• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Sasza
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Mieszkaniec Świata Ludzi

  Godność: Aleksandr Aleksiej Lebiediew
  Wiek: 21
  Rasa: Human
  Lubi: Pistolety, wszystko co magiczne, alkohol i tytoń
  Nie lubi: Za dużo by wymieniać.
  Wzrost / waga: 180cm i 80kg
  Aktualny ubiór: Czarne, wysokie buty, czerwone spodnie, szary jesienny płaszcz a pod nim czarna rozpinana bluza bez kaptura i kraciasta, ciemnozielona koszula, na szyi nosi czarną chustę.
  Znaki szczególne: Różnobarwne tęczówki
  Pod ręką: Telefon, klucze, portfel(e) i kilka innych rzeczy w kieszeniach
  Broń: Pistolet, noże,
  Dołączyła: 28 Cze 2016
  Posty: 40
  Wysłany: 23 Październik 2016, 16:31   Sasza

  Godność Aleksandr Aleksiej Lebiediew
  Pseudonim: Sasza
  Wiek: 21 lat
  Rasa: Człowiek
  Ranga: Mieszkaniec
  Miejsce zamieszkania: Świat Ludzi, Glassville
  Świadomość: Nie wie nic o innych wymiarach czy rasach, ale silnie wierzy w istnienie istot magicznych.

  Moce: Brak :<

  Umiejętności:
  Walka bronią palną – Za młodu jednym z jego zainteresowań była strzelnica na której spędził sporo czasu, dzięki czemu ma bardzo dobrego cela i potrafi szybko przeładowywać, a także używać wielu różnych modeli (tylko broń krótko lufowa).

  Fach złodzieja – Po ucieczce z domu jakoś trzeba napełnić żołądek, a więc poprzez ciągłe praktykowanie doszedł do sporej wprawy w kieszonkostwie, otwieraniu zamków oraz innych drobnych formach kradzieży.

  Krav maga – Nie trzeba tu chyba wiele tłumaczyć. Lepiej go nie zaczepiać bo gryzie i kopie po jajkach.

  Super intuicja – Każdy człowiek posiada tak zwany "6 zmysł". W jego przypadku zmysł ten rozwinął się nieco bardziej. Efekt jest taki, że niczym zwierze potrafi wyczuć zagrożenie, rzadko kiedy się gubi a przychodząc w gości zawsze wie w której szafce znaleźć cukier.

  Szybkość – Skrócony czas reakcji oraz lepszy bieg. Może nie jest Usainem Boltem, ale przeciętny człowiek na pewno go nie dogoni.


  Charakter: "Niezwykle spokojny", "opanowany do bólu" i "tak spokojny, że aż nudny", tak określają go niektórzy ludzie. Nawet w trudnej sytuacji utrzymuje nerwy na wodzy i świetnie panuje nad swoimi emocjami. Nie oznacza to oczywiście, że jest jakimś herosem który będzie dumnie wypinał pierś gdy ktoś przystawi mu nóż do szyi. W takich sytuacjach kryzysowych coś się w nim przełącza, wszystkie jego uczucia oraz myśli jakby wygasają i po prostu zaczyna działać. Nawet w zwykłych jest bardzo obojętny na czynniki zewnętrzne. Próby obrażania czy też nękania go zostaną zwyczajnie zignorowane. Jeżeli ktoś próbuje się z nim kłócić, Sasza najprawdopodobniej oleje całą sytuację i odejdzie. Wydaje się być prawdziwą ostoją spokoju i tak postrzegają go inni. Jednak jego najbliżsi wiedzą dobrze że posiada on także drugą stronę.
  W rzeczywistości ma spory problem z gniewem i wściekłością. Gdy dochodzi da jakiejś stresującej sytuacji, Sasza najchętniej od razu użyłby pięści. Zawsze w takich momentach czuje jak negatywne emocje rosną w nim, szykują się do wybuchu niczym wulkan. Z jakiegoś powodu jednak, co już zostało wspomniane, wyjątkiem od tego są sytuacje kryzysowe – nagłe i zagrażające jego życiu.
  Zostawiając już w spokoju jego temperament, a skupiając się na innych aspektach jego osoby, warto wiedzieć, że kiedyś był straszliwie nieśmiały i cichy. Obecnie już z tego wyrósł, nadal jednak nie jest zbyt gadatliwy – woli raczej słuchać innych, ma charakter obserwatora który nieustannie zwraca uwagę na swoje otoczenie. Ma też małe problemy z pracą zespołową – jeżeli chodzi o pracę ma wojskowe podejście. Albo ktoś stoi nad nim i mówi mu co ma robić, albo to on dowodzi. Drugiej opcji stara się unikać, ponieważ wie że jest autokratą i tworzy negatywne relacje. Cóż jeszcze można o nim powiedzieć? Mimo że nie zażywa ich zbyt często bo musi dbać o kondycję, bardzo lubi alkohol i papierosy. Jego największą słabością są urocze dziewczyny, a największym lękiem – zostać pochowanym żywcem. Poza tym boi się owadów i mimo że strasznie mu z tym głupio, nie potrafi nad tym zapanować.

  Wygląd zewnętrzny: Sasza nie posiada może aparycji modela, nie jest jednak odrzucający. Ma lekko zadarty nos, niezbyt gęste brwi i blade, cienkie usta. Jego rysy twarzy wyraźnie wskazują na słowiańskie korzenie, podbródek ma ostro zakończony a kości policzkowe raczej przeciętne. Tym co na pewno nie jest przeciętne są jego oczy – lewe jest jasno bursztynowe (złote), a drugie niebieskie z fioletowymi przebłyskami. Jego włosy są czarne jak noc i jest to naturalny kolor. Jeżeli chodzi o budowę jego ciała, to jest ona bardziej niż prawidłowa. Chłopak mierzy nieco ponad 180 cm i waży poniżej 80kg. Ma wysportowaną, żylastą sylwetkę - przez to, że nosi raczej nieco luźne ubrania może wydawać się zwyczajnie szczupły i nic poza tym, ale w rzeczywistości ma dobrze rozbudowane mięśnie – "ubite" jak to się potocznie mówi.

  Historia: Zacznijmy standardowo od początku, czyli od rodziców postaci. Jego ojciec, Siergiej, był Rosjaninem który przyjechał do Glassville na studia medyczne, zaś matka Emma angielką zamieszkującą to miasto. Tak oto się poznali się, a po kilku latach pobrali i gdy zrobili sobie dziecko wyjechali zamieszkać w Rosji. Tam Sasza żył sobie jak każdy normalny nastolatek. No, prawie każdy bo oprócz zainteresowań militarny miał raczej nietypowe hobby, objawiające się fascynacją na temat baśni, wierzeń i mitologii czy magii ze wszelkich stron świata.
  Początkowo rodzice nie zwracali większej uwagi na temat jego zainteresowań, ale wraz z wiekiem coraz bardziej naciskali na niego aby zajął się bardziej "poważnymi tematami", chcieli aby został lekarzem lub prawnikiem, a jemu w głowie były podróże i nieznane krainy. Wszystko to sprawiało że ich stosunki rodzinne przez długi czas leciały ku dołowi aż w końcu kompletnie legły w gruzach i Sasza w wieku 19 lat, tuż po ukończeniu szkoły opuścił dom. Przez kolejne 2 lata błądził po Rosji, łapiąc się każdej możliwości zarobku, głównie tych nielegalnych. Gdy udało mu się nazbierać trochę pieniędzy, udał się do Anglii aby podjąć studia. W ten oto sposób Sasza przybył do Glassville kilka tygodni temu. W między czasie znalazł sobie mieszkanko, pracę, aklimatyzował się do nowego otoczenia. Tyle.
     Nocny Muzykant

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Różana Czarownica
  Godność: Marionette
  Wiek: 22
  Rasa: Kotek z Czarnobyla
  Lubi: Dobrą herbatkę *-*
  Wzrost / waga: 167/45
  Aktualny ubiór: Mundur SCR http://i.imgur.com/J2Yu3Yx.jpg
  Znaki szczególne: dwa lwie ogony
  Pod ręką: Drewniany flet, sztylet
  Broń: Sztylet
  Bestia: Innocenza (Luna)
  Nagrody: fiolka czaru Słoneczny Psikus (jednorazowego użytku), Bolerko Niewidko, Korale Zamiarne, Zegarmistrzowski przysmak (2szt.)
  SPECJALNE: Mistrz Gry, Strażnik spisów
  Dołączyła: 30 Maj 2015
  Posty: 806
  Wysłany: 23 Październik 2016, 17:27   

  Moce:
  1 - nie może skopiować mocy, które wymagają u użytkownika cech, których postać nie posiada (np. hipnoza kolorami skrzydeł - Nocna Mgła nie ma kolorowych skrzydeł, więc nie da rady użyć tej mocy). Czas odpoczynku po użyciu mocy musi być o 1 post dłuższy niż u osoby, od której tę moc pożyczy. Pamiętaj też, że to nie czyni go odpornym na te moce.

  2 - Przyspieszenia możesz używać tylko przez 1 post. Potem 2 odpoczynku. Jednak nie możesz przy tym wykonywać żadnych czynności. Zmysły postaci po prostu nie nadążają za ciałem, więc będzie mu trudno się zorientować co tak właściwie się naokoło dzieje.

  Umiejętności:

  1 - to znaczy, że umie świetnie się posługiwać zarówno rewolwerem jak i karabinem snajperskim? Uściślij jakie dokładnie to są bronie, czy bardziej krótkie czy może te na większy dystans. W przeciwnym razie będzie mógł posługiwać się nimi tylko podstawowo, co raczej nie jest zbyt dobre.

  3 - zaklęcie w porządku, pamiętaj jednak, że nie znajdziesz kogoś kto przeniósł się do innej krainy. Póki sam się w tej krainie nie znajdziesz.

  Wygląd:
  Kolor oczu może się troszkę zmienić, ale nie aż tak drastycznie jak u Saszy. Klątwa nie wpływa zbytnio na wygląd. Może mieć jedno oko jasnobursztynowe (złote), a drugie niebieskie z fioletowymi przebłyskami. Taki kolor jak pokazałeś na obrazku nie występuje naturalnie. Rzucałby się przez to bardzo w oczy. Do tego na pewno nie może się zmieniać ich kolor, jeśli nie jest to jakoś uwarunkowane mocą. Oraz źrenice. Pamiętaj, że Opętaniec to chory (magicznie ale jednak) człowiek. Anielska Klątwa jest pasożytem.
  Uściślij też czy Sasza się starzeje tak jak człowiek czy jednak odbywa się to wolniej. Może też być tak, że dorastał normalnie, a gdy dorósł, jego starzenie się spowolniło.
  Pytanie też o skrzydła. W historii jest to owszem uwzględnione, że zostały one ucięte. Jednak ucięte skrzydła ZAWSZE odrastają. To jest największym bólem tych, którzy zostali zarażeni. Że skrzydeł nie da się w żaden sposób się pozbyć, a jedynie ukrywać pod ubraniami co też proste nie jest. Jednak nikt nie powiedział, że nie niemożliwe. Jeśli zaś będzie on ucinał sobie regularnie skrzydła to pamiętaj, że to tak jakby co chwila ucinał sobie rękę czy nogę.

  Historia:

  I tu mamy największy problem. Dziecko nie urodzi się od razu ze skrzydłami.
  Ale zacznijmy od początku. Pamiętaj, że dziecko w łonie matki jest całkowicie odizolowane od środowiska zewnętrznego. Mgła atakuje najbliższy sobie organizm ludzki i nie będzie się trudzić aby przebić się do macicy i zarazić tylko dziecko. Dziecko zostanie Opętańcem tylko jeśli matka się zarazi. Czyli ona musi być Opętańcem. Do tego, dziecko nie urodzi się ze skrzydłami. Może mieć ewentualnie jakieś zalążki, które będą świadczyć o tym, że takowe będzie w przyszłości posiadał. Ewentualnie mogą one być małe. W końcu w przeciwnym razie matka mogłaby mieć spory problem z urodzeniem dziecka.

  KP do poprawy
  _________________

     Mieszkaniec Świata Ludzi

  Godność: Aleksandr Aleksiej Lebiediew
  Wiek: 21
  Rasa: Human
  Lubi: Pistolety, wszystko co magiczne, alkohol i tytoń
  Nie lubi: Za dużo by wymieniać.
  Wzrost / waga: 180cm i 80kg
  Aktualny ubiór: Czarne, wysokie buty, czerwone spodnie, szary jesienny płaszcz a pod nim czarna rozpinana bluza bez kaptura i kraciasta, ciemnozielona koszula, na szyi nosi czarną chustę.
  Znaki szczególne: Różnobarwne tęczówki
  Pod ręką: Telefon, klucze, portfel(e) i kilka innych rzeczy w kieszeniach
  Broń: Pistolet, noże,
  Dołączyła: 28 Cze 2016
  Posty: 40
  Wysłany: 24 Październik 2016, 18:07   

  Wrzucam odnowioną KP. Charakter taki sam, wygląd też tylko wyciąłem to zmianie oczu. Historia nudna i okrojona, pojawiły się nowe umiejętności.
  _________________
     Nocny Muzykant

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Różana Czarownica
  Godność: Marionette
  Wiek: 22
  Rasa: Kotek z Czarnobyla
  Lubi: Dobrą herbatkę *-*
  Wzrost / waga: 167/45
  Aktualny ubiór: Mundur SCR http://i.imgur.com/J2Yu3Yx.jpg
  Znaki szczególne: dwa lwie ogony
  Pod ręką: Drewniany flet, sztylet
  Broń: Sztylet
  Bestia: Innocenza (Luna)
  Nagrody: fiolka czaru Słoneczny Psikus (jednorazowego użytku), Bolerko Niewidko, Korale Zamiarne, Zegarmistrzowski przysmak (2szt.)
  SPECJALNE: Mistrz Gry, Strażnik spisów
  Dołączyła: 30 Maj 2015
  Posty: 806
  Wysłany: 25 Październik 2016, 02:20   

  Akcept
  _________________

  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9