, które potrzebowały różnej pomocy, a on - skromny włóczęga o dobrym sercu - pomagał im jak tylko mógł. Z czasem nawet znaczną większość jego przyjaciół stanowiły właśnie Marionetki. Później postanowił poszukać sukcesu gdzieś indziej. Gdzieś poza Krainą Luster...

  W świecie ludzi.
     Przytulanka

  Godność: Lucy
  Rasa: Lisokotowilk - taki podgatunek Dachowca, a co!
  Lubi: Enkila
  Nie lubi: Bycia w centrum zainteresowania, głębokiej wody, rasy ludzkiej
  Wzrost / waga: 165 cm/ prawidłowa, choć blisko jej do niedowagi
  Aktualny ubiór: Przemoczone wąskie spodnie do kolan w kolorze brązowym, luźna beżowa bluzka sięgająca pośladków, przewiązana szerokim, brązowym pasem, buty za kostkę nadające się do wyrzucenia
  Znaki szczególne: Lisi ogon, kocie uszy, szmaragdowe oczy
  Zawód: Arcyksiążęca Herbaciana Przytulanka
  Pan / Sługa: Arcyksiążę Rosarium
  Pod ręką: Bezdenna sakwa, a w niej mały kieszonkowy zegarek, bandaże, trochę pieniędzy, kilka długich rzemyków i mnóstwo innych rzeczy, o których nie pamięta
  Broń: Łuk i trzydzieści sześć strzał w sakwie
  Nagrody: Bezdenna Sakwa, Czarodziejska Wstęga, Bursztynowy Kompas, Blaszka zmartwienia
  Stan zdrowia: Lekko podtopiona.
  SPECJALNE: Moderatorka | Wyjazdowa Maskotka Forum
  Dołączyła: 18 Sty 2015
  Posty: 170
  Wysłany: 19 Wrzesień 2015, 19:39   

  Miejsce zamieszkania
  Piszesz, że Kraina Luster, ale Twoja historia kończy się informacją, że postać przeniosła się do Świata Ludzi, z czego wnioskuję, że tam aktualnie przebywa.

  Moce
  Prosiłabym, abyś rozpisał pierwszą moc.

  Druga moc umożliwia odczytanie emocji tylko jednej osoby na raz. Moc nie działa na istoty z blokadą umysłu.

  Charakter
  W pierwszym zdaniu piszesz o zmienności jego charakteru, której w tym opisie nie dostrzegam.

  Wygląd zewnętrzny
  Prawdę powiedziawszy wygląd Bena odbiega od opisu Szklanych, którzy jednak wyglądają jakby byli ze szkła. Bladość oraz jasne włosy i oczy to trochę za mało, by twierdzić, że przypomina Szklankę.

  Wtrącenie „o którym napiszę później” jest moim zdaniem zbędne.

  W kwestii protezy: nie wydaje mi się, aby Ben był zdolny zastąpić sobie rękę w pełni sprawną protezą. Po pierwsze, sam sobie jej nie wykona, bo niby jak miałby to zrobić przy użyciu tylko jednej ręki, a po drugie, byłaby to zwykła, nieożywiona proteza, od której nie można oczekiwać takiej sprawności, jak w przypadku zdrowej kończyny. W związku z tym doskonałe zdolności manualne, wpisane w umiejętnościach, nie wchodzą w grę.

  Historia
  W pierwszym zdaniu nie powinno być „dziewięćdziesięciu iluś procent przypadków”? Osobiście podniosłabym tę liczbę do pełnej setki C:

  KP DO POPRAWY
  _________________
     Mieszkaniec Świata Ludzi

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Benedict Lisander Griffin
  Wiek: 22 lata
  Rasa: Marionetkarz
  Lubi: Słodycze, marionetki, podróże
  Nie lubi: Ognia, tłumów
  Wzrost / waga: 176 cm | 62 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula, czekoladowa kamizelka, grafitowe spodnie, czarne trzewiki, skórzana rękawiczka na lewej dłoni / Event: + podbita kurtka, szal
  Znaki szczególne: Wiele blizn po oparzeniach po lewej stronie ciała, utracona lewa ręka zastąpiona ręką Marionetki, wygląd trochę jak Szklanka
  Pod ręką: Prowiant, pieniądze, różne drobiazgi
  Broń: Sztylet
  Dołączył: 19 Wrz 2015
  Posty: 110
  Wysłany: 19 Wrzesień 2015, 19:53   

  Jak teraz?
     Przytulanka

  Godność: Lucy
  Rasa: Lisokotowilk - taki podgatunek Dachowca, a co!
  Lubi: Enkila
  Nie lubi: Bycia w centrum zainteresowania, głębokiej wody, rasy ludzkiej
  Wzrost / waga: 165 cm/ prawidłowa, choć blisko jej do niedowagi
  Aktualny ubiór: Przemoczone wąskie spodnie do kolan w kolorze brązowym, luźna beżowa bluzka sięgająca pośladków, przewiązana szerokim, brązowym pasem, buty za kostkę nadające się do wyrzucenia
  Znaki szczególne: Lisi ogon, kocie uszy, szmaragdowe oczy
  Zawód: Arcyksiążęca Herbaciana Przytulanka
  Pan / Sługa: Arcyksiążę Rosarium
  Pod ręką: Bezdenna sakwa, a w niej mały kieszonkowy zegarek, bandaże, trochę pieniędzy, kilka długich rzemyków i mnóstwo innych rzeczy, o których nie pamięta
  Broń: Łuk i trzydzieści sześć strzał w sakwie
  Nagrody: Bezdenna Sakwa, Czarodziejska Wstęga, Bursztynowy Kompas, Blaszka zmartwienia
  Stan zdrowia: Lekko podtopiona.
  SPECJALNE: Moderatorka | Wyjazdowa Maskotka Forum
  Dołączyła: 18 Sty 2015
  Posty: 170
  Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 02:10   

  Pierwsza moc: gdy postać jest niewidoczna nadal może zostać wyczuta przez drugą osobę podczas kontaktu fizycznego. W związku z tym, że będąc niewidzialnym wciąż możesz atakować, działa przez dwa posty, a ponownie można jej użyć po trzech postach przerwy.

  W dalszym ciągu nie zmieniłeś fragmentu dotyczącego podobieństwa do Szklanych Ludzi.

  Byłby dobrze, gdybyś trochę inaczej opisał protezę. Określenie "jakby wyrwana Marionetce" w zasadzie przywodzi na myśl oderwaną część ciała biednej, niewinnej laleczki :c
  _________________
     Mieszkaniec Świata Ludzi

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Benedict Lisander Griffin
  Wiek: 22 lata
  Rasa: Marionetkarz
  Lubi: Słodycze, marionetki, podróże
  Nie lubi: Ognia, tłumów
  Wzrost / waga: 176 cm | 62 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula, czekoladowa kamizelka, grafitowe spodnie, czarne trzewiki, skórzana rękawiczka na lewej dłoni / Event: + podbita kurtka, szal
  Znaki szczególne: Wiele blizn po oparzeniach po lewej stronie ciała, utracona lewa ręka zastąpiona ręką Marionetki, wygląd trochę jak Szklanka
  Pod ręką: Prowiant, pieniądze, różne drobiazgi
  Broń: Sztylet
  Dołączył: 19 Wrz 2015
  Posty: 110
  Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 10:06   

  Okej, poprawione.
     Przytulanka

  Godność: Lucy
  Rasa: Lisokotowilk - taki podgatunek Dachowca, a co!
  Lubi: Enkila
  Nie lubi: Bycia w centrum zainteresowania, głębokiej wody, rasy ludzkiej
  Wzrost / waga: 165 cm/ prawidłowa, choć blisko jej do niedowagi
  Aktualny ubiór: Przemoczone wąskie spodnie do kolan w kolorze brązowym, luźna beżowa bluzka sięgająca pośladków, przewiązana szerokim, brązowym pasem, buty za kostkę nadające się do wyrzucenia
  Znaki szczególne: Lisi ogon, kocie uszy, szmaragdowe oczy
  Zawód: Arcyksiążęca Herbaciana Przytulanka
  Pan / Sługa: Arcyksiążę Rosarium
  Pod ręką: Bezdenna sakwa, a w niej mały kieszonkowy zegarek, bandaże, trochę pieniędzy, kilka długich rzemyków i mnóstwo innych rzeczy, o których nie pamięta
  Broń: Łuk i trzydzieści sześć strzał w sakwie
  Nagrody: Bezdenna Sakwa, Czarodziejska Wstęga, Bursztynowy Kompas, Blaszka zmartwienia
  Stan zdrowia: Lekko podtopiona.
  SPECJALNE: Moderatorka | Wyjazdowa Maskotka Forum
  Dołączyła: 18 Sty 2015
  Posty: 170
  Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 13:48   

  Podtrzymuję to, co napisałam na początku. Bladość i jasne włosy nie są wystarczającym powodem, by twierdzić, że jest on podobny do Szklanego. Szklanych cechują właśnie te rzeczy, o których piszesz, że u Bena nie występują. Przeciętny, niemagiczny człowiek również może być wyjątkowo blady, mieć jasne włosy i oczy. Proponowałabym użyć stwierdzenia o wpływie genów matki na wygląd Bena, natomiast wykreślić fragment, że wizualnie przypomina zarówno "zwykłego", jak i Szklanego Człowieka.
  _________________
     Mieszkaniec Świata Ludzi

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Benedict Lisander Griffin
  Wiek: 22 lata
  Rasa: Marionetkarz
  Lubi: Słodycze, marionetki, podróże
  Nie lubi: Ognia, tłumów
  Wzrost / waga: 176 cm | 62 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula, czekoladowa kamizelka, grafitowe spodnie, czarne trzewiki, skórzana rękawiczka na lewej dłoni / Event: + podbita kurtka, szal
  Znaki szczególne: Wiele blizn po oparzeniach po lewej stronie ciała, utracona lewa ręka zastąpiona ręką Marionetki, wygląd trochę jak Szklanka
  Pod ręką: Prowiant, pieniądze, różne drobiazgi
  Broń: Sztylet
  Dołączył: 19 Wrz 2015
  Posty: 110
  Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 14:44   

  Czy już jest dobrze? :c
     Przytulanka

  Godność: Lucy
  Rasa: Lisokotowilk - taki podgatunek Dachowca, a co!
  Lubi: Enkila
  Nie lubi: Bycia w centrum zainteresowania, głębokiej wody, rasy ludzkiej
  Wzrost / waga: 165 cm/ prawidłowa, choć blisko jej do niedowagi
  Aktualny ubiór: Przemoczone wąskie spodnie do kolan w kolorze brązowym, luźna beżowa bluzka sięgająca pośladków, przewiązana szerokim, brązowym pasem, buty za kostkę nadające się do wyrzucenia
  Znaki szczególne: Lisi ogon, kocie uszy, szmaragdowe oczy
  Zawód: Arcyksiążęca Herbaciana Przytulanka
  Pan / Sługa: Arcyksiążę Rosarium
  Pod ręką: Bezdenna sakwa, a w niej mały kieszonkowy zegarek, bandaże, trochę pieniędzy, kilka długich rzemyków i mnóstwo innych rzeczy, o których nie pamięta
  Broń: Łuk i trzydzieści sześć strzał w sakwie
  Nagrody: Bezdenna Sakwa, Czarodziejska Wstęga, Bursztynowy Kompas, Blaszka zmartwienia
  Stan zdrowia: Lekko podtopiona.
  SPECJALNE: Moderatorka | Wyjazdowa Maskotka Forum
  Dołączyła: 18 Sty 2015
  Posty: 170
  Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 18:22   

  AKCEPTUJĘ i życzę dobrej zabawy po drugiej stronie lustra (:
  _________________
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9