• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Kartoteka » Historie Postaci » Retrospekcje » Upiorne urodziny oraz pierwsze spotkanie Kejko i Selene
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
     



    Lwie Serce

    Godność: Kejko Hanari
    Wiek: 23
    Rasa: Dachowiec
    Lubi: noc, sztukę, słodycze, ucinać sobie drzemki, głaskanie, intrygujące osoby, mleko, skrzydlato-rogate bestie
    Nie lubi: dręczenia zwierząt, zimna, gdy ktoś jej rozkazuje, niewoli
    Wzrost / waga: 170 cm / 55 kg
    Aktualny ubiór: Kejko ma na sobie dobrze dopasowaną szara tunikę zwieńczoną przez czarny gorset. Na jej nogach spoczywają długie czarne getry oraz zgrabne skórzane e botki na 4 cm obcasie. W ubiorze kotki można też dostrzec magiczne elementy w postaci: magicznej wstęgi związanej wokół nadgarstka, oraz srebrnego paska wyposażonego w Kamień Dusz, zaś na szyi dziewczyny pobłyskuje magiczny kryształ pełniący rolę atrakcyjnego wisiorka. Nie brak również niewielkiego skórzanego plecaka o czarnej barwie.
    Znaki szczególne: Piękne neonowo niebieskie kocie oczy.
    Zawód: Poszukiwaczka kłopotów... znaczy przygód // Artystka/Flecistka chwilowo na L4 ._.
    Pan / Sługa: brak / brak
    Pod ręką: Plecak a w nim przydatne drobiazgi
    Broń: dwa półdługie miecze, cienki srebrny łańcuch
    Bestia: Gatto (Neo), Aureum (Lazur)
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Latająca Miotła, Czarodziejska Wstęga, Korale Zamiarne, Kamień Dusz, Kamień Duszy, Tęczowa Różdżka, Blaszka Zmartwienia
    Stan zdrowia: Utrata palca serdecznego i kości śródręcza... Poza tym okaz zdrowia.
    Kryształ: 1.5g (nieoszlifowany, zatopiony w szkle)
    SPECJALNE: Mistrz Gry | Odkrywca Drugiej Strony Lustra
    Dołączyła: 05 Sty 2013
    Posty: 488
    Wysłany: 24 Czerwiec 2018, 12:14   Upiorne urodziny oraz pierwsze spotkanie Kejko i Selene  

    Ostatnio trzymała się mnie dobra passa, co jednocześnie napawało mnie równie wielką radością co i niepokojem. Głównie dlatego, że mogło to oznaczać, czający się za rogiem pech, tylko czekający na to aż moja czujność zostanie uśpiona. A o to nie trudno, gdy wszystko idzie równie pięknie. Od kilku tygodni cieszyłam się sporym zainteresowaniem jako solowa artysta. Naprawdę od dawna nie udało mi się zgarnąć tak wielu zleceń, przy czym większość wypływała od naprawdę zamożnej klienteli. Tak, mowa o Upiornych. Będąc posiadaczką sporego domu i niszczycielskiego pupila, który często zmuszał mnie do odkrywania w sobie talentów złotej rączki... nie mogłam przepuszczać podobnych okazji. Robienie tego, co się kocha i otrzymywanie za to zapłaty, to naprawdę szczęście. Lubiłam dzielić się swoją muzyką, zawsze uważałam, iż kryje się w tym swoista magia. Tym razem miałam rozdawać uroki swego muzycznego kunsztu podczas 120 urodzin Upiornej damy o imieniu Estelle von Wiriete. Co zabawne, ów panna wyglądała na maksymalnie 12 lat. Nie wiedziałam zbyt wiele na temat swej zleceniodawczyni, jednak podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie musiałam przedstawić próbkę swych możliwości, spostrzegłam, iż otacza ją dość nietypowa świta. Każda z piątki osób, zapadała w pamięć, wyróżniając się nie tylko swym wizerunkiem, ale również aurą. Która prawdę mówiąc, przypomniała mnie o dreszcze. Jednak proponowana cena przeważyła, sprawiając, iż pojawiłam się na szalenie wystawnym przyjęciu.
    Pałac rodziny von Wiriete był ogromny i łatwo było się w nim zagubić, całe szczęście samo przyjęcie miało odbywać się w sali balowej oraz ogrodzie. To ogród właśnie zrobił na mnie ogromne wrażenie. Największą dekorację stanowiły kwiaty, które były dosłownie wszędzie. Od ferii barw mogły rozboleć oczy, zwłaszcza iż rośliny faktycznie wydzielały swoisty blask. Wyglądały, jakby ktoś pomalował je fluorescencyjną farbą. Niewątpliwie były dziełem magii albo diabelnie zdolnego i uzdolnionego magicznie ogrodnika. Byłam szczerze urzeczona tym widokiem. Jak się okazało gospodyni, postanowiła zadbać nie tylko w wystrój, ale również podniebienia swych gości. Zarówno w ogrodzie, jak i sali bankietowej mieściły się szwedzkie stoły, a służba uwijała się, nosząc srebrne tace uginające się od przekąsek i alkoholu. Nie zabrakło też rozrywek, których część w końcu stanowiłam i ja sama. W tłumie rozbawionych twarzy szukałam jakiś, które okazałyby się znajome. Niekiedy na podobnych przyjęciach bądź innych okolicznościowych imprezach, zdarzało mi się natknąć na kolegów czy koleżanki z branży. Dziś jednak nie odnalazłam, nikogo w kim mogłabym odnaleźć, choć namiastkę oparcia. Dlatego też trzymałam się na uboczu, aż w końcu przyszła pora na mój występ. Byłam jak najbardziej przygotowana. Zgrabna sukienka i dodatki, na które przeznaczyłam swe ostatnie honorarium, pasowała idealnie. Miałam też nadzieję, iż tak jak obiecała to sprzedawczyni, subtelnie podkreślała atuty kobiecości. W tym zawodzie niekiedy prezencja była równie istotna co muzyczne umiejętności. Dbała zatem, by na scenie robić odpowiednie wrażenie.
    Gdy zmierzałam kierunku sceny, czułam na sobie ciekawskie spojrzenia. Gdy zaś uniosłam wzrok na widownię, drgnęłam, wpadając w pułapkę gadziego spojrzenia. Od razu rozpoznałam jednego z mężczyzn należącego do świty solenizantki. Nie rozumiałam dlaczego, ale czułam przy nim niepokój... Postanowiłam jednak zignorować swe przeczucia, musiałam w końcu skupić się na występie.
    -A teraz na scenie pojawi się młoda i utalentowana flecistka, solistka. Powitajmy oklaskami Pannę Kejko Hanari, zwaną również Kołysanką.
    Poruszając się z naturalną dla siebie kocią gracją, wkroczyłam na scenę, kłaniając się grzecznie i obdarzając swą widownię uroczym uśmiechem. Wkrótce po tym, jak zostałam zaanonsowana, moje palce odszukały flet, zamykając się na chłodnym i jakże znanym sobie metalu, po to wydobyć z niego pierwsze czarowne dźwięki. Miałam wykonać trzy utwory i tak też uczyniłam, wybierając tak, by każdy oddał zupełnie inny nastrój. Podczas gry, muzyka porywała zarówno moją duszę, jak i ciało. To też poruszałam się w takt granych przez siebie melodii, czując jak gładki materiał sukni, delikatnie muska o moją skórę. Swój pierwszy występ zakończyłam jednym z utworów, które darzyłam szczególną sympatią. Zawsze kojarzył mi się z wolnością i energią, czymś, co dostarczały mi moje eskapady po niezbadanych zakątkach Krainy Luster. Gdy skończyłam, potrzebowałam chwili na złapanie oddechu, która nadarzyła się, gdy publika zadowolona z występu obdarowała mnie oklaskami. Ukłoniłam się, a gdy owacje ucichły wycofałam się ze sceny, kierując w stronę bufetu. Zdecydowanie potrzebowałam teraz czegoś na ugaszenie pragnienia. Flet, który był moim osobistym skarbem, nie trafił w ręce służby, jak działo się w przypadku większości muzyków po zakończonym instrumencie. Srebrne cudo, pomagające mi w czarowaniu muzyką, zostało sprawnie przewiązane niebieską kokardą, tak, by niczym sztylet zawisnąć przy moim pasie.
    _________________

    #66cccc


    ~Uważaj, z kim zadzierasz… bo nagle z kota może zrobić się pantera!~



    ~Aktualny ubiór~




    #D10D96

     



    Morfeusz

    Godność: Selene Gaspard
    Wiek: 32
    Lubi: Czerwień, naturę, śpiew ptaków
    Wzrost / waga: 160/45
    Aktualny ubiór: Suknia o pospolitym fasonie. Na swe stopy rozmiaru trzydzieści sześć przyodziane wysokie koturny.
    Pod ręką: ---
    Broń: wojskowy nóż
    Stan zdrowia: Zdrowa
    Dołączył: 20 Mar 2018
    Posty: 61
    Wysłany: 23 Grudzień 2018, 00:43     

    Jakiż to był ciekawy okres w ostatnich czasach. Selene bardzo zaczęła interesować się zwyczajami wyższych sfer. Miała również swoje możliwości, aby pojawiać się na tak zacnych uroczystościach. Zawsze w wytwornej, wieczorowej sukni. O prostym kroju, rozkloszowana w okolicy bioder, koloru czarnego. Co w połączeniu z bladą cerą Cienistej dawało iście dworski wygląd. Ciekawiły ją zwyczaje różnych sfer. Dzięki bywaniu w odpowiednich miejscach otrzymała zaproszenie na urodzinowy bal do państwa von Wiriete. Wymieniła kilka uprzejmych zdań, stuknęła się kieliszkiem z winem. Cóż za wspaniały dzień, oby noc była jeszcze lepsza . Kącik jej ust uniósł się zdecydowanie w górę, po czym łagodnie opadł do delikatnego, subtelnego uśmiechu. Usłyszała zapowiedź artystki Kejko. Nietypowe imię, całkiem możliwe, że będzie ciekawą osobowością. Jak zwykle nie zawiodła się na swoim przeczuciu. Na scenie pojawiła się kobieca postać, dystyngowanie wyszykowana. Była piękną kobietą, o nietypowej jak dla Selene urodzie. Wzrok skupił się na uszach, które wyglądały niczym kocie, ale w sporym powiększeniu. Gdy muzyka popłynęła, porwała jednego z zacnych panów do tańca w takt płynących nut, cały czas wzrok jednak podążał za kobietą, która dawała iście cudowny koncert na scenie. Gdy wyczuwała zbliżający się koniec, opuściła swojego adoratora. Zaczęła kierować się w stronę zimnych napoi, gdyż miała ochotę zabawić tu jeszcze trochę oraz dla zachowania pozorów. Wszak nie chciało jej się pić. Bardziej jej wewnętrzny głos zaczynał domagać się sennej strawy. Wyszukiwała przy odpowiednim stoisku wzrokiem, kociej kobiety.
    _________________
    Dialogi Selene - #cc0066
     



    Lwie Serce

    Godność: Kejko Hanari
    Wiek: 23
    Rasa: Dachowiec
    Lubi: noc, sztukę, słodycze, ucinać sobie drzemki, głaskanie, intrygujące osoby, mleko, skrzydlato-rogate bestie
    Nie lubi: dręczenia zwierząt, zimna, gdy ktoś jej rozkazuje, niewoli
    Wzrost / waga: 170 cm / 55 kg
    Aktualny ubiór: Kejko ma na sobie dobrze dopasowaną szara tunikę zwieńczoną przez czarny gorset. Na jej nogach spoczywają długie czarne getry oraz zgrabne skórzane e botki na 4 cm obcasie. W ubiorze kotki można też dostrzec magiczne elementy w postaci: magicznej wstęgi związanej wokół nadgarstka, oraz srebrnego paska wyposażonego w Kamień Dusz, zaś na szyi dziewczyny pobłyskuje magiczny kryształ pełniący rolę atrakcyjnego wisiorka. Nie brak również niewielkiego skórzanego plecaka o czarnej barwie.
    Znaki szczególne: Piękne neonowo niebieskie kocie oczy.
    Zawód: Poszukiwaczka kłopotów... znaczy przygód // Artystka/Flecistka chwilowo na L4 ._.
    Pan / Sługa: brak / brak
    Pod ręką: Plecak a w nim przydatne drobiazgi
    Broń: dwa półdługie miecze, cienki srebrny łańcuch
    Bestia: Gatto (Neo), Aureum (Lazur)
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Latająca Miotła, Czarodziejska Wstęga, Korale Zamiarne, Kamień Dusz, Kamień Duszy, Tęczowa Różdżka, Blaszka Zmartwienia
    Stan zdrowia: Utrata palca serdecznego i kości śródręcza... Poza tym okaz zdrowia.
    Kryształ: 1.5g (nieoszlifowany, zatopiony w szkle)
    SPECJALNE: Mistrz Gry | Odkrywca Drugiej Strony Lustra
    Dołączyła: 05 Sty 2013
    Posty: 488
    Wysłany: 27 Grudzień 2018, 01:52     

    Dość sprawnie udało mi się dotrzeć do bufetu. Często zdarzało się, iż bezpośrednio po występach podchodziły do mnie osoby zainteresowane mymi talentami. O szczęściu trzeba było mówić, kiedy mówiono wówczas o muzyce. Miałam już nieprzyjemność grywać na imprezach podczas których, umysły niektórych tonęły w alkoholu, skutkiem czego była śmiałość i głupie pomysły. Tutaj też nie mogłam mieć pewności, iż ktoś podobny się nie trafi, mimo iż wieczór dopiero się rozpoczynał.
    Naprawdę czułam się spragniona, lecz gdy dotarłam do ogromnego stołu przystrojonego zewsząd kwiatami, to w gąszczu kolorów dostrzegłam aż pięć waz z napojami. Rozsądek podpowiadał, że muszą różnić się czymś więcej niż tylko kolorem, choćby dawką alkoholu... Pochyliłam się delikatnie, po czym zaczęłam węszyć, niestety woń kwiatów tłumiła wszystko inne w tym również woń alkoholu.
    -Zatem muszę zdać się na los...
    Ujęłam w dłoń piękny kielich w kształcie kwiatu lilii, po czym wypełniłam go płynem o szafirowej barwie. Upiłam łyk, po którym dopadło mnie miłe zaskoczenie. Posmak alkoholu był wyraźny, lecz nie dominował nad owocową słodyczą napoju, w którym wyczułam zdecydowaną nutę winogron. Gdy gładkie szkło odsunęło się od moich warg, delikatnie przesunęłam po nich językiem.
    -Całkiem niezły. Ale teraz reszta będzie kusiła równie mocno.
    Kątem oka zerknęłam na wazę wypełnioną fioletowo różowym płynem. Zastanawiałam się, jak udało im się uzyskać efekt cieniowania w wypadku cieczy. Zdałam sobie również sprawę, że znowu mówię do siebie samej, przez co szybko rozejrzałam się na boki, chcąc sprawdzić, czy ktoś mnie na tym przyłapał. Spojrzenie skąpane w lazurze utkwiło na młodej kobiecie odzianej w piękną czarną suknię, która również zbliżała się do bufetu. Poruszała się z wdziękiem co w połączeniu z jej aparycją, sprawiło, iż w mojej głowie przypisałam jej miano „Czarna Dama”. Uśmiechnęłam się uprzejmie, po czym odeszłam kilka kroków, chcąc zrobić miejsce przy stole. Mój ogon bujał się rytmicznie na boki, błyskając aksamitną czernią futra.

    Nadstawiłam uszu, chcąc zorientować się kto za chwile zajmie miejsce na scenie. Zazwyczaj po występach muzycznych, następowały widowiska mające cieszyć oczy gości. Nadal pamiętam występ, pewnego ogniomistrza, który dosłownie rozgrzał publikę. Kolorowe płomienie tańczące najpierw w jego dłoniach a zaraz później po całej scenie, naprawdę wprawiały w zachwyt. Zwłaszcza że po występie parkiet nie był nawet osmolony !
    _________________

    #66cccc


    ~Uważaj, z kim zadzierasz… bo nagle z kota może zrobić się pantera!~



    ~Aktualny ubiór~




    #D10D96

    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  
    Szybka odpowiedź

    Użytkownik: 
               

    Wygaśnie za Dni
     
     



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10