• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Cats don't have names.
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Nocny Muzykant

  Godność: Elisa Jakaśtam
  Wiek: 18 lat (wizualnie 15)
  Rasa: Dachowiec
  Lubi: Słodycze, mleko, pieszczoty, piosenki Disneya.
  Nie lubi: Gburów, chamstwa, obłudy, egoizmu.
  Wzrost / waga: 155 cm / 43 kg
  Aktualny ubiór: Strój meido,czarne pantofelki, brązowe włosy spięte w bocznego kucyka. Bielizna.
  Znaki szczególne: Kocie uszka (jedno zakryte włosami), kiełki (widoczne dopiero po otwarciu buzi).
  Zawód: Pokojówka / Służąca
  Pan / Sługa: Tyyyyk
  Pod ręką: Wstążki zawiązane wokół uda; taca z talerzami, filiżankami, imbrykiem i ciastkami;, medalion zawiieszony na szyi (schowany pod ubraniem).
  Broń: Wstążki, nóż kuchenny
  Stan zdrowia: 100 % czystego wigoru
  Dołączyła: 17 Kwi 2017
  Posty: 25
  Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 20:22   Cats don't have names.
  Imię:

  Elisa


  Nazwisko:

  Nie zna (ale po przygarnięciu nadano jej nazwisko Bell)


  Pseudonim:

  Eli


  Wiek:

  18 lat (wizualnie 15 lat)


  Rasa:

  Dachowiec


  Ranga:

  Nocny muzykant


  Miejsce zamieszkania:

  Dom jej właściciela - Tyka (czyli Różany Pałac na Herbacianych Łąkach w Krainie Luster)


  Moce:

  o Teleportacja – może się teleportować jedynie w obrębie jednego świata, w którym aktualnie się znajduje z częstością raz na 3 posty, jeśli przenosi ze sobą istotę żywą inną niż własna Bestia - raz na 5.

  o Zmiana przedmiotów w jedzenie – małe przedmioty.

  o Hipnoza muzyką (umiejętność rangowa) – działa 3 posty, potem 2 posty przerwy; obejmuje maksymalnie 2 osoby naraz


  Umiejętności:

  • Przez tyle lat zdążyła się wprawić w sztuce gotowania. Z niebywałym przejęciem i przyjemnością pichci przeróżne dania, szczególnie swojemu panu!

  • Za kociaka nagminnie pakowała się w tarapaty, więc logiczne, że musiała nauczyć się podstaw lecznictwa. Teraz na ogół tylko zagląda do książek medycznych, bo już tak nie rozrabia i nie kaleczy się co pięć minut.

  • Uprawianie tańca z szarfami dla swojego pana opłaciło się, ponieważ może teraz swobodnie nimi operować (na przykład zwalając przeciwnika z nóg i to dosłownie).


  Charakter:

  Eli jest specyficznym typem stworzenia. Łatwo dojść z nią do porozumienia, bo z natury nie ma złych zamiarów wobec nikogo. Poza tym odznacza się niebywałą empatią - być może dzięki temu, przez co przeszła, potrafi postawić się w sytuacji drugiej osoby.
  Z drugiej strony jest dość skryta i wiele spraw ukrywa nawet przed najbliższymi. Po części dlatego, że nie chce ich martwić, a po części przez swoją dumę. Dla niej ujawnienie bezradności to ujma na honorze, choć nie ma problemu z niesieniem pomocy tym, którzy znajdują się w potrzebie. Po prostu uważa, że poradzi sobie ze wszystkim sama, więc po co kogoś niepotrzebnie męczyć? Chociaż faktycznie często czuje się osamotniona albo ciężar rzeczy, które na siebie bierze, nierzadko ją przygniata, stara się do tego nie przyznawać.
  Nie licząc wrodzonej ostrożności, jest raczej otwarta i pogodna na co dzień. Nie ma problemu z nawiązywaniem nowych relacji, chyba że ktoś wydaje jej się podejrzany.
  Na dodatek niezła z niej przytulanka – lubi być głaskana, a do tego zdarza jej się marnie żebrać o atencję ze strony swojego właściciela, czy to przewracając się do góry brzuchem, czy to liżąc pana w policzek. Bywa wybitnie pomysłowa, kiedy brak jej towarzystwa i pieszczot.


  Wygląd zewnętrzny:

  Zacznijmy od tego, że jeśli zobaczysz gęstą jasnobrązową, sięgającą ledwo do ramion czuprynę, to prawdopodobnie nawiedziła Cię wyjątkowa kotka o imieniu Eli! Włosy to jej cecha charakterystyczna – z nikim nie da się jej pomylić. Są na tyle puszyste i uniesione, by zasłonić z powodzeniem całe zwierzęce uszy (które zresztą są takiego samego koloru co jej włosy). Wilgoć zmienia dosyć przyzwoitą fryzurę w coś w rodzaju afro, niestety.
  Na uwagę zasługują też wypiłowane, lśniące paznokcie i białe kiełki przypominające sztylety.
  Poza tym Elisa jest dosyć chudziutka i waży zaledwie czterdzieści trzy kilogramy. Życie na ulicy definitywnie odcisnęło się na jej budowie ciała, którą przypomina bardziej piętnastolatkę niż osiemnastolatkę. Jest dosyć niziutka jak na swój wiek – mierzy metr pięćdziesiąt pięć.
  Ma średniej wielkości biust i figurę klepsydry.
  Jej długie rzęsy okalają oczy o barwie miodowej. Nic nie wyróżnia ją pod względem rysów twarzy. Zwykła, prosta dziewczyna o śniadej cerze i wystających kościach policzkowych.
  Ubiera się dziewczęco, dbając jednocześnie o wygodę. Uwielbia cieszyć oczy swojego pana fartuszkiem i falbankami.


  Historia:

  Jedyne, co pamięta to to, że przez jakiś czas żyła na własną rękę. Nic dodać, nic ująć.
  Któregoś dnia obudziła się w kartonie ze złotym medalionem, którego bez klucza nie sposób było otworzyć. Wokół nie było nikogo. Wołała, lecz na próżno. Nikt nie przyszedł. Nikt nie powiedział, że to durny żart. Była sama.
  Takim oto sposobem musiała nauczyć się wszystkiego w pojedynkę. Zdana na siebie, dla nikogo nieważna, trudniła się każdą czynnością, która pozwalała jej zarobić.
  Kradzieże? Prostytucja w młodym wieku? Groźby? Była w stanie parać się najbardziej nieczystym rzemiosłem, jakie świat znał, byle uzyskać jakiekolwiek szanse na przeżycie na ulicy pełnej niebezpieczeństw.
  Jednego dnia zdobywała jedzenie, drugiego ktoś ją pobił i tak w kółko. Tygodnie zlewały się w miesiące. Kompletnie zatraciła się w rutynie życia codziennego.
  Mimo to naiwnie wierzyła w lepsze jutro, tuląc do piersi medalion, który stanowił jedyną jej pamiątkę po rodzinie.
  „Przyjdzie godzina, gdy uwolnię się od smutków i trosk. Na zawsze.” – Mówiła do siebie z ciut wariackim uśmiechem, wpatrując się w świecidełko.
  I kiedy już, już była bliska poddania się i zakończenia swojego nędznego żywota, spotkała mężczyznę. Piekielnie przystojnego, jak na jej gust.
  Uznała go za zły omen i początkowo nie zbliżała się od niego. Wahała się.
  Ostatecznie postanowiła za nim pójść. Nie pozostawiono jej zbyt wielkiego wyboru: mogła obudzić się w kanale lub wykorzystać okazję, która pozwoliłaby jej na nowy start. Zdecydowała się na to drugie – wybrała mniejsze zło. Tak jej się przynajmniej zdawało.
  I tak oto Arcyksiążę przygarnął ją. Już nigdy nie musiała głodować.
  Brzmi jak bajka? Pozory mylą.
  Może kiedyś dobrze jej się wiodło. Pojawiły się jednak setki nurtujących pytań wymagających odpowiedzi.
  Skąd pochodzi? Dlaczego ją odrzucono? A może gdzieś tam dalej istnieją jej krewni? Bądź… gardzą nią i chcieliby ją zabić?
  Z jednej strony kieruje nią chęć, by poznać prawdę. Z drugiej lęk przed tym, co może się stać, jeśli ją pozna… Narazi wtedy nie tylko siebie, ale i tego, kto przypadkowo ją uratował. Trudny wybór.
  Okazało się, że obdarzono ją niesamowitym talentem wokalnym. Kolejna komplikacja.
  Nie chciała tego. Co jeśli jej właściciel sprzeda ją niegodziwcom albo to oni zdecydują się jej porwać? Serce pęknie jej z żalu.
  Należy nadmienić, iż nadal w pełni nie ufa swemu protektorowi. Jest mu wdzięczna za opiekę i ochronę, ale… Niepokój spędza jej sen z powiek. Martwi się, że to tylko pułapka, która zaprowadzi ją na stryczek za dawne zbrodnie, przez które wciąż dręczą ją wyrzuty sumienia.


  Zarys obiektywnej historii wygląda tak: Upiorny Arystokrata z rodu de Roitelette miał kocią kochankę. Doszło do bliższego poznania i takim cudem zyskała ona złoty medalion, który wygrawerowano na specjalne polecenie tego mężczyzny.
  Wkrótce w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł, a pół-kotka urodziła potomstwo. Będąc schorowaną i nie zamierzając wychowywać córki samej, porzuciła ją, zostawiając jej w spadku wyrób zrealizowany na zlecenie jej ojca.
  Eli została sierotą, którą ocalił Tyk. Nie zanosi się na odkrycie planów, jakie szykowałby względem niej.
  Nadal nie ma zielonego pojęcia, czyim jest dzieckiem (w końcu polegała wyłącznie na sobie, a potem na Arcyksięciu). Jedyną wskazówkę może dla niej stanowić medalion.
  _________________


  Whisper
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 20:56   

  Hmm... Kolejna Maskotka Arcyksięcia, tak? Niech będzie!

  Generalnie nie mam zastrzeżeń. Karta czytelna i nie zawiera błędów - oprócz jednego: Pałac Arcyksięcia nie znajduje się w Szkarłatnej Otchłani tylko w Krainie Luster, konkretniej na Herbacianych Łąkach.

  Ograniczenia mocy które proponuję:
  - Teleportacja - Może się teleportować jedynie w obrębie jednego świata, w którym aktualnie się znajduje z częstością raz na 3 posty, jeśli przenosi ze sobą istotę żywą inną niż własna Bestia - raz na 5.
  - Zmiana przedmiotów w jedzenie - hmm...to pozostawię bez ograniczeń. Jedynie co, to proszę o rozsądek, żeby nie było przypadków, że postać zamienia np. całą zbrojownię Gwardii Arcyksiążęcej w bufet.
  - Hipnoza muzyką - wszystko jasne.

  Historia: No ładnie, limit przekroczony o całe cztery słowa! :D A tak serio, ponad 500 słów jest, więc ranga się należy.

  Jeśli zgadzasz się na ograniczenia co do mocy, zamieść je proszę w KP a wtedy zamknę wątek.  AKCEPT
  Witamy po Drugiej Stronie Lustra!
     Nocny Muzykant

  Godność: Elisa Jakaśtam
  Wiek: 18 lat (wizualnie 15)
  Rasa: Dachowiec
  Lubi: Słodycze, mleko, pieszczoty, piosenki Disneya.
  Nie lubi: Gburów, chamstwa, obłudy, egoizmu.
  Wzrost / waga: 155 cm / 43 kg
  Aktualny ubiór: Strój meido,czarne pantofelki, brązowe włosy spięte w bocznego kucyka. Bielizna.
  Znaki szczególne: Kocie uszka (jedno zakryte włosami), kiełki (widoczne dopiero po otwarciu buzi).
  Zawód: Pokojówka / Służąca
  Pan / Sługa: Tyyyyk
  Pod ręką: Wstążki zawiązane wokół uda; taca z talerzami, filiżankami, imbrykiem i ciastkami;, medalion zawiieszony na szyi (schowany pod ubraniem).
  Broń: Wstążki, nóż kuchenny
  Stan zdrowia: 100 % czystego wigoru
  Dołączyła: 17 Kwi 2017
  Posty: 25
  Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 22:26   

  Musiała myśl mi gdzieś uciec - tak to jest, jak się drugiego dnia dokańcza KP X'D

  Powinno być już okej :3
  _________________


  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9