• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Archiwum X » Zmiany/nowości na forum?
    Poprzedni temat :: Następny temat

    Co należy zmienić/wprowadzić na forum?
    Więcej eventów, misji i różnych konkursów.
    28%
     28%  [ 7 ]
    Więcej bestii i magicznych przedmiotów.
    0%
     0%  [ 0 ]
    Nowe rasy / nowe rangi dla ras.
    36%
     36%  [ 9 ]
    Stworzyć nowe, ciekawe miejsca do pisania na fabule.
    16%
     16%  [ 4 ]
    Zmienić szatę graficzną.
    0%
     0%  [ 0 ]
    Wprowadzić rubrykę z najświeższymi informacjami z fabuły.
    12%
     12%  [ 3 ]
    Żadne z wymienionych. (A więc co? - Prosimy o wypowiedź~)
    8%
     8%  [ 2 ]
    Głosowań: 0
    Wszystkich Głosów: 25

    Autor Wiadomość
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 17:39   Zmiany/nowości na forum?

    Wszyscy widzimy co ostatnio dzieje się z naszym forum. Podupada, statystyki maleją z dnia na dzień, fabuła, a nawet Offtop i SB pustoszeją. Administracja nie zamierza siedzieć bezczynnie! Jednak potrzebujemy Waszej pomocy, kochani użytkownicy.

    Może na Spectrofobii zaczęło wiać nudą? Może czegoś brakuje? A może macie pomysły na to, co należałoby wprowadzić, by forum stało się ciekawsze, tylko wstydzicie się powiedzieć? Będziemy wdzięczni za każdą wypowiedź, a także głos w dołączonej do tematu mini-ankiecie. Pamiętajcie, że forum jest dla Was i zależy nam na tym, byście dobrze się tu bawili.
    Nie musie się też bać, że ktokolwiek nakrzyczy na Was za wyrażenie tutaj swojej opinii tudzież poddanie jakiegoś pomysłu. Wręcz przeciwnie, administracja będzie bardzo zadowolona, że wykazujecie inicjatywę. Tak więc zapraszam do pisania i głosowania. c:
    Loire
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 18:00   

    Moim zdaniem można wprowadzić trzy rzeczy - nowe rangi, np. dla Marionetkarzy i Dachowców (od razu mówię, że w tym mogę pomóc~), może nowe miejsca w fabule (w tym kierunku też coś mogę zrobić, o), a rubryka z najświeższymi informacjami z fabuły też brzmi ciekawie. Można powierzyć zbieranie najciekawszych wątków komuś, kto ma dużo czasu i chęci.~ *cicha aluzja*
    Vondur
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 19:21   

    Według mnie można by popracować nad nowymi rasami (mogę pomóc, ale z doświadczenia wiem, że tak średnio mi to wychodzi). Nowe rangi dla Ludzi i Dachowców też by się przydały. Zbieranie najciekawszych wątków to ciekawy pomysł, coś w rodzaju gazety wydawanej regularnie na pewno by urozmaiciło grę.
    Do tego można by pomyśleć nad jakimś zamieszaniem wśród organizacji, związanych z usunięciem konta Fausta i Ingravo. Że niby Ludzie z MORII obwinialiby Czarną Różę za zniknięcie jej zarządcy, a Karciana Szajka winiłaby MORIĘ za zniknięcie Króla. Wtedy Rebelianci też mieliby coś do roboty, bo mogliby wykorzystać sytuację zamętu. Ale to tylko taka propozycja. C:
    Melanie
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 19:25   

    Jeszcze dodatkowo powiem, że powinno się też coś dziać na fabule poza prywatnymi relacjami postaci. Np, jakaś epidemia(co było na Onirisme bardzo udane)
    Vince
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 19:28   

    Popieram, że nowe miejsca w fabule to dobry pomysł. Również jestem za większą ilością eventów i misji. Na przykład zawody na Tęczowej Arenie... Nie, żebym coś sugerowała, skąd... Co do ras - uważam, że jest ich już wystarczająco dużo. I tak ciężko się zdecydowac jak przychodzi co do czego x.x Najświeższe informacje z fabuły to świetny pomysł! Poza tym - co do fabuły - pojawiła się nowa organizacja.. I nic. No halo! Od dawna (z tego co widzę) nie ma żadnej gwałtownej akcji. Wszyscy się kochają etc. Może by zrobić włąśnie jakieś sruu? I wgl? No ja jestem zaa! Co by było, gdyby np. "przywódca" Anarchs w końcu zaszkodził tym zUym, czyli Czarnej Róży lub MORII? Trochę wojny, bicia się, baaam, ktoś kaput, jakiś ważniak, nje wiem, cokolwiek x.x Po prostu urozmaicić wszystko. Zaangażować ludzi x.x Można zrobić enpece, które namieszają, rozsieją plotki, zjednoczą dawnych wrogów przeciw przyjaciołom i wgl apokalipsa noo! Jednym słowem - WOJNA NA FORUM! *niezdrowy entuzjazm* Moge pomóc!! *_*




    Mieszkaniec Szkarłatnej Otchłani

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Czarna Róża
    Godność: Madeline Dark Wind.
    Wiek: 18-20.
    Rasa: Cień - rzecz jasna.~ x3
    Wzrost / waga: 163 /
    Aktualny ubiór: Sukienka balowa- czarna, maska, wysokie buty.
    Znaki szczególne: Ona jet cała szczagólna.~ x3
    Pan / Sługa: Sob? w?ada? nie da. x3 | Ci?gutek do spraw specjalnych. x3 Maskotka Noah.
    Pod ręką: Tencio, kosa, bandaże, czarna torebka z potrzebnymi rzeczami i... nutka tajemnicy, czyli maska.~ x3
    Stan zdrowia: Głęboka rana w nodze zrobiona paznokciami.
    SPECJALNE: Główny spiker w SpectroFM | Miss Spectrofobii 2011
    Dołączył: 01 Gru 2010
    Posty: 545
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 21:25   

      No to może Darkiś, skoro choruje i i tak się na nic ostatnio nie zdaje choć trochę się wypowie na ten temat... Taaa, tylko d czego zacząć? Może od tego co zauważyłam.

    Przeglądam sobie temat z kasacją postaci i cóż takiego widzę? Mianowicie:
      Cytat:
      "Cóż, nie mam ani towarzysza do gry, odkąd się tutaj pojawiłem, ani nie mam już niestety czasu na grę. Co innego, gdyby zjawił się ktoś chętny, to bym poświęcał te pół godziny na jednego posta dziennie, jednak z tego co zauważyłem, chętnych brakowało."

      "Zresztą, raptem jeden post Hanako widnieje w fabule, tak więc bezsensownie ją trzymać."


    Jeszcze parę osób w kółko się skarży, że nie ma z kim pisać i w ogóle. Może im wcale nie zależy, bo skoro tyle osób na raz nie ma z kim pisać to na pewno jakby się postarali to by kogoś z tym samym problemem znaleźli. Niestety ciężko jest się wkręcić nowym użytkownikom, na szczęście (zrobiła własny wywiad) nie zauważyłam aby ktoś kogoś odpychał jak na innych forach, więc jest jeszcze szansa na poprawę. Oczywiście admini i moderatorzy nie mogą latać w kółko za wszystkimi użytkownikami, żeby nie usuwali kont, bo to bez sensu, ale mgli byśmy się zastanowić co zrobić, żeby ty osóbkom się nie nudziło i aby czuły się potrzebne na forum, a nie ignorowane.

    Co do większej ilości eventów i misji to w porządku, przydałoby się, ale moim zdaniem to nie o t chodzi. Spójrzcie na to, że nie docierają zbyt często one do swojego celu przez te usuwane konta itd. Gdyby na prawdę chodziło o eventy, to wszyscy by się starały by choć jeden się ukończył pomyślnie. Oczywiście są osoby, które nie wyobrażają sobie forum bez misji, widzę to. Jednak je pewnie również demotywuje to, ze biorą udział w misjach, a one nagle wyparowują niczym bańka mydlana.

    Nie uważam, żeby były nam potrzebne jakieś nowe bestie lub inne przedmioty, te są bardzo interesujące i myślę, że każdy chętny mógłby znaleźć wśród nich coś dla siebie, nu nie? Jednak moglibyśmy pomyśleć nad tym egzekwowaniem zapisku, że coś można zdobyć za dużą aktywność na forum i staranie się, bo widzę parę osóbek, które na prawdę się spisują. Jednak nie będę ich tutaj wymieniać.

    Ras mamy zbyt wiele, ale nad ciekawymi rangami dla niektórych ras można by popracować. Szczególnie jeśli są chętni do pomocy w tej sprawie. Byle by nie było nowych ras, błagaaam... Bo co za dużo to nie zdrowo. xP

    Stworzyć nowe, ciekawe miejsca do pisania na fabule nie zaszkodzi. Sama bym mogła w tym pomóc, bo lubię wymyślać i opisywać jakieś bardziej, czy mniej dziwaczne miejsca. Oczywiście jak wyzdrowieję, bo weny mi w ostatnich dniach nie brak, ale szybko zaczyna mnie boleć głowa jak nie leżę i wtedy z pisania nici. xP I przez to muszę wszystko pisać na parę rzutów. xDD

    Zmienić szatę graficzną, jest równe "ulepszać to co jest już zbyt dobre". Nie ma po co nad ty kombinować. Szata graficzna jest na prawdę ładna i mi się wydaje, że nie ma sensu w zmienianiu jej, nie w tym tkwi szczegół.

    Wprowadzić rubrykę z najświeższymi informacjami z fabuły.... hm, nie jestem przekonana, choć byłoby to interesujące o ile... Znalazłaby się osoba/grupa osób, która na prawdę by się poświęciła dla forum i szukała po tematach tego co można by opisać i w ogóle. Albo zrobić coś na zasadzie meldunków, że jeżeli ktoś zrobi coś co się bardziej liczy do fabuły to by mógł dać znać administracji, aby o tym wspomniała. O na przykład tak, że ktoś zniszczył jakiś bar w walce(między członkami organizacji) i teraz poszukiwani są ludzie co go odbudują. Mogłaby być to nawet jakaś taka mini misja, co za nią wielkie nagrody nie będą, ale jakieś tam na pewno... Takie misje dla tych co nie lubią walczyć, ale chcieliby się włączyć do fabuły. ^^"

    No i myślę, że coś jak epidemia, czy jakiś niebezpieczny seryjny morderca grasujący po fabule jako npc(po fabule, a nie na misji) byłoby ciekawą rzeczą. Tak, żeby ludzie mieli jakieś ciekawe zawroty akcji, a nie tylko nudą powiewa im na fabule.

      To było na tyle tak w skrócie... Szerszym skrócie. xDD
    _________________


        Piękna róża zła
        Każdego kwitnie dnia
        w okrutne kolory przyodziana
        Każdy chwast co w drogę zechce pięknej róży wejść
        Aa, wkrótce zwiędnie i zamieni szybko się w jej część.

          Piękna róża zła
          Każdego kwitnie dnia
          W mordercze kolory przyodziana
          Chociaż kwiatem cudnym nasza piękna róża jest
          Aa kolce jej poranią nawet najłaskawszy gest.


      Galeryjka:


      x
    Candy
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 22:04   

    O... A ja powiem, że się zgodzę z Dark i to w wielu sprawach...
    Po pierwsze: tak jak epidemia wydaje mi się dosyć kłopotliwą sprawą (przepraszam, ja się po prostu nie lubię za bardzo męczyć xD), tak na przykład taki seryjny morderca, błądzący nam po fabule i wpadający nagle do rozgrywki... Jej, to by było fajne, już bym chciała zacząć (nie żebym się na mordercę zgłaszała o.o)! Bo to taka kwestia, że nie można być niczego pewnym i dodaje trochę dreszczyku emocji. Naturalnie trzeba by od razu znaleźć kogoś kto zgodzi się albo stworzyć postać, albo wykorzystać swoją jakąś jako morderce...
    No i najfajniej by było, gdyby ktoś taki był ustalany w tajemnicy, jedynie pomiędzy Administracją, a "zabójcą"... Ahmy... Czytał ktoś może "Isolę"? To opowieść o grupie nastolatków, zamkniętych na bezludnej wyspie. Pomiędzy nimi grasował taki właśnie morderca, nikt nie wiedział kto to, ale ten morderca miał taki znak, którym "zabijał" (w książce było to chwycenie za lewy nadgarstek, bodajże) i w takim momencie wkraczałby GameMaster, który mówiłby, co z daną postacią ma się teraz stać... Rzecz w tym, że taki pomysł byłby fajny do pierwszego "zabójstwa", bo wiadomo, każdy czyta fabułę i szybko można zauważyć kto jest "mordercą"...
    Ale przecież gdybyśmy jednak doszli do wniosku, że dany pomysł ma zostać zrealizowany to zawsze można jeszcze urządzić jakąś burzę mózgów i w ogóle... ^ ^
    Ale sama idea z wprowadzeniem czegoś w tym stylu (czy chociażby epidemia i inne) jest świetna!

    Po drugie: Ja też uważam, że ras mamy dosyć i bestii i w ogóle. Jednak, gdy tworzyłam Candy i pisałam jej kartę postaci bardzo ubolewałam nad tym (i ubolewam dalej), że na forum jest zakaz tworzenia Rang Specjalnych... Bo ja sama miałam dla Candy kilka pomysłów na rangę... Wiem, że to też kłopotliwe, bo pewnie Administracja musi się wtedy naradzić nad przydzieleniem tej rangi itd, ale może jednak dałoby się coś z tym zrobić? Bo bardziej kreatywni (że tak ambitnie to nazwę, bo na tym forum to pojęcie względne jest), może się okazać, że będą mieli kilka naprawdę fajnych pomysłów. Czy nie szkoda ich zmarnować?

    Po trzecie: wygląd forum jest przepiękny! Tutaj nie ma absolutnie nic do zmieniania.
    To chyba na tyle?

    A teraz to z czym się nie zgadzam.
    Dark napisał/a:
    Jeszcze parę osób w kółko się skarży, że nie ma z kim pisać i w ogóle. Może im wcale nie zależy, bo skoro tyle osób na raz nie ma z kim pisać to na pewno jakby się postarali to by kogoś z tym samym problemem znaleźli. Niestety ciężko jest się wkręcić nowym użytkownikom, na szczęście (zrobiła własny wywiad) nie zauważyłam aby ktoś kogoś odpychał jak na innych forach, więc jest jeszcze szansa na poprawę. Oczywiście admini i moderatorzy nie mogą latać w kółko za wszystkimi użytkownikami, żeby nie usuwali kont, bo to bez sensu, ale mgli byśmy się zastanowić co zrobić, żeby ty osóbkom się nie nudziło i aby czuły się potrzebne na forum, a nie ignorowane.


    Ja jako ta "nowa" mam na to inne spojrzenie i w cale nie uważam, żeby to było tak, że ja się nie staram i za słabo szukam. Wysyłałam PW już do naprawdę wielu osób, aż zaczyna mnie to męczyć, bo mam wrażenie, że tylko niepotrzebnie się narzucam i denerwuję ludzi, a Candy jak nie miała z kim pisać, tak nie ma nadal i o. A jak już się ktoś znajdzie (buziaki dla Illustre), to on i tak jest zajęty rozgrywką i trzeba poczekać...
    Może i inni mają do tego inne podejście, ale ja mam takie i... I... I mi smutno : <
    Nie powiem, żeby to było tak, że ktoś tu kogoś odpycha czy coś... Jednak, nowym rzeczywiście trudno się wkręcić. To forum ma, przyznam, że niestety, bardzo specyficzny klimat, bo (a przynajmniej mi się tak skojarzyło i jeszcze dwóm osobom, z którymi o tym rozmawiałam) wszystko wygląda tak jakby na forum zebrało się kilkoro graczy, którzy znają się od dawien dawna i piszą ze sobą nawzajem, a gdy pojawi się ktoś nowy to starają się go zniechęcić. Może to mocne słowa, ale ja tak to widzę, będę szczera, bo chcę pomóc
    Chociażby samo SB. Gdy przywita się ktoś nowy nikt mu nie odpisuje (teraz nie patrzę zbytnio na sb, ale wcześniej jeden jedyny, kochany William się ze mną przywitał i wciąż jestem mu za to wdzięczna), ja wiem, że może na SB patrzy się rzadko, na innych forach śledzę niecierpliwie, co też ktoś napisze, a na tym nawet na nie nie zerkam... A dlaczego? Dlatego, że prawie nikt tego nie robi, a nawet jeżeli coś napiszę to i tak z reguły nikt mnie nie widzi (nigdy nie miałam problemów z niewidzialnością, ale chyba zacznę). A na forach, na których byłam wcześniej, SB zwykle tętniło życiem. Nawet jeżeli ktoś akurat nie miał jak pisać na fabule, bo czekał np. na odpowiedź, to mógł sobie chociaż porozmawiać z ludźmi na SB, o. I chciało się wchodzić... A teraz mam ku temu mieszane uczucia, bo niby się loguję, ale z góry wiem, że i tak nie będę miała ani z kim popisać, ani z kim porozmawiać... Więc po co?
    Hmy... Myślę, że więcej uwag nie mam...

    C.




    Mieszkaniec Szkarłatnej Otchłani

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Czarna Róża
    Godność: Madeline Dark Wind.
    Wiek: 18-20.
    Rasa: Cień - rzecz jasna.~ x3
    Wzrost / waga: 163 /
    Aktualny ubiór: Sukienka balowa- czarna, maska, wysokie buty.
    Znaki szczególne: Ona jet cała szczagólna.~ x3
    Pan / Sługa: Sob? w?ada? nie da. x3 | Ci?gutek do spraw specjalnych. x3 Maskotka Noah.
    Pod ręką: Tencio, kosa, bandaże, czarna torebka z potrzebnymi rzeczami i... nutka tajemnicy, czyli maska.~ x3
    Stan zdrowia: Głęboka rana w nodze zrobiona paznokciami.
    SPECJALNE: Główny spiker w SpectroFM | Miss Spectrofobii 2011
    Dołączył: 01 Gru 2010
    Posty: 545
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 22:27   

      Candy napisał/a:
      A teraz to z czym się nie zgadzam.
      Dark napisał/a:
      Jeszcze parę osób w kółko się skarży, że nie ma z kim pisać i w ogóle. Może im wcale nie zależy, bo skoro tyle osób na raz nie ma z kim pisać to na pewno jakby się postarali to by kogoś z tym samym problemem znaleźli. Niestety ciężko jest się wkręcić nowym użytkownikom, na szczęście (zrobiła własny wywiad) nie zauważyłam aby ktoś kogoś odpychał jak na innych forach, więc jest jeszcze szansa na poprawę. Oczywiście admini i moderatorzy nie mogą latać w kółko za wszystkimi użytkownikami, żeby nie usuwali kont, bo to bez sensu, ale mgli byśmy się zastanowić co zrobić, żeby ty osóbkom się nie nudziło i aby czuły się potrzebne na forum, a nie ignorowane.


      Ja jako ta "nowa" mam na to inne spojrzenie i w cale nie uważam, żeby to było tak, że ja się nie staram i za słabo szukam. Wysyłałam PW już do naprawdę wielu osób, aż zaczyna mnie to męczyć, bo mam wrażenie, że tylko niepotrzebnie się narzucam i denerwuję ludzi, a Candy jak nie miała z kim pisać, tak nie ma nadal i o. A jak już się ktoś znajdzie (buziaki dla Illustre), to on i tak jest zajęty rozgrywką i trzeba poczekać...
      Może i inni mają do tego inne podejście, ale ja mam takie i... I... I mi smutno : <
      Nie powiem, żeby to było tak, że ktoś tu kogoś odpycha czy coś... Jednak, nowym rzeczywiście trudno się wkręcić. To forum ma, przyznam, że niestety, bardzo specyficzny klimat, bo (a przynajmniej mi się tak skojarzyło i jeszcze dwóm osobom, z którymi o tym rozmawiałam) wszystko wygląda tak jakby na forum zebrało się kilkoro graczy, którzy znają się od dawien dawna i piszą ze sobą nawzajem, a gdy pojawi się ktoś nowy to starają się go zniechęcić. Może to mocne słowa, ale ja tak to widzę, będę szczera, bo chcę pomóc.

    Candy, chyba nie do końca mnie zrozumiałaś. Również napisałam, że nowym osóbkom ciężko się wkręcić. A może moim błędem było nie dokończenie myśli (ech, ta choroba i problem ze skupieniem). Napisałam "Może im wcale nie zależy, bo skoro tyle osób na raz nie ma z kim pisać to na pewno jakby się postarali to by kogoś z tym samym problemem znaleźli.", ale dalsza część miała być: "Jednak jest wiele osób co się stara, a mimo wszystko nikt z nimi nie pisze, z różnych powodów." Więc to również wskazałam jako rzecz do naprawienia, ale jak wspomniałam sama administracja nic nie zdziała. Sama z chęcią bym popisała z wszystkimi, ale niestety nie da się, bo nie mam ani tyle czasu, ani tyle weny, ani siły do przezwyciężania własnych blokad. Przykro mi, że tak jest, bo nie chciałabym aby tak się działo miedzy użytkownikami i przydałoby się to poprawić, jednak trzeba się zastanowić jak.

      Cytat:
      Chociażby samo SB. Gdy przywita się ktoś nowy nikt mu nie odpisuje (teraz nie patrzę zbytnio na sb, ale wcześniej jeden jedyny, kochany William się ze mną przywitał i wciąż jestem mu za to wdzięczna), ja wiem, że może na SB patrzy się rzadko, na innych forach śledzę niecierpliwie, co też ktoś napisze, a na tym nawet na nie nie zerkam...

      To "nikt" mnie trochu ubodło osobiście, ale powstrzymam się od komentarzy. Wiedz, że wcale nie jest tak, że "nikt". No i ludzie z tego forum w większości znają się właśnie stąd więc nie tworzą jakiejś zamkniętej grupy. Osobiście pisałam z tobą głupoty na sb i offtopowałam w offtopie(jak to brzmi xDD), więc trochu mi dziwnie z tym "nikt", ale co tam. ^^" Często jeśli ktoś nie odpisuje nowym na forum na sb jest to spowodowane tym, że w ogóle na sb nie wchodzi, albo tylko czyta co tam sobie piszą. No i dodatkowo trafia się tak, że ktoś wchodzi w środku jakiejś dyskusji i w masie wiadomości nie zauważy się tego samotnego "witam". xP


    To by było na tyle co do mojej odpowiedzi na to co napisałaś. =) I cieszę się, że spodobał Ci się pomysł z seryjnym mordercą. x3

      Darkiś.
    _________________


        Piękna róża zła
        Każdego kwitnie dnia
        w okrutne kolory przyodziana
        Każdy chwast co w drogę zechce pięknej róży wejść
        Aa, wkrótce zwiędnie i zamieni szybko się w jej część.

          Piękna róża zła
          Każdego kwitnie dnia
          W mordercze kolory przyodziana
          Chociaż kwiatem cudnym nasza piękna róża jest
          Aa kolce jej poranią nawet najłaskawszy gest.


      Galeryjka:


      x
    Candy
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 22:37   

    Przepraszam jeżeli będę spamować, czy co tam się robi?

    Darkiś, nie chciałam Cię urazić. Akurat przyznam, że pisząc to też myślałam o Tobie jako o kimś kto się bardzo udziela na SB. Wybacz, że jednak nie uwzględniłam tego w poście. Bo nie chodziło to, żeby kogoś obrazić... Tylko raczej, żeby wysłać impuls do rozruszania SB i żeby właśnie wszyscy nie robili tak, że "tylko czytają", ale żeby zaczęli odpowiadać, o... No, powiedźmy, że impuls przeszedł bokiem, jak burza? ^ ^"
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 23:42   

    Candy napisał/a:
    Jednak, gdy tworzyłam Candy i pisałam jej kartę postaci bardzo ubolewałam nad tym (i ubolewam dalej), że na forum jest zakaz tworzenia Rang Specjalnych... Bo ja sama miałam dla Candy kilka pomysłów na rangę... Wiem, że to też kłopotliwe, bo pewnie Administracja musi się wtedy naradzić nad przydzieleniem tej rangi itd, ale może jednak dałoby się coś z tym zrobić? Bo bardziej kreatywni (że tak ambitnie to nazwę, bo na tym forum to pojęcie względne jest), może się okazać, że będą mieli kilka naprawdę fajnych pomysłów. Czy nie szkoda ich zmarnować?

    Zakaz został wprowadzony dlatego, że na forum swego czasu wyroiła się masa pomysłów na rangi specjalne, zaś te z Kompendium leżały odłogiem. Prawdę mówiąc, wolałabym wprowadzić coś do ogólnego dostępu dla użytkowników forum, zamiast pozwalać by każdy z osobna starał się zagarnąć dla siebie inną rangę. Zwłaszcza, że niektórzy nawet nie starają się pomysłu przemyśleć i dopracować, bo zależy im tylko na samym fakcie posiadania rangi specjalnej. Ba, co niektórzy nawet nie kwapią się, by wcześniej spytać o pozwolenie administrację.

    Candy napisał/a:
    Nie powiem, żeby to było tak, że ktoś tu kogoś odpycha czy coś... Jednak, nowym rzeczywiście trudno się wkręcić. To forum ma, przyznam, że niestety, bardzo specyficzny klimat, bo (a przynajmniej mi się tak skojarzyło i jeszcze dwóm osobom, z którymi o tym rozmawiałam) wszystko wygląda tak jakby na forum zebrało się kilkoro graczy, którzy znają się od dawien dawna i piszą ze sobą nawzajem, a gdy pojawi się ktoś nowy to starają się go zniechęcić. Może to mocne słowa, ale ja tak to widzę, będę szczera, bo chcę pomóc

    Ja takie wrażenie odnosiłam na większości for, na których grałam. xd Ale do rzeczy. Tak jak powiedziała Dark, sami administratorzy niczego nie zmienią. Tutaj możemy liczyć jedynie na dobrą wolę użytkowników. Przecież administracja nie zacznie dobierać graczom osób do popisania, prawda? Od czasów masowej kasacji kont po zakończeniu wakacji forum ogólnie ucichło i teraz faktycznie bardzo ciężko jest znaleźć towarzysza do pisania czy osóbkę, która odpowiedziałaby na nasze ogłoszenia o poszukiwaniu sługi etc. Ja również bardzo chętnie bym popisała ze wszystkimi na fabule czy na SB, tudzież poofftopowała, ale nie mogę. ;< Jednak daję słowo, że dla wszystkich użytkowników, tak starych, jak i nowych, staram się być jak najmilsza, jak najcieplej ich powitać i wprowadzić w forum, toteż przez takie stwierdzenia najzwyczajniej w świecie i mnie robi się przykro. Odnoszę wrażenie, że jakiekolwiek moje starania, by wszystkim grało się miło i przyjemnie są bez sensu. >:

    To chyba tyle ode mnie.~ Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się do tej pory. Na pewno skorzystamy z Waszych sugestii. Oczywiście, zachęcam do dalszego dzielenia się z nami Waszymi pomysłami na rozwój forum.
    _________________

    Nagrody:


    ADMIN NA URLOPIE. W razie problemów, proszę kontaktować się z Tykiem i Mari.
    Feste
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 23 Wrzesień 2011, 21:58   

    Dopowiem nieco do słów przedmówców.

    Otóż, rangi. Jak niektórzy, na przykład Dark, uważam, że ras jest dostatecznie dużo i nie należy na siłę wpychać jeszcze więcej. Wszystkim się nie dogodzi, a przecież nic nie stoi na przeszkodzie, prócz zgody administratorów, by stworzyć sobie jakąś całkowicie odrębną kreaturę, Postać Specjalną. Dlatego co do nowych ras, chyba stanowczo jestem na nie. Wróćmy do rang. Różnie to z nimi bywa, raz jest ich więcej, raz mniej, u jednych ledwo trzy, u następnych piętnaście. Nawet nie chodzi mi o to, żeby to zrównoważyć, po prostu przydałoby się znaleźć lekarstwo na te kaprysy nowych użytkowników, którzy chcą czegoś innego, super oryginalnego i tak dalej. Mówię ogólnikowo, gwoli ścisłości. Jakie rasy winny mieć nowe rangi według mnie? Marionetkarze, Dachowcy, Upiorna Arystokracja, przykładowo. Najmniej mają ci ostatni, ale sądzę, że coś dałoby się jeszcze dla nich wymyślić. Wraz z rzeszą innych chętnych, także zaoferowałabym swoją pomoc w tej kwestii, ponieważ uważam się za osobę wystarczająco kreatywną do takich zadań. Racja, przesadzać nie należy, ze dwie, trzy mimo to profesje bym dodała.
    Kolejna sprawa, to tymczasowe urozmaicenie fabularne. Jak na onirisme, ale epidemia chyba odpada. Myślę, iś jednak lepszym posunięciem byłby jakiś tajemniczy jegomość, podrzynający gardła przypadkowym przechodniom bądź też niby to przypadkiem czyniący spory uszczerbek na zdrowiu. Masowej rzezi nie zrobimy, raczej, lecz sam fakt grasowania takiego osobnika będzie mym skromnym zdaniem ciekawy.
    Teraz odniosę się do propozycji krótkiego streszczenia ważniejszych wydarzeń fabularnych. Rozumiem, że ma to być coś w rodzaju gazetki, jak na wzmiankowanym już forum? Osobiście nic przeciwko nie mam, jestem nawet bardziej za, niż przeciw, ale musi być ktoś, kto by się za to solidnie wziął i sumiennie pracował nad rozkwitem takowych wiadomości. Najgorzej byłoby, gdyby chętni nagle się wycofali, i tak oto nowości z fabuły ziałyby pustką i kolejny dobry zamysł poszedłby do śmietnika.
    Co do nowych Bestii oraz Przedmiotów, jak poprzednicy znowu, co za dużo, to nie zdrowo, więc na razie można by sobie to odpuścić. Znaczy się, jeżeli pojawi się coś naprawdę godnego uwagi, dodać nie zaszkodzi, ale Bestiariusz chyba dostał ostatnio wystarczający zastrzyk energii w postaci dziesięciu nowych stworków, prawda?
    Moje stanowisko na temat większej ilości misji jest dość neutralne. Nie zaszkodziłoby to, pewno dopomogło i na ciekawy event byłabym chętna, jednakże po doświadczeniu z "Labirynth" (czytaj: 1/3 uczestniczki się usunęła, a potem uczynił to prowadzący), mam wątpliwości co do prawdziwości tej tezy. Na początku każdy jest pełen zapału, prawdopodobnie, ale jak coś się zbytnio dłuży i nigdy nie kończy, to nie zaszkodziłoby tego zmienić.
    I jeszcze miejsca.
    Szczerze powiedziawszy, czasem nadmierna ilość terenów odstrasza. Jeśli dorzucimy kolejne fora lub nawet subfora, strona zaraz rozciągnie się nam na parę kilometrów. Najwyżej kilka tematów tam, gdzie jest ich mniej, wedle mej opinii tyle starczy. Pożałuję tego, ale też mogę w tym pomóc.

    Reasumując, trochę się chyba rozpisałam, moim zdaniem najlepiej będzie wprowadzić na początek owo tajemnicze urozmaicenie, "seryjnego mordercę", jak już został określony, no i nowe rangi, a prócz nich ewentualnie te świeżości z fabuły. To wydaje mi się zachęcające dla nowych userów, w końcu ja też do nich należę, a nie chciałabym, żeby i Spectro upadło.
    No, może jeszcze udostępnienie pisania propozycji specjalnych rang na PW, hm? Skoro niektórym na tym zależy, mnie zresztą to ni ziębi, ni parzy.
    Thomas



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 24 Wrzesień 2011, 20:04   

    Buch, buch, buch. Chyba też muszę się wypowiedzieć, a raczej powinnam. Więc przechodząc do rzeczy. Co jak jest z kim z czym po co i tak dalej.... Pamiętajcie, to jest moja subiektywna opinie, dodana przez "nowego"
    Atmosfera/Nastrój - czuje się tu jak w jakimś wysterylizowanym miejscu, jak w poczekalni u lekarza. Jest tu tak "czysto" jakby forum nie mogło mieć żadnej skazy, takie to przesadnie wypolerowane. Czyli jest już wszystko idealnie, pozostaje tylko ulepszyć. Pozwolę sobie zacytować Darkiś.
    Dark napisał/a:
    Zmienić szatę graficzną, jest równe "ulepszać to co jest już zbyt dobre". Nie ma po co nad ty kombinować. Szata graficzna jest na prawdę ładna i mi się wydaje, że nie ma sensu w zmienianiu jej, nie w tym tkwi szczegół.

    Ja odpowiem na to tak.czemu patrzeć na to jak na ulepszanie grafiki a nie na zmianę, czyli po prostu, przebranie forum. Gdy jedna rzecz jest ciągle niezmienna strasznie nas to nudzi. Nowa grafika, to tak jakby lekko zmiana klimatu, i powoduje że forum odkrywa się na nowo. Mimo że wszystko jest tak jak dawniej. Do tego zawsze może wyjść lepiej, a jak wyjdzie źle to przynajmniej będzie inaczej. Kolejną rzeczą poruszaną tutaj do Bestiariusz i Katalog Przedmiotów Niezwykłych, uważam że tu nie powinno się nic zmieniać. Jest tego dużo i wystarczy.Tak samo z nowymi miejscami, macie już ich pełno, po co więcej. Nawet te które już istnieją często zieją pustkami. Co do nowych ras, to to samo co do góry. Nie przesadzajcie. Co do rang się nie wypowiem, bo to chyba oczywiste że nie wszystkie rasy mają tyle ile potrzeba. No i przechodzimy do kolejnej sprawy, czyli eventów i misji. Wszystko stoi, i się nie rusza, więc po co o tym wspominać? Samymi misjami nikogo się nie zachęci, i rzadko kto w takich misjach bierze udział. To samo tyczy się eventów. Mamy organizacje prawda? Więc dlaczego nie skorzystać z nich i nie rozruszać fabuły. Na przykład MORIA zleciła zabić wszystkie napotkane osoby z krainy luster. Karciana Szajka postanowiła zniszczyć inne organizacje itp. Do tego można by wprowadzić nienawiść rasową. Stosunki między postaciami na pewno wprowadzały by coś nowego do fabuły. Seryjny morderca który grasuje na fabule? Mi się ten pomysł osobiście nie podoba, gdyż nie którzy użytkownicy nie chcą się żegnać ze swoją postacią tylko dlatego że NPC oszalał.

    I SB, dla mnie forum jest żywe, jeśli SB jest żywy i to on decyduje czy chcę na forum zostać czy nie. U was na SB na początku strach się było odezwać ponieważ myślałam że mnie tam zjecie, jak tylko coś napiszę. Ech, wiecej na razie nie piszę. Ponieważ mam lenia.
    Noëlle Gigi Legrand
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 25 Wrzesień 2011, 10:07   

    Szczerze mówiąc, mnie jako świeżo upieczony kąsek dziwi nieco wynik ankiety — co jak co, ale sama zastanawiam się, jakim cudem tak duże poparcie zyskały nowe rasy, których już w tej chwili jest od uja. Owszem, co nieco nowości brzmi wyjątkowo kusząco i fajnie zaskoczyć graczy czymś nowym — niemniej, już w tej chwili jest sporo możliwości, a i trzeba pod uwagę wziąć, że świeży gracz musi wpierw przeczytać Kompendium Wiedzy. Im więcej informacji naraz, tym trudniej wszystko ogarnąć i jest mniejsza szansa, że nowy rodzynek zajrzy na stronę. W mojej więc opinii, im więcej ras ≠ więcej użytkowników.
    PBF powinno bardziej opierać się na fabule — mnie nic nie zachęciłoby bardziej do udziału w zaskakujących wydarzeniach... i, co kryć, dreszczyku emocji. Sama sądzę, że miast osobnych działów dla misji i eventów postawić na tzw. monolokację — czytaj, udział tylko w jednym temacie na fabule, niezależnie czy misji, polowaniu czy zwykłym gadaniu o imbryczkach. Spotęguje to wrażenie, że wszystkie wydarzenia dzieją się w świecie gry, nie zaś obok — co kryć, wpływa również na realizm. Znam też fora, na których to się genialnie sprawdza — czemu więc nie spróbować tego na Spectrofobii...?




    Pożeracz Dusz

    Godność: Amadeusz Odinson
    Wiek: 27 lat
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 190 cm /
    Aktualny ubiór: Czarny garnitur. Biała koszula. Krawat w odcieniu ciemnej zieleni. Spinki do mankietów ze szmaragdami.
    Znaki szczególne: lewe ślepie jest soczyście szmaragdowe, a drugie, czerwone, z dziwnymi symbolami na tęczówce, większość czasu zasłonięte opatrunkiem bądź opaską. Tatuaż runiczny na całych plecach.
    Pan / Sługa: - / Adrien
    Pod ręką: butelka wody mineralnej
    SPECJALNE: Najlepszy Pisarz 2011, Upiorny Książę (Halloween 2011)
    Dołączył: 03 Maj 2011
    Posty: 617
    Wysłany: 25 Wrzesień 2011, 11:42   

    Ja osobiście uważam, że zmiany fabularne były ostatnio wprowadzone i fakt, że bardzo nieliczni zechcieli się w nie angażować, troszkę zniechęca do wymyślania kolejnych rzeczy. Łatwo powiedzieć, że chciałoby się dreszczyku emocji, ale prawda jest taka, że większość właśnie woli sobie gadać o herbatce, czy też imbryczkach. Ja sama wprowadzając do realiów Spectrofobii wojnę i nowe organizacje miałam zamiar przeniesienia tego później na eventy i misje, które angażowałyby poszczególnych członków organizacji i które właśnie wiązałyby się z tą nową fabułą. Problem w tym, że jak na razie to chętnych jest mało.
    Zgodzę się z tym, że pomysł wprowadzenia nowych ras i rang wydaje mi się cokolwiek absurdalny. Zwróćmy uwagę na fakt, że przy tak dużym wyborze i tak mamy małe zróżnicowanie, ludzie, dachowce, kapelusznicy i cyrkowcy.. Cała reszta w śladowych ilościach. No i zgadzam się z poprzedniczką, że im więcej informacji w KW tym mniej chce się czytać i tym bardziej to zniechęca do rejestracji i prowadzenia postaci, bo zanim się zrozumie to wszystko i ogarnie to pierwszy impuls, który zachęca do gry na forum mija. Inna sprawa, że jestem zdania iż tak wiele dopracowanych szczegółów sprawia, że to wszystko jeszcze trzyma się kupy.
    Popieram pomysł zakazania gry w dwóch wątkach jednocześnie, być może świadomość, że jeśli nie odpiszemy, druga osoba będzie kompletnie zablokowana, zmobilizuje nas i zachęci do częstszego zjawiania się na forum i odpisywania. Poza tym, fakt, że gdy polowanie odbywa się równolegle z innym eventem, to potem pojawiają się wątpliwości, czy można zwierza użyć w tej misji, czy nie.. I tak dalej.
    Na razie tyle ode mnie.
    _________________
    Galeria:|x|x|x|x|x|x|x|x|


    Evv



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 25 Wrzesień 2011, 13:52   

    Eventy, misje i konkursy!

    Z tego co widzę na stronie głównej, eventów jest niewiele. Została jednak wprowadzona postać "pana Smitha". Nie wiem, czy działa aktywnie, ale jest to bardzo dobry pomysł, który w 100% popieram. A nawet, dodałabym więcej takich "panów Smithów".

    Myślę, że na ten moment nie trzeba tworzyć nowych ras, ani większej ilości rang. To samo tyczy się "ciekawych miejsc na fabule". Mamy wielu graczy, wiele miejsc. A i tak fabularnie nie każdy się udziela, dlatego można powiedzieć, że w tematach występują swego rodzaju pustki. Dlatego też uważam, że te "ulepszenia" można póki co odpuścić.

    Bestiariusz również jest na dobrym poziomie. Jest wiele bestii do schwytania/oswojenia. Mają ciekawe opisy, umiejętności, itp.

    Grafiki proszę nie ruszać! Jest jak najbardziej wykwintna i cudowna :D

    Rubryka z wydarzeniami fabularnymi nie jest konieczna, ale będzie to znaczące ułatwienie.

    Dodatkowo, myślę, że można by wprowadzić "wady" Naszych postaci, żeby nie były zbyt "koksiarskie". Np. choroby genetyczne, nieumiejętność gotowania/wali/śpiewania. Dla ułatwienia, można zrobić spis zarówno umiejętności(zalet) i wad. Owszem, gracze mają pod tym względem możliwość popisania się własną kreatywnością, ale niektórzy nie mają pomysłów, przez co wybierają oklepane pomysły... dlatego można by stworzyć małą pomoc w postaci spisu umiejętności/mocy/wad.

    No i wreszcie broń. Zatrzymywać się przy liczbie {3} wydaje się być zabawne. Dajmy na to, członek Morii walczący z potworami, ma przy sobie tylko dwa pistolety i nóż... co może z tym zrobić? Ano, pogrzebać sobie w rzyci.
    Dlatego też, dobrym pomysłem byłby spis broni dostępnych na forum, podzielony na broń dla członków organizacji, istot z krainy luster i zwykłych cywili.
    No i oczywiście, klasyfikacja broni co do jej ciężkości. Bo co, jeśli gracz będzie nosił przy sobie bazooke, karabin snajperski i działo od czołgu?
    To pole powinno być kontrolowane przez administracje i powinno zostać dodane i rozbudowane przy tworzeniu KP.

    Na ten moment, to tyle ode mnie.
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11