• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Ruby Rosarium
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Upiorna Arystokratka

  Godność: Księżna Ruby Rosarium
  Wiek: 972 lata
  Rasa: Upiorna Arystokratka
  Lubi: Ciasta, czytać i pisać, podróżować
  Nie lubi: Bierności, perfekcjonizmu, psów i rodzynek w serniku
  Wzrost / waga: 161 centymetry przy wadze 53 kilogramów
  Aktualny ubiór: -
  Znaki szczególne: Protezy rąk
  Zawód: Pisarka i właścicielka wielu księgarni
  Pod ręką: Parasol
  Dołączył: 25 Mar 2018
  Posty: 24
  Wysłany: 3 Kwiecień 2018, 11:27   Ruby Rosarium

  Imię: Ruby
  Nazwisko: Rosarium
  Pseudonim: Artystyczny: Libra
  Wiek: 972
  Rasa: Upiorna Arystokratka
  Ranga: Upiorna Arystokratka
  Miejsce zamieszkania: Ruby ma średniej wielkości willę z ogrodem na Herbacianych Łąkach. Cała posiadłość jest też otoczona niewielkimi murami obronnymi.

  Moce:
  >Samoprzemiana - Wyspecjalizowana zdolność zmiennokształtności. W przypadku Ruby, to tylko zdolność do przyjęcia dwóch ściśle sprecyzowanych form.
  #Pierwsza forma to po prostu bardziej dojrzała wersja samej siebie. Dziewczyna staje się o około 10 centymetrów wyższa. Nabiera też nieco bardziej kobiecych kształtów. Moc przyswojona przez nią dlatego, że czasem miała wrażenie, że jej wygląd nie pasuje do jej lat.
  #Druga stoi naprzeciw pierwszej. To po prostu wygląd Ruby, gdy ta była wciąż dzieckiem, staje się niższa, jej głos również się zmienia, to samo tyczy się siły fizycznej.
  W obu przypadkach jej protezy, jako część jej ciała zmieniają swoją wielkość razem z nią.
  > Czytanie języków - Gdy aktywna, Ruby rozumie dowolny język, może w nim pisać i czytać.

  Umiejętności: Zdolnością, z której słynie Ruby jest jej niebywała, wręcz perfekcyjna pamięć. Kobieta jest w stanie godzinami recytować kolejne cyfry liczby „pi” albo zapamiętać, ile listków spadło z drzew podczas spaceru po ogrodzie. Kolejną umiejętnością, którą może się pochwalić jest jej talent pisarski, z które słynie jej pseudonim. Ostatnią zdolnością z której jest dumna, to jej zdolność grania na fortepianie. Z klawiszami pod palcami czuje się ona bowiem naprawdę pewnie.

  Charakter:
  Ruby to postać niezwykle spokojna, lecz nie można powiedzieć, że opanowana. Jest bardzo emocjonalna, łatwo wycisnąć z niej łzy. Jej twarz wydaje się pozbawiona większości emocji na pierwszy rzut oka. Lecz w tych smutniejszych chwilach, potrafi ukazać coś, czego nie spotyka się na co dzień. W stosunku do nowych ludzi jest nieco zamknięta, skryta. Mało mówi, gdy jest z obcymi, bo czuje się skrępowana. Jednak jej erystyczne wychowanie nauczyło ją, jak przezwyciężać tę słabość, lecz jest wtedy sztuczna, wewnętrznie niespokojna. Niczym portret malowany w pośpiechu. Otwiera się przed znajomymi, kiedy to potrafi okazać się naprawdę gadatliwa, szczególnie gdy mówi o swoich zainteresowaniach. Jest odważna na swój własny sposób i ciekawa tego, co inni mają do powiedzenia. Wiec mimo iż może wpaść w słowotok, to lepszy z niej słuchacz niż mówca. Bardzo lubi słodkie rzeczy – kolekcjonuje pluszaki. Lubi też dzieci, mimo iż nie zawsze wie, jak sobie z nimi poradzić, to nie problem dla niej, że wchodzą jej na głowę. Jako arystokratka, stroni od swojego statusu społecznego i stara się traktować innych z należytym szacunkiem, kimkolwiek by nie byli. W zamian jednak domaga się tego samego. Uważa, że nie krew, a czyny czynią osobę. Tak więc ktoś, kto niszczy sam siebie i do tego jest nierobem, w jej oczach będzie podczłowiekiem. Ubiera się schludnie, jest nieco konserwatywna jeśli chodzi o dobór ubiorów. Nie lubi trwonienia pieniędzy, co nie znaczy, że jest skąpa. Po prostu szanuje swoją ciężką pracę i pracę innych.
  Wielki wpływ na jej życie ma filozofia i książki, które są jego nierozłączną częścią. Doświadczenia z dzieciństwa miały dobry i zły wpływ na dziewczynę – jest teraz bardziej skłonna do ryzyka, lecz nie poddaje się tak łatwo. I mimo, że uważa iż życie jest okrutne, to też uznaje je za bardzo piękne. Filozofia uczyniła z niej optymistkę I nauczyła jak żyć. Upiorna kocha również podróże, które inspirują ją do tworzenia nowych książek i wierszy.

  Wygląd zewnętrzny:
  Ruby to niezbyt wysoka, bo mierząca 161 centymetrów kobieta, o raczej wątłej budowie. Ta o drobnej budowie dziewoja waży tylko 53 kilogramy. Ma stosunkowo długie i proste włosy, jednak mało kiedy nosi je rozpuszczone. Po prostu uważa, że mimo iż zapewne wyglądają całkiem dobrze, to po prostu jej zawadzają. Ich kolor to typowy, jasny blond. Odważyła się jednak na niezbyt długą grzywkę.
  Przechodząc do twarzy, to ma ona kształt sercowaty. Jasne brwi otaczają jej bystre, oczy. Ona sama twierdzi, że jej kolor oczów jest trudny do sprecyzowania, to niebieski przechodzący w zielony. Tak więc niektórzy wpisują, że jest zielonooka, inni że niebiesko. A ona sama uważa, że ma niebieskie. Jej nos jest prosty, a usta są niewielkie. Mimo, iż na twarzy można ujrzeć czasem rumieńce, to ciężko cokolwiek z niej odczytać. Nie pokazuje ona zbyt wielu emocji. Wprawny obserwator więcej wyczyta z jej oczu.
  Sylwetka Ruby przypomina nastolatkę. Jest drobna, ale jej ciało ma znakomite proporcje. Ma wąską szyję i dobrze zarysowany biust. Ciężko opisać jej ramiona. Ich część, która nie została amputowana, wygląda na nieco masywniejszą, niż smukłe przedramię i część ramienia wykonane z metalu, który został perfekcyjnie odlany. Z tego też powodu nosi na rękach rękawiczki, by nie chwalić się wszystkim swoim kalectwem. Ma widoczne wcięcie w talii, a co za tym idzie, jej biodra są nieco bardziej widoczne. Jej nogi nie są zbyt masywne i w stosunku do ramion, wyglądają na wysportowane.
  W kwestii ubioru, Ruby nie jest zbyt ekstrawagancka. Ma pewne standardy, które musi spełniać każdy jej strój. Podstawą są długie ramiona i spódniczka lub sukienka daleko za kolana. W stroju falbanki mile widziane a i musi być ciepły, bo Upiorna zimna nie znosi. Coś do ogrzania szyi, buty najlepiej kozaki. Preferuje zimne kolory przeszywane białym. Ciepły kolor zdarza się rzadziej, ale nie jest to coś wyjątkowego. Ponownie, łączone z bielą.

  Inne:
  >Posiada ze sobą broń palną, którą przywiozła ze świata ludzi. Nigdy jednak nawet jej nie nabiła.
  >Po wypadku, mimo początkowych problemów okazało się, że protezy spowodowały, że stała się oburęczna.
  >Nienawidzi ostrych potraw.
  >Ale za to kocha widok nocnego, rozgwieżdżonego nieba.
  >Lubi słodkie lub półsłodkie wino. Oczywiście gronowe. Innych trunków nie pija.
  >Koty są w porządku. Psy nie. Te szczekające bestie nie wiedzą, że ludzie nie zawsze mogą pozwolić sobie na 8 godzin zdrowego snu, to i na złość, jeszcze bardziej go im skracają. A przynajmniej jeden taki, który latał w jej posiadłości i ją denerwował. Czas przeszły nie jest użyty tu przypadkiem.
  >Kolor jej włosów to wynik działania procesu podobnego do syndromu Marii Antonimy. W młodości kolor jej włosów był o wiele ciemniejszy. Był to po prostu ciemny blond. Obecnie, jej naturalnym kolorem jest syberyjski blond. Ruby nie osiwiała, ale ten kolor się jej nie podoba, więc maluje je na bardziej żółtawą wersję tego koloru – na jasny blond.
  >Stroni od jakichkolwiek organizacji, zachowując status quo przez całe swoje długie życie.

  Historia
     Upiorny Arystokrata

  Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
  Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
  Wzrost / waga: 178 / 70
  Aktualny ubiór: .
  Znaki szczególne: Tykowość
  Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
  Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
  Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
  SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
  Dołączył: 28 Gru 2010
  Posty: 1341
  Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 00:00   

  Moce

  Druga moc może być aktywna przez 3 posty, a następnie 2 posty czekania.

  Akcept
  _________________

  *****
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9