• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Edan Veneficus
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Pies Baskerville'ów

  Godność: Edan Victor Andrew Veneficus
  Wiek: 15 lat
  Rasa: Upiorna Arystokracja
  Lubi: siostrę
  Wzrost / waga: 168cm, 54 kg
  Aktualny ubiór: Ciemnogranatowe bryczesy, śnieżnobiała koszula z błękitną kokardą spiętą broszą z czarnym kamieniem szlachetnym, czarna marynarka i skórzane oficerki, ciemnogranatowa furażerka z wetkniętym jasnoniebieskim piórem Rajskiego Ptaka.
  Zawód: Dziedzic rodu Venefici
  Pod ręką: Broń, parę igieł, stare, metalowe monety i guziki.
  Broń: Pałasz.
  Dołączył: 18 Mar 2018
  Posty: 11
  Wysłany: 18 Marzec 2018, 19:51   Edan Veneficus


  Portret znajdujący się w rodzinnej rezydencji. Jest na nim z siostrą .


  Imiona: Edan Victor Andrew
  Nazwisko: Veneficus
  Wiek: 15
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Ranga: Pies Baskervillów

  Miejsce zamieszkania: Kraina Luster, Rodowa Rezydencja


  Dewiza rodowa: "Świat chce być oszukiwany, niechże więc będzie"

  Herb:  Moce:
  Charakterystyczna dla wszystkich Upiornych ochrona przed wtargnięciem w ich myśli. Jakże przydatna w ukrywaniu wcale nie niewinnych myśli.

  Wytwarzanie gazu o drażniących i duszących właściwościach, który może być podpalony przez źródło dużej energii jak płomień czy wyładowania siostry. [3/4]

  Kontrola nad metalem. Dokładniej nad ferromagnetykami co w praktyce oznacza tylko stopy żelaza i niklu, bo pozostałe materiały, które wykazują te właściwości są bardzo rzadkie. Może podnosić, rzucać, giąć i rozrywać oraz zatrzymywać w powietrzu rzucone w niego przedmioty. Potrafi kontrolować do 50 kg. [2/3]


  Umiejętności:
  Szermierka – jakże typowa dla arystokracji umiejętność sprawnego posługiwania się bronią białą, a w szczególności bronią dość nietypową dla lubujących się w lekkim i ozdobnym orężu szlachtą jaką jest pałasz.

  Znajomość punktów witalnych – wiedza o umiejscowieniu i działaniu wielu wrażliwych punktów na ciele. Może dzięki temu sprawić ulgę lub zadać ogromne cierpienie i tymczasowo sparaliżować cześć ciała. Oczywiście to drugie jest preferowane.

  „Chirurgia” – może określenie jest to trochę na wyrost, ale całkiem nieźle potrafi kogoś pociąć i pozszywać by nie umarł. Natychmiast. Samopoczucie pacjenta jest całkowicie nieistotne i niejedną z operacji można by podsumować słowami: Operacja się udała. Pacjent zmarł.


  Charakter: Z pozoru bardzo miłe dziecko. Razem z siostrą tworzą uroczą parkę. Nienagannie wychowani, uprzejmi i uzdolnieni. Po prostu wymarzone dzieci.
  I jak wszystkie dzieci uwielbiają się bawić i w swoje zabawy wciągać innych. Jednak ta parka pod cudowną powierzchownością skrywa dość mroczne upodobania. Bawi się w chowanego na ucięte paluszki i nie tylko. Innymi słowy w rzeczywistości są okrutnymi, sadystycznymi potworami bez poszanowania dla innych. Poznanie tej ich strony to swoisty zaszczyt, bo starają się utrzymać wizerunek uroczych dzieci. Więc jak zechcą się zabawić z tobą w berka to uważaj by nie stracić głowy w zabawie.


  Wygląd zewnętrzny: Bardzo ładne dziecko o alabastrowej cerze i platynowoblond włosach nieznacznie krótszych niż siostra. Głowę zdobią ponadto solidne, onyksowe rogi skierowane do góry i lekko na zewnątrz. Oczy o barwie spessartynu zawsze lśnią w twarzyczce o delikatnych rysach. Perłowo białe, drobne ząbki z wyraźnie zarysowanymi kłami często błyskają z ust Edana, a kryształowo dźwięczne głosiki cieszą ucho.
  Jedyną kwestią stałą w ubiorze jest to, że tworzy komplet z ubiorem siostry. Codziennym ubraniem są jednak zazwyczaj czarne kostiumy z odcinającym się akcentem pod szyją.


  Historia:
  Historia w zasadzie każdego zaczyna się tak naprawdę przed datą jego bądź jej urodzenia. Tak też jest w tym wypadku.
  Główna gałąź rodu Venefici miała wspaniałego dziedzica. Uzdolnionego młodzieńca o szlachetnym charakterze. Gdyby nie tragiczny wypadek, który kosztował go życie bliźnięta mogłyby się nigdy nie narodzić. Bądź też narodzić w innym okresie i być inaczej wychowane. Tak się jednak nie stało.
  Niewysłowiona tragedia boleśnie ubodła rodziców Edana i Eriki. Ich pierworodny, jedyny syn zginął. Nie tylko stracili dziecko, ale ród stracił dziedzica. Podwójna tragedia.

  Po latach smutku i starań pojawiła się jednak wspaniała nowina! Pani na włościach, Verona jest brzemienna! Wielka radość zapanowała w domu. Przez cały okres ciąży chuchano i dmuchano na nią by nic jej, ani owocowi jej łona, nic się nie stało.
  Poród był długi, ale radość jaką przyniósł była podwójna, bo narodziły się bliźnięta. Chłopiec i dziewczynka. Edan Victor Andrew i Erika Victoria Anastasia. Od pierwszych dni życia zostali otoczeni najstaranniejszą opieką. Nierozłączna parka była oczkiem w głowie rodziców i służby.
  Z czystym sumieniem można stwierdzić, że byli rozpieszczani. Wszyscy też mówili jacy są ważni dla całej rodziny.
  Miało to istotny wpływ na kształtowanie się ich osobowości. Lecz o tym za chwilę.

  Byli rozpieszczani, nie można tego zaprzeczyć, ale nie można też powiedzieć, że się obijali całymi dniami. Od najmłodszych lat byli przygotowywani do przejęcia władzy w rodzinie i wszystkim co do niej należało.
  Podstawą tych przygotowań była oczywiście staranna edukacja. Bazę zaś ich edukacji stanowiły sztuki wyzwolone. Gramatyka, dialektyka, retoryka, muzyka, arytmetyka, geometria i astronomia (choć ta ostatnia w mniejszym stopniu). Ponadto podstawy dyplomacji, alchemii, ekonomii, historia oraz nauki biologiczne i heraldyka. Dzieci nie miały problemów z nauką choć nie wszystko je interesowało. Podejmowały też czasem dość nieortodoksyjne metody rozwiązywania problemów.
  Z nauczanych przedmiotów Edan szczególnie upodobał sobie historię.
  Nie było to oczywiście wszystko, bo ich rozwój fizyczny też nie był zaniedbywany. Lekcje tańca, jazdy konnej oraz szermierki i strzelectwa – z czego te ostatnie były skierowane głównie w kierunku chłopca to wiadomym było, że gdzie jedno tam drugie. Chłopiec bardzo polubił szermierkę.
  Bliźnięta rozwijały się wręcz lepiej niż podręcznikowo ku uciesze rodziny i służby. Okazało się jednak, że sytuacja nie wygląda aż tak bajecznie. Nie okazało się, że dzieci cierpią na jakąś ciężką przypadłość. Co to to nie. Wyszło na jaw, że mają dość paskudne charaktery. Wyszło to dopiero po dłuższym czasie.
  Dlaczego nie od razu?
  Z kilku powodów. Rodzeństwo wyglądało zawsze całkowicie niewinnie. Początkowe wypadki mogły być wynikiem pecha i przypadku. Przez większość czasu traktowali służbę całkiem dobrze, tylko z nielicznymi narzekaniami gdy nie dostali dokładnie tego czego chcieli. Innymi słowy nie zachowywali się gorzej niż latorośle innych rodów.
  Jednak gdy częstotliwość wypadków zaczęła się nasilać przyjrzano się sprawie dokładniej i odkryto ku powszechnemu zdumieniu otoczenia, że autorami jeśli nie wszystkich (gdyż ze wszystkimi nie udało się ich bez wątpliwości połączyć, a prawdziwe wypadki też się zdarzają) to zdecydowanej większości z nich są urocze bliźnięta. Późniejsze z nich bywały naprawdę niebezpieczne i często krwawe. Z jakiegoś powodu żaden poważniejszy wypadek nie spotkał ludzi z ich najbliższego otoczenia. To co im się zdarzało to były bardziej żackie żarty.
  Ich ojciec zdecydował, że powinni zająć się bardziej odpowiednimi do ich statusu rozrywkami jak na przykład polowania. To nie była w zasadzie propozycja, to było stwierdzenie faktu.
  Jak w zasadzie wszystko co robi szlachta, tak i polowanie oznacza wykorzystanie większej ilości osób niż to niezbędne i ułatwianie sobie życia (to znaczy przenoszenie całej roboty na innych) w każdy możliwy sposób. Pierwsze polowanie na jakie zostały zabrane bliźnięta było polowanie na drobnego zwierza, a mianowicie na lisy.
  Polowanie było przeprowadzane metodą z użyciem norowców – tu wspaniałych terierów, które prowadzone przez służbę miały wykurzyć lisy z nor wprost pod lufy lepiej urodzonych.
  Polowanie było udane. Erika ustrzeliła dwa lisy, Edan jednego, a ich ojciec trzy.
  Nie wszystkie strzały były od razu śmiertelne i trzeba było w połowie przypadków podejść i dobić ranne zwierzę. Życie opuszczające oczy lisa z każdym pulsem czerwonej posoki i potem nagle urwane zafascynowało rodzeństwo. Podobnie jak późniejsze skórowanie. Ostatecznie lisów się nie je i tylko ich piękne futro warto zabrać ze sobą.

  Patrząc wstecz można stwierdzić, że to nie był zbyt trafiony pomysł. W ciągu roku jaki minął od ich pierwszego polowania ich fascynacja śmiercią i cierpieniem eskalowały znacząco. Teoretycznie to pomogło, bo nie robili już paskudnych psikusów służbie. Była to jednak sytuacja gdzie lekarstwo jest gorsze od choroby.
  Punktem przełomowym było jak zamęczyli podczas swojej zabawy dziecko sadowników, którzy pracowali nie tak daleko od głównej rezydencji, w której bliźnięta mieszkały. Wszystko zostało ostatecznie zatuszowane jako nieszczęśliwy wypadek, ale kilka osób znało prawdę.
  Bliźnięta po tym zdarzeniu zyskały specjalnych ochroniarzy-opiekunów, którzy oficjalnie mieli strzec ich przed różnymi nieszczęśliwymi wypadkami jak ten, który spotkał tamtego chłopca, a w rzeczywistości mieli ograniczać ich wybryki i w razie czego pozbywać się śladów, które mogły zaszkodzić rodzinie.
  Z różną skutecznością, bo rodzeństwo zawsze było bardzo pomysłowe. Póki co jednak mroczny sekret urokliwych dzieci jest znany tylko najbliższej rodzinie i służbie, która nigdy nie była celem ich szaleństw gdyż byłoby to dla nich najzwyczajniej w świecie niewygodne, a byli jednak dziećmi arystokratów przyzwyczajonymi do wygód i służby odgadującej ich pragnienia, a takie umiejętności zdobywa się latami.
  Zatrute Jabłko

  Godność: Bane
  Lubi: Alkohol.
  Wzrost / waga: 190 cm /83 kg
  Aktualny ubiór: http://imgur.com/NFU9rBd + skórzane, brązowe rękawiczki.
  Znaki szczególne: Nietypowe oczy, białe włosy, szarawy odcień skóry, potrójna szrama przechodząca przez prawe oko, blizna na szyi.
  Zawód: Chirurg // Ordynator Nadmijdupa, Moczymorda, Furfant i Zbereźnik
  Pan / Sługa: Kurator: Jasiek Sebek.
  Pod ręką: Klucze do mieszkania, klucze do Kliniki, pieniądze.
  Nagrody: Animicus, Prezentełko, Kula Pomocna, Tęczowa Różdżka, Bursztynowy Kompas
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry
  Dołączył: 07 Lip 2016
  Posty: 640
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 18 Marzec 2018, 21:38   

  Widzę mocną 'inspirację' pewnym ponad 500-letnim Upiornym. A przynajmniej w mocy kontrolowania metalu. Dlatego też, żeby było sprawiedliwie w stosunku do tamtego Arystokraty (który jest o wiele, wiele starszy od Edana) proponuję zmianę ograniczeń: 2 posty używania i 3 odpoczynku + uniesie max. 50 kg.
  Edan ma silną moc wykorzystującą dym który może dodatkowo podpalić, dlatego moc dotycząca metalu wymaga mocniejszego ograniczenia by nie było dysproporcji w stosunku do innych graczy.

  Jeśli zgadzasz się z ograniczeniami, wprowadź je do karty. Jeśli nie, czekam na propozycje.

  DO POPRAWY
  _________________
     Pies Baskerville'ów

  Godność: Edan Victor Andrew Veneficus
  Wiek: 15 lat
  Rasa: Upiorna Arystokracja
  Lubi: siostrę
  Wzrost / waga: 168cm, 54 kg
  Aktualny ubiór: Ciemnogranatowe bryczesy, śnieżnobiała koszula z błękitną kokardą spiętą broszą z czarnym kamieniem szlachetnym, czarna marynarka i skórzane oficerki, ciemnogranatowa furażerka z wetkniętym jasnoniebieskim piórem Rajskiego Ptaka.
  Zawód: Dziedzic rodu Venefici
  Pod ręką: Broń, parę igieł, stare, metalowe monety i guziki.
  Broń: Pałasz.
  Dołączył: 18 Mar 2018
  Posty: 11
  Wysłany: 18 Marzec 2018, 22:01   

  Gotowe
  _________________
  Zatrute Jabłko

  Godność: Bane
  Lubi: Alkohol.
  Wzrost / waga: 190 cm /83 kg
  Aktualny ubiór: http://imgur.com/NFU9rBd + skórzane, brązowe rękawiczki.
  Znaki szczególne: Nietypowe oczy, białe włosy, szarawy odcień skóry, potrójna szrama przechodząca przez prawe oko, blizna na szyi.
  Zawód: Chirurg // Ordynator Nadmijdupa, Moczymorda, Furfant i Zbereźnik
  Pan / Sługa: Kurator: Jasiek Sebek.
  Pod ręką: Klucze do mieszkania, klucze do Kliniki, pieniądze.
  Nagrody: Animicus, Prezentełko, Kula Pomocna, Tęczowa Różdżka, Bursztynowy Kompas
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry
  Dołączył: 07 Lip 2016
  Posty: 640
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 19 Marzec 2018, 22:33   


  AKCEPT

  Witaj po Drugiej Stronie Lustra, Upiorny Bliźniaku Eriki!
  _________________
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9