• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Lisa KP
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Trucicielka Serc

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Maskotka
  Godność: Julia Renard
  Wiek: Wiualnie 18
  Rasa: Lisi Opętaniec
  Lubi: Liiiiski *-*, kakao
  Nie lubi: Grzybów
  Wzrost / waga: 173/60
  Aktualny ubiór: Turkusowa sukienka do połowy uda, brązowe, wiązane sandałki na lekki obcasie.
  Znaki szczególne: Lisie rude uszy i ogon, długie rude włosy oraz perłowe pierzaste skrzydła z rudymi końcówkami piór
  Pod ręką: Niechniurka - Kropka
  Nagrody: Korale Zamiarne, Blaszka Zmartwienia, Czarodziejska Wstęga, Prezentełko, Kula Pomocna, Bursztynowy Kompas
  Stan zdrowia: Zakwasy po jeździe konnej, rozcięcie na kości policzkowej
  Dołączył: 05 Cze 2016
  Posty: 601
  Wysłany: 5 Czerwiec 2016, 19:32   Lisa KP

  Imię: Julia
  Nazwisko: Renard
  Pseudonim: Tulka, Lisica
  Wiek: 15 jednak wygląda na 18
  Rasa: Opętaniec
  Ranga: Trucicielka Serc
  Miejsce zamieszkania: Kraina Luster

  Moce:
  1. Zmiana postaci – moc ta umożliwia Julii zmianę swojej postaci, ogranicza się ona jednak to elementów związanych z lisami. Może się zmienić w lisa całkowicie lub częściowo, bądź też sprawić, że jej lisie dodatki znikną, sprawiając, że wygląda jak najzwyklejszy Opętaniec. W trakcie każdej ze zmian nie zmieniają się jednak jej oczy ani głos. Potrafi bowiem mówić także pod postacią lisa. Nie potrafi także sprawić, że zniknie jej tatuaż lub zmieni się kolor włosów. Zmiany dotyczą tylko elementów związanych z lisami. Jej ubrania znikają wraz z użyciem mocy (przy całkowitej zamianie) i wracają na swoje miejsce gdy wróci do humanoidalnej postaci.
  2. Leczniczy blask – Moc z wiązana z dobrym sercem dziewczyny, oraz chęcią niesienia pomocy każdemu, kto jej potrzebuje – pomaga na przykład zatamować krwotok w czasie operacji, przyspieszyć gojenie się rany czy zrastanie kości.
  Na nią samą działa o wiele silniej, mianowicie otwarte rany zamykają się dość szybko, jedynie wewnętrzne obrażenia goją się wolniej ale z racji, że odbywa się to pod 'zamkniętą' wcześniej raną, jest to na pewno szybsze niż u normalnego człowieka.
  W przypadku ran oraz poparzeń, Tulka nie musi mieć kontaktu z pacjentem jednak musi trzymać ręce tuż nad leczonym miejscem. Gdy jednak postanowi dotknąć osobę leczoną, może zadziałać na każdej części organizmu, niezależnie od miejsca kontaktu. Nie może jednak leczyć chorób.
  Działanie: na siebie – zamykanie ran: 1 post, przyspieszenie zrastania kości i tkanek: 2 posty, 1 odpoczynku.
  W przypadku poważniejszych urazów, nie zawsze udaje jej się wyleczyć pacjenta w trakcie jednego użycia mocy.
  Na innych – zamykanie ran i tamowanie krwotoku: 1 post, 1 odpoczynku; przyspieszenie zrastania kości i tkanek: 2 posty, 2 odpoczynku.
  3. Hipnoza kolorami skrzydeł – moc rangowa.

  Umiejętności:
  1.Wiedza medyczna – po ucieczce z Kliniki, dziewczynka zaczęła się szkolić w podstawowej wiedzy medycznej, od medyków Stowarzyszenia Czarnej Róży. Potrzeba jej jednak jeszcze praktyki by dorównać np. Anomanderowi czy Bane’owi.
  2.Rysunek – Tulka nigdy nie lubiła robić zdjęć swoim przyjaciołom. Głównie dlatego, że lampa błyskowa zawsze płoszyła je lub stresowała. No i może po części dlatego, że sama nigdy nie umiała za bardzo się obchodzić z jakimikolwiek urządzeniami. Dlatego nauczyła się rysować aby móc zapamiętać każdego nowego towarzysza zabaw.
  3.Świtna pamięć – Julia nie zawsze ma możliwość narysowania czegoś od razu. Czasem ze względu na czas czy okoliczności, a czasem nie ma przy sobie szkicownika. Dlatego nauczyła się szybko zapamiętywać obiekty swoich zainteresowań, dzięki czemu potrafi odwzorować wygląd zwierzaka po gdy tylko będzie miała taką możliwość.

  Charakter:
  Gdy Tulka mieszkała jeszcze z Świecie Ludzi cechowała ją niezwykła ciekawość ale też płochliwość. W szczególności gdy chodziło o kontakty międzyludzkie. Zawsze bała się innych i nie potrafiła nawiązać nowych przyjaźni. Mimo tego starała się jak mogła i zachowywała się uprzejmie w stosunku do gości, którzy odwiedzali jej rodziców. Nie mogła im przecież przynieść wstydu. Jednak gdy wychodziła do swojego ukochanego lasu wszelki strach i nieśmiałość znikały. Zastępowała je niepohamowana ciekawość i chęć zaprzyjaźnienia się z jak największą liczbą zamieszkujących tam zwierząt. Zawsze też bardzo chętnie im pomagała.
  Niestety na tym się nie kończyło. Mimo swojej nieśmiałości, Julia zawsze była bardzo ufna i mimo, że bała się to gdy tylko ktoś jej coś obiecał i wydawał się miły to ona od razu była w stanie za nim iść, bez większego zastanowienia.
  Zawsze była bardzo grzecznym dzieckiem. Wykonywała wszystkie polecenia zarówno rodziców jak i opiekunki czy nauczycieli. Dzięki temu, że była bardzo posłuszna mogła spędzać czas jak tylko jej się podobało, bez strachu, że podpadnie komukolwiek (no chyba, że się spóźni co kiedyś było jej wielkim problemem). Ta cecha pomogła jej też przetrwać swoją niewolę, bo kto wie co jej porywacz zrobiłby z nieposłusznym Opętańcem.
  W trakcie dorastania stała się bardzo punktualna. Najczęściej znajdowała się w wyznaczonym miejscu z dużym wyprzedzeniem. Nie chciał nikogo denerwować więc wolała przyjść wcześniej niż kazać komukolwiek czekać na nią.
  To wszystko jednak zmieniło się po tym jak została porwana do Krainy Luster. Zaczęła być nieufna w stosunku do innych oraz bardzo ostrożna. Trudno zdobyć jej pełne zaufanie. Jednak jeśli to się już komuś uda to na pewno się nie zwiedzie. Jej przyjaźń jest bezgraniczna. Tulka jest gotowa pomóc w każdej sytuacji, niezależnie od tego czy narazi siebie czy nie. W szczególności jeśli chodzi o osoby, które mają równie ciężko jak ona sama. Jeśli widzi, że ktoś jest bity, dręczony lub samotny, stara się jakoś temu zaradzić i mimo swej nieufności stara się nawiązywać nowe przyjaźnie.
  Mimo tej niezbyt przyjemnej przygody Tulka pozostała cicha i skryta. Mimo, że bardziej docenia teraz przyjaźń to nie mówi wiele o sobie i postanowiła, że przynajmniej na razie, nikomu nie powie co tak naprawdę się jej stało. Przynajmniej nie wszystko.
  Gdy dorosła jej osobowość trochę się zmieniła. Jeśli czuje się pewnie w towarzystwie nie boi się poflirtować lub pokusić drugiej osoby. Nie robi tego jednak często, choć żarciki tego typu często chodzą jej po głowie. Lubie robić kawały innym, oczywiście w granicach smaku. Jest to pozostałość po jej młodzieńczym buncie, choć nie często się te cechy u niej pojawiają.

  Wygląd zewnętrzny:
  Tulka wyrosła na piękną kobietę o wyraźnych krągłościach widocznych w odpowiednich miejscach. Jest szczupła i mierzy 173 cm wzrostu. Obecnie tym co najbardziej ją wyróżnia z otoczenia są jej lisie uszy oraz ogon. Oba dodatki są jasno rude podobnie jak jej długie, gęste, sięgające poniżej pasa włosy, uczesane najczęściej w wysoki kucyk, warkocz lub kłos. Prawe oko zakrywa długa, biała grzywka. Zarówno ogon jak i uszy na swoich końcach przechodzą z rudego przez złoty do białego. Jej włosy jak i futerko są niezwykle puchate. Lisie elementy mimo iż przeszczepione, urosły razem z Julią, dzięki czemu wygląda jakby się z nimi urodziła.
  Jeśli uda się komuś do niej zbliżyć na pewno od razu zostanie zauważony kolor jej oczu. Lewe oko ma ciemno bursztynowe, jednak prawe już takie nie jest. Jest ono podzielone pionowo idealnie na pół. Tak jakby ktoś to zrobił od linijki. Lewa strona oka jest w tym samym kolorze co druga tęczówka. Jednak prawa strona wygląda jakby została pozbawiona swojej barwy - jest szara. Na dwukolorowym okiem, na jej brwi widnieje delikatna, skośna blizna, przez którą jej brew jest jakby rozdzielona. Jest to pamiątka po jednej z pierwszych lekcji latania.
  Gdyby ktoś przyjrzał jej się bardzo uważnie, mógłby zauważyć delikatne, ledwo widoczne blizny po bokach twarzy, w miejscach gdzie powinny znajdować się ludzkie uszy. Jedyna pamiątka po jej operacjach niedługo po jej porwaniu. (Paskudne szramy zostały usunięte przez Bane’a kilka dni po tym jak się poznali).
  Mimo, że Julia bardzo przypomina Dachowca, wcale takowym nie jest. Elementem wyróżniającym ją od tej rasy są pierzaste skrzydła wyrastające z jej pleców. Są one perłowo białe, mieniące się tysiącami barw. Końcówki najdłuższych piór przechodzą przez złoty do rudego (podobnie jak uszy i ogon tylko w odwrotnej kolejności). Skrzydła urosły już dość spore, jednak nie wiadomo czy to ich ostateczny rozmiar.
  Po prawej stronie jej brzucha widnieje tatuaż przedstawiający lisa oraz czarną różę. Zdobienie jest pamiątką po jej przyjaciółce, która zginęła w wypadku, a której Tulka nie dała rady uratować.
  Najczęściej ubiera się w dopasowane spodnie oraz koszule, które uwidaczniają jej kształty, jednak nie są zbyt wyzywające. Jej stroje są raczej skromne choć nie kryje swojego wyglądu tak bardzo jak kiedyś. Lubi zakładać krótkie koszule uwidaczniające jej tatuaż.
  Nie unika również sukienek i spódnic.


  Historia:
     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1342
  Wysłany: 5 Czerwiec 2016, 20:44   

  Akcept.
  _________________

  *****
  Trucicielka Serc

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Maskotka
  Godność: Julia Renard
  Wiek: Wiualnie 18
  Rasa: Lisi Opętaniec
  Lubi: Liiiiski *-*, kakao
  Nie lubi: Grzybów
  Wzrost / waga: 173/60
  Aktualny ubiór: Turkusowa sukienka do połowy uda, brązowe, wiązane sandałki na lekki obcasie.
  Znaki szczególne: Lisie rude uszy i ogon, długie rude włosy oraz perłowe pierzaste skrzydła z rudymi końcówkami piór
  Pod ręką: Niechniurka - Kropka
  Nagrody: Korale Zamiarne, Blaszka Zmartwienia, Czarodziejska Wstęga, Prezentełko, Kula Pomocna, Bursztynowy Kompas
  Stan zdrowia: Zakwasy po jeździe konnej, rozcięcie na kości policzkowej
  Dołączył: 05 Cze 2016
  Posty: 601
  Wysłany: 30 Styczeń 2017, 23:31   

  KP zmieniona

  Zmienione 2 moce (zaktualizowane), zmieniona 1 umiejętność, uzupełniony charakter i wygląd postaci.
  Dopisane w historii wydarzenia z ostatnich sześciu lat postaci.

  Bardzo proszę o sprawdzenie. Z góry dziękuję.
  _________________

     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1342
  Wysłany: 31 Styczeń 2017, 20:29   

  Akcept
  _________________

  *****
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9