• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Creator of the dolls.
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Obsydianowy Twórca

  Godność: Cariati de Montefiere.
  Wiek: Wizualnie dwanaście, trzynaście lat.
  Rasa: Marionetkarz.. lub Marionetkarka..
  Lubi: Lalki, książki, truskawki, kwiaty, koty, krew i troszkę alkohol.
  Nie lubi: Świtała dziennego. ( tak sobie ubzdurała )
  Wzrost / waga: Metr pięćdziesiąt, może więcej, może mniej. / Trzydzieści jeden kilo.
  Aktualny ubiór: Sukienka, czarna, w kształcie litery |A|, dekolt w kształcie serduszka. Czarny, jedwabny szal, który zasłania jej ramiona. Do tego białe podkolanówki w czarne kółka, oraz zwykłe lakierowane obcasiki. Na ręce ma pierścionek z szkarłatnym diamentem.
  Znaki szczególne: Oczy zmieniające odcień, szkarłatny kryształ, w kształcie deltoidu, wtopiony w prawą rękę.
  Pod ręką: Pluszowy, fioletowy kotek - Miriam. Komplet igieł.
  Broń: Możnaby stwierdzić, że igły.
  Dołączył: 29 Sie 2011
  Posty: 171
  Wysłany: 26 Listopad 2012, 17:58   Creator of the dolls.

   Imię: Jej matka umarła przy porodzie, dlatego też zdesperowany ojciec nadał jej imię takie jak nosiła jego ukochana żona - Cariati. Nie ma nic do niego, nawet jej się podoba. Jednak w Świecie Ludzi jest znana jako Ophelia.
   Nazwisko: Prawdziwe brzmi de Montefiere. Jest z niego dumna, bo niegdyś ten ród jeszcze przed wojną z ludźmi był bardzo znane, lecz gdy wszystkie bitwy ustały znacznie podupadło. Na Ziemi jest znana jako panienka Snow.
   Pseudonim: Oczywiście jest nim jej drugie imię, pod którym też tworzy lalki w Świecie Ludzi. Dlatego też osoby, które podziwiają jej twórczość, tacy mini fani, skracają jej imię do Phel. Zaś Ci co znają jej prawdziwe imię zdrabniają na wszelkie sposoby, a to ją okropnie irytuje.
   Wiek: Dwadzieścia cztery, ale nie wygląda na swój rzeczywisty wiek. Dlatego też zawsze pozostanie młodą, niską nastolatką, zaś z psychiki.. cóż różnie to bywa.
   Rasa: Istota co lalki tworzy. Marionetkarz.
   Ranga: Obsydianowy Twórca.
   Miejsce zamieszkania: Raz mieszka skromnie w Świecie Ludzi, a raz niczym królowa w Krainie Luster.

   Moce:
   • Rangowa.
   • Telekineza- moc, pozwalająca Cariati przesuwać, poruszać przedmioty bez dotykania ich.
   • Superszybkość- dziewczynka potrafi poruszać się z wielką prędkością.

   Umiejętności:
   • Jest alchemiczką. Idealnie posługuje się tą mieszaniną współczesnych nauk. Jak każdy z nich, poszukuje mistycznego Kamienia Filozoficznego.
   • Potrafi bardzo dobrze szyć. Jej ubrania, jak i mniejsze dodatki, są przepiękne, dokładne i ogólnie dobrze zrobione. Głównie przeznacza je dla swoich lalek, ale dla siebie też coś od czasu do czasu uszyje.
   • Świetnie gra na skrzypcach.


   Charakter: Większość osób, które ją zna bez zastanowienia nazwałoby ją pesymistką. Głównie przez to, iż Cariati otwarcie pokazuje niesmak do osób, które ją otaczają, przez co nieliczni mają szanse na jakiekolwiek pozytywne relacje z tą dumną panienką. Często okazuje niechęć do pięknych, słodkich rzeczy, co nie jest prawdą, bo jest wielką fanką wszystkiego co urocze. Okazuje ten zachwyt głównie w swojej twórczości, choć i ona ma elementy grozy. Dodatkowo można zauważyć fascynacje Cariati do słodkich rzeczy w niezbyt dużej kolekcji misiów, oczywiście w porównaniu z kolekcją lalek, która zajmuje, aż jeden średni pokój. Mimo pogardy, jaką darzy różne istoty, co także wiąże się z jej nieufnością, lubi spędzać wiele czasu w mieście, szczególnie gdy znajduje się w Krainie Ludzi. Jest bardzo dokładna, cierpliwa i ambitna. Niemalże każdą czynność jaką wykonuje, musi zrobić dokładnie, czy też perfekcyjnie. Zwłaszcza gdy tworzy Marionetki. Zawsze stara się by były one idealne i wbrew jej niemiłej natury, chce, aby te lalki dawały szczęście innym. Jest mocna, lecz nie w znaczeniu fizycznym, lecz bardziej języku, innymi słowy ma cięty języczek. Potrafi komuś nieźle dogadać, wytykać wszelkie wady, nie przejmując się uczuciami innej osoby w ogóle. Niezwykle gadatliwa dziewuszka. Niestety większość osób, a może nawet wszystkie, z którymi ona rozmawia wcale jej nie lubi, ale z jakiegoś powodu rozmawiają z nią. Przez co dziewczynka czasami jest smuta, bo nie może sobie znaleźć osoby, której mogłaby się spokojnie wygadać i to nie koniecznie w ten niemiły sposób, lecz przeciwny. Ciemnowłosa jest osobą niezwykle zaczytaną w wszelakich książkach, to często z nich cierpi wenę na swoją twórczość. Na pewno jest inteligentna, co widać po fakcie, iż wyśmienicie zna alchemię. Jest pełna wdzięku oraz nauczona dobrych manier, pomimo okropnego charakteru. Gdzie inni arystokraci są, ona też tam musi być, lubi przebywać na różnych bankietach, balach itd. Pomimo odrazy do innych stworzeń, lecz nie wszystkich. Znajdą się osoby, które może darzyć choć trochę szacunkiem. Dumna, czasami arogancka, a do tego sprytna i chytra. Jednak pod powierzchnią wszechobecnej agresji, pychy i lekkiej próżności kryje się dziewczynka, którą Cariati naprawdę by chciała okazać światu. Dobra, delikatna, uczciwa, wyrozumiała i wrażliwa. Gdyby ktoś ją bardziej znał, lub chciał poznać, na pewno by zauważył w niej te dobre cechy. W Świecie Ludzi stara się nie zwracać na siebie uwagi i wchodzić w jakiekolwiek relacje z ludźmi, bo chociaż wtedy może być dla nich nijaka. Jak na razie to tylko owca, w wilczej skórze.

   Wygląd zewnętrzny: Cariati niemalże grzeszy urodą. Posiada nad wyraz drobną posturę, jednak nie widać, że cierpi na niedowagę. Jej nóżki są chude i jak na tak niską osobę to w miarę długie. Na jej rękach jest dużo ran po igłach i innych przyborach do szycia.Stara się to ukrywać na różne sposoby, często wystarczają jej rękawiczki. W prawej ręce ma wtopiony szkarłatny kryształ w kształcie deltoidu. Do tego wszystkiego brakuje jej piersi, które mieszają się z jej płaskim brzuchem. Nie przeszkadza jej to, wręcz przeciwnie. Dzięki temu zbytnio nie wyróżnia się z tłumu, jak te cycate przedstawicielki płci żeńskiej. A po co jej piersi, jak i tak zwraca uwagę istot swoją urodą? Cariati mierzy sto pięćdziesiąt centymetry, choć ciągle rośnie. To dla niej naprawdę mało. Za mało, przez to nie może się patrzeć na innych z góry, tylko oni na nią! Dlatego stara się ubierać jak najwyższe obcasy, albo ubiera też dodające jej kilka centymetrów glany.
   Zwracając uwagę na jej twarz, no cóż jest bardzo łagodna. Posiada bardzo delikatne rysy, tak jak u małych laleczek. Do tego troszkę pulchne policzki sprawiają że wygląda na te dwanaście, trzynaście lat. Jej okrągły nosek pasuje do dość dużych ust, które zazwyczaj są w odcieniu jasnej czerwieni, no chyba, że Cariś pomaluje swoje usta jakąś pomadką. Jej oczy są dość niezwykłe, jakby same wyczuwały, że dziewczynka jest w innym świecie. Mianowicie gdy jest w Świecie Ludzi, jej oczy są niebieskie, a gdy w Krainie Luster czerwone. Nie panuje nad tym, więc w każdej chwili niespodziewanie, jej oczy mogą zmienić kolor. Czasami maluje długie rzęsy tuszem, czasami podkreśli oczy czarną kredką, lub namaluje sobie kreskę eyelinerem. Jednak rzadko to robi, bo woli siebie bez makijażu. Na duże oczy spadają końcówki grzywki czarnych włosów. Posiada długie włosy, sięgające jej pasa. Długo je zapuszczała, rzadko je obcinała, tylko czasami cieniowała albo przycinała końcówki. Na ogół są one proste, lecz gdy jest wilgotno na polu jak żywe zaczynają się kręcić. Czasami spina je w kucyka, lub inne fryzury. Bardzo je pielęgnuje, dlatego są ładne i miłe w dotyku.
   W Krainie Luster ubiera się dość dojrzale jak na jej wiek i wygląd. Mianowicie dziewczynka jest typową gothic lolitą i classic lolitą. Zawsze ma na sobie różne piękne sukienki, z licznymi warstwami, falbanami etc. Bardziej gustuje w spódnicach niż w spodniach, ubiera je tylko od czasu, do czasu - czyli jak ktoś jej rozkaże. Typowym dodatkiem jej ubioru są piękne ozdoby na głowę, rękawiczki czy ładne rajstopy. Można stwierdzić że pluszowa kotka o pięknym imieniu Miriam, jest jej częścią ubioru, ponieważ zawsze, ale to zawsze ma ją przy sobie.Warto wspomnieć że Cariati ubiera tylko wysokie buty i to na obcasie, ponieważ dodają jej kilka centymetrów wzrostu. Posiada tylko dwie pary trampki, które głównie ubiera w Świecie Ludzi oraz glany.
   Gdy znajduje się na Ziemi, stara się ubierać normalnie. Nie chce się zbytnio wyróżniać w tedy z tłumu, w przeciwieństwie gdy jest w swojej krainie. Głównie ubiera czarne rurki, glany i jakieś zwykłe koszulki. Zdarza jej się tak chodzić po Krainie Luster.

   Krótka historia: Ciurlulu.
  Loire
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 10 Grudzień 2012, 21:49   

   Akcept, jedynie z tą szybkością prosiłabym nie szaleć.

  A z przedmiotów proponuję Generis Collare tudzież Umbraculum.
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9