• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.


  Tematy: 10 Posty: 638
  Na przedmieściach miasta umiejscowione są domki mieszkańców, którzy cenią sobie przede wszystkim spokój i ciszę. W większości są małe i skromne, jednakże zdarzają się też ogromne wille i posiadłości najbogatszych rezydentów. Każde domostwo posiada (w zależności od stopnia zamożności właściciela) mniejszy lub większy ogród.


  25 Styczeń 2019, 22:06
  Anastasia Ostatni post
  Tematy: 10 Posty: 210
  Najzwyczajniejsze w świecie bloki mieszkalne dla nieco mniej zamożnych mieszkańców miasta. Mimo to, iż mieszkają tu zwykli, przeciętni ludzie, można w okolicy natknąć się także na Cienie, które właśnie wybrały się na łowy. Jednak nikt tutaj nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Tak więc lepiej nie wychodzić z domu wieczorem, po zmroku i siedzieć w domu nie zważając na krzyki i piski na zewnątrz.


  18 Luty 2018, 20:09
  Catherine Shaw Ostatni post
  Tematy: 51 Posty: 2058
  W mieście Glassville znajdują się miejsca, o których mieszkańcy Krainy Luster mogą sobie tylko pomarzyć! Stare teatry, nowoczesne kina, hotele, opery, dyskoteki, sklepy, kasyna, muzea, biblioteki, świetnie wyposażone szpitale i wiele, wiele więcej. Większość budynków wygląda niezwykle malowniczo; są to pozostałości po dawnym budownictwie, choć odpowiednio unowocześnione. Nie zabraknie jednak budowli idących z duchem czasu, pokroju oszklonych wieżowców.


  12 Listopad 2018, 22:04
  Śpiący Ostatni post
  Tematy: 6 Posty: 888
  Ogrody Rozalii to bardziej wytworna nazwa tutejszego parku miejskiego. Nazwany tak został na cześć jego założycielki – księżniczki Rozalii I. Jest to wyjątkowo malownicze miejsce, pełne zieleni, kolorowych kwiatów i kojącej ciszy. Idealne na kojące spacery. W centrum Ogrodów usytuowany jest labirynt z żywopłotu. Choć przed wejściem znajduje się mapka, łatwo jest się w nim zgubić.


  --
  Tematy: 15 Posty: 984
  W te okolice lepiej nie zapuszczać się samemu, a już szczególnie po zmroku. Często dochodzi tu do morderstw i napadów, a jeszcze częściej do różnych wypadków. Obrzeża miasta przepełnione są starymi, opuszczonymi budynkami, przeważnie przeznaczonymi do rozbiórki. Mieści się tutaj także dość upiorny i nieco zaniedbany miejski cmentarz.


  6 Sierpień 2018, 18:14
  Iskra Ostatni post
  Tematy: 3 Posty: 76
  Ciągnąca się pod całym miastem sieć korytarzy powstała tu zapewne za czasów pierwszej wojny z Krainą Luster. Wejścia można znaleźć w różnych miejscach – piwnicach, metrze. Ciągną się one kanałami, a także jaskiniami i tunelami wydrążonymi w ziemi. Prowadzą do różnych tajemniczych miejsc i komnat, w których często można znaleźć magiczne przedmioty pochodzące z Krainy Luster.


  26 Maj 2016, 15:34
  Simon Quinn Ostatni post
  Tematy: 2 Posty: 208
  Teren obszerny, znacznie oddalony od miasta, a przy tym tak gęsto obsypany kwiatami, że wydaje się, jakoby ciągnął się aż po linię widnokręgu. Miejsce malownicze, wolne od wielkomiejskich zanieczyszczeń, spalin, głośnych person i całego tego zgiełku, którego wszyscy mamy w końcu dość. Rosną tu najróżniejsze gatunki roślin – od stokrotek, przez maki, aż po róże. Miejsce idealne na weekendową wycieczkę, piknik, spacer, czy po prostu po to, by trochę pobyć w samotności.


  17 Marzec 2016, 23:08
  Queen Ostatni post
  Tematy: 3 Posty: 63
  Mokradła te rozciągają się na terenach niedostępnych dla większości ludzi. Ziemia jest tu bardzo grząska, a co gorsze – porośnięta gęsto trzciną i pojedynczymi kępkami trawy, przez co nie da się jednoznacznie określić, gdzie można postawić kolejny krok, a gdzie na niewykwalifikowanych podróżników czyha pewna zguba. Z pewnością nie jest to miejsce bezpieczne, ba, zostało nawet uznane za przeklęte dzięki pewnym plotkom. Mówi ona, iż ludzie, którzy tu zginęli, odrodzili się jako Strachy i pozostali tam, by czyhać na kolejne nierozważne istotki i zaciągnąć je w błotnistą głębię. Może to nie tylko plotka – kto wie?


  26 Wrzesień 2018, 21:37
  Soph Ostatni post
  Tematy: 12 Posty: 71
  Siedziba główna mieści się w kolosalnym, pozbawionym okien gmachu, który oficjalnie stanowi własność firmy farmaceutycznej założonej przez Thomasa Fidzgeralda Palmera, znanej szerzej jako koncern Forvax Public Health. Pozostałe filie znajdują się za miastem, ukryte wzdłuż niskich gór. Wędrując wzdłuż nich można natknąć się olbrzymie metalowe drzwi wbudowane w skalną ścianę, zawsze pilnowane przez strażników, którzy gotowi są strzelać do każdego, kto podejdzie zbyt blisko. Jest to wejście prowadzące do podziemnej siedziby organizacji MORIA. Mieszczą się tam biura, liczne laboratoria, jak i magazyny pełne zabójczej broni.


  29 Sierpień 2017, 20:58
  Śpioch Ostatni post


  Obecny czas to 27 Maj 2024, 19:56
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Zobacz posty bez odpowiedzi
   
  [ Preferencje

  Nasi użytkownicy napisali 59921 postów, tematów 2914
  Mamy 160 zarejestrowanych użytkowników
  Ostatnio zarejestrowana osoba: Ivor Tyree
  To forum odwiedzono już 383581 razy
  Na Forum jest 2 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 2 Gości
  Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
  Najwięcej użytkowników 72 było obecnych 2 Maj 2024, 09:15 • MarionetkiMarionetkarzeKapelusznicyDachowcyCienieCyrkowcyUpiorna ArystokracjaBaśniopisarzeLunatycySzklani LudzieLudzieStrachyOpętańcySenne ZjawyPostaci SpecjalneNPC
  Przez ostatnie 48 godziny byli na forum: Brak
  Ostrzeżenia użytkowników

  Nowe posty    Brak nowych postów    Forum Zablokowane


  Użytkowników ładnie prosimy o głosowanie w toplistach.
  PBF - Toplista gier PBF  BEST PBF - najlepsze polskie pbf rpg  Halo PBF  ~**~  Toplista stron po?wi?conych fantastyce
   Lista for na topie  Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie  I love PBF  Toplista stron Anime&Manga
  Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9