• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Foku
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Biały Królik

  Godność: Foku
  Wiek: 20
  Rasa: Lunatyk
  Lubi: Truskawki/Bajkopisarzy.
  Nie lubi: Cieni i Dachowców.
  Wzrost / waga: 183 cm / 71 kg
  Aktualny ubiór: *czarny garnitur *buty garniturowe *biała koszula *czarny krawat
  Zawód: Informator, płatny zabójca.
  Pod ręką: Sztylet wysadzany szmaragdami.
  Broń: Sztylet wysadzany szmaragdami.
  Nagrody: Bursztynowy kompas, Rubinowe serce
  Stan zdrowia: W normie.
  Dołączył: 14 Lis 2015
  Posty: 49
  Wysłany: 18 Listopad 2015, 20:58   Foku

  Imię: Dante
  Nazwisko: Michealis
  Pseudonim: Foku
  Wiek: 20 lat
  Rasa: Lunatyk
  Ranga: Biały Królik
  Miejsce zamieszkania: Szkarłatna Otchłań

  Moce:

  Visum - inaczej zdolność przenikania wzrokiem przez obiekty fizyczne typu ściany, drzewa, ubrania czy mury. Można przeniknąć tylko przez pierwszą warstwę (ale nie więcej niż 10 metrów widzenia przez przedmiot) każdy z obiektów. Sama moc jednak ma ograniczenie takie jak wzrok. Dodatkowo pozwala zanegować działanie warunków zewnętrznych takich, jak mgła. Widzi się lepiej niż gdyby użytkownik mocy nie miał, lecz pole widzenia i tak jest ograniczone. Działa przez trzy posty, odnawia się przez dwa. W trakcie używania mienią się krwistoczerwoną barwą.

  Reversum - użytkownik oznacza dotykiem dłoni dowolny przedmiot swego rodzaju runami, które pozwalają mu zamienić się z nim miejscami. Drugą możliwością jest zmiana położenia dwóch różnych naznaczonych przedmiotów między sobą. Nie mogą mieć one wagi większej niż dwadzieścia kilogramów. Zasięg działania zdolności ogranicza się do pięćdziesięciu metrów. Runa istnieje tylko przez 5 postów i tylko jeżeli w tym czasie nie opuści się obszaru. Można stworzyć maksymalnie 3 runy jednocześnie. Dopuszczalna jest tylko jedna zmiana na post. Następnie przed kolejnym użyciem należy odczekać 3 posty.

  Teleportacja (rangowa) - moc polegająca na błyskawicznym przenoszeniu się z jednego miejsca w inne. Działa ona wyłącznie w obrębie jednego świata, w którym postać aktualnie się znajduje. W wersji podstawowej teleportacja obejmuje wyłącznie używającego i ewentualnie jego bestie, jednak kosztem ogólnej siły mocy, można zyskać możliwość przenoszenia się wraz z inną postacią.

  Umiejętności:

  Otwieranie zamków - by przeżyć, trzeba się dopasować. W tym wypadku wytrych do odpowiedniego zamka. Dzięki swojej nie do końca prawej przeszłości, jest w stanie włamać się do większości domostw i skrytek w każdym z trzech światów, jakkolwiek zwariowane by nie były.

  Trucicielstwo - umiejętność cichego zabijania, obejmująca wiedzę o truciznach. Ich przygotowanie, działanie, przygotowanie antidotum.

  Ponadprzeciętny refleks - niektórzy twierdzą, iż będąc szybkim, da się szybko zareagować. Nic bardziej mylnego. Jako, że Foku rekompensuje sobie zdolność rozpędzenia się od zera do setki w ciągu kilku sekund swoimi mocami, zdecydowanie bardziej postawił na trening swojego zmysłu obserwacji. W tym wypadku orientacja położenia jego ciała i przedmiotów go otaczających.

  Charakter:

  Cichy i ułożony. Tak można określić go w dwóch słowach, gdy ktoś ocenia go powierzchownie. Nauki wyniesione z domu pozwoliły mu nabyć pewnych podstaw savoir vivre. W połączeniu z wyrachowaniem i zimną kalkulacją wydaje się być osobą dość spokojną, która umie zachować zimną krew w obliczu nadchodzącego niebezpieczeństwa. Odznacza się też swego rodzaju przebiegłością i powściągliwym językiem, jako że wie, iż informacja ma swoją cenę. W interesach dość formalny. Prywatnie? Lubi czarny humor i nieco sarkazmu. Skrupulatny, jeśli nie pedantyczny. Lubi zadbać o każdy najmniejszy szczegóły, co czasami może nawet przerodzić się w coś pokroju nerwicy natręctw. W dużym stopniu jest uprzedzony do dwóch ras: Dachowców oraz Cieni. Jest to mocno związane z wydarzeniami z jego dzieciństwa. Darzy za to sympatią Bajkopisarzy. Do innych Lunatyków ma stosunek stosunkowo neutralny. Stroni też od większych zbiorowisk. Lubi trzymać się na uboczu.

  Wygląd zewnętrzny:

  Młody, szczupły mężczyzna w dwudziestym roku życia. Odznacza się stosunkowo bladą cerą, która kontrastuje z czarnymi włosami sięgającymi mniej więcej do połowy szyi, przy czym z przodu znajdują się dwa większe kosmyki włosów, stanowiących swego rodzaju obramowanie jego twarzy. Brak mu zarostu. Jego oczy są barwy jasnobrązowej, lecz przy odpowiednim świetle wpadają w czerwień. Ma około stu osiemdziesięciu trzech centymetrów wzrostu, a jego waga wynosi około siedemdziesiąt jeden kilogramów. Na co dzień ubrany jest w czarny garnitur, białą koszulę oraz czarny krawat. Na jego rękach widnieją białe rękawiczki.

  Historia:

  http://spectrofobia.cba.p...p?p=50885#50885
     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1342
  Wysłany: 18 Listopad 2015, 22:23   

  Moce
  1. Możesz przeniknąć tylko przez pierwszą warstwę (ale nie więcej niż 10 metrów widzenia przez przedmiot) każdego z obiektów. Sama moc jednak ma ograniczenie takie jak wzrok. W żaden sposób nie wpływa na ciemność, natomiast przez mgłę widzi lepiej niż gdyby mocy nie miał, lecz pole widzenia i tak jest ograniczone.

  2. Musi to być rzecz. Tak więc jeżeli jest to tylko część składowa, a cała rzecz nie spełnia wymogu co do ciężaru, to nie możesz użyć mocy. Runy nie istnieją stale, mogą istnieć tylko przez 5 postów i tylko jeżeli w tym czasie nie opuścisz obszaru. Możesz stworzyć maksymalnie 3 runy jednocześnie. Dopuszczalna jest tylko jedna zmiana na post. Następnie przed kolejnym użyciem musisz odczekać 3 posty.

  Umiejętności
  2. Uwagi mam do drugiej umiejętności. Gdyby to było same tylko ciche zadawanie śmierci, to bez problemu mógłbym się zgodzić. Jednak widzę tutaj tak właściwie 3 różne umiejętności. Bezszelestne poruszanie, znajomość technik tworzenia pułapek oraz wiedzę o truciznach.

  3. Nie jest to refleks nadludzki. Wszystko mieści się w granicach możliwych do wyćwiczenia i jest po prostu lepszy od przeciętnego, który wszak na zbyt wysokim poziomie wcale nie stoi.

  Historia
  Cytat:
  Dwadzieścia lat temu w Krainie Luster na świat przyszło cudowne dziecko otoczone miłością swoich kochających rodziców. Młody chłopiec o nadprzyrodzonych zdolnościach, o mocy zdolnej zbawić całe narody. To nie był Dante.
  - Osobiście ten fragment mi się bardzo nie podoba. Nic właściwie nie wnosi i choć rozumiem jaki był cel, to poleciłbym jednak go skasować. Źle się komponuje z kolejnymi zdaniami.

  Cytat:
  W okół
  - Poprawnie byłoby wokół.

  Cytat:
  W pewnym momencie kanonadę grzmotów przerywa donośny płacz dziecka.
  To musiał być naprawdę donośny płacz. Najlepiej byłoby przeredagować to zdanie tak, żeby płacz jedynie był słyszalny, a nie przytłumił grzmoty. Na dodatek na razie wygląda to tak, jakby płacz przerwał burzę.

  Cytat:
  Kobieta blada niczym ściana może odetchnąć wreszcie z ulgą.
  - Poprawnie Kobieta, blada niczym ściana, może odetchnąć wreszcie z ulgą.

  I jeszcze nie Gabinet, a Labirynt Krzywych Zwierciadeł.
  _________________

  *****
     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1342
  Wysłany: 18 Listopad 2015, 22:58   

  Umiejętności

  2. Nazwa trochę nieadekwatna, więc dla doprecyzowania umiejętność obejmuje tylko trucizny.

  Historia
  Brakuje wciąż jednego przecinka.

  Akcept
  _________________

  *****
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9