• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Kruczek .o.
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Truciciel Serc

  Godność: Nishinoya Yuu
  Wiek: Wygląda na dwadzieścia
  Rasa: Opętaniec
  Lubi: Książki, odrobinę spokoju, herbatkę, rysować
  Nie lubi: Przeszkadzania, źle napisanych książek, znęcania się nad zwierzętami, rosołku
  Wzrost / waga: 175 cm i 66 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula z długim rękawem, czarna kamizelka, czarne spodnie i buty.
  Znaki szczególne: Białe, anielskie skrzydła, które błyszczą się pod słońce
  Pod ręką: Szkicownik, ołówek, katana, wstęgą pod postacią broszki
  Broń: Katana
  Nagrody: Czarodziejska Wstęga
  Stan zdrowia: Perfekcyjny
  Dołączyła: 05 Cze 2016
  Posty: 122
  Wysłany: 6 Czerwiec 2016, 23:19   Kruczek .o.

  Imię: Yuu
  Nazwisko: Nishinoya
  Pseudonim: W młodości wołano na niego Noya lub Nishi, a sam siebie czasem żartobliwie nazywa kruczkiem
  Wiek: Wygląda na 20 lata, jednakże tak naprawdę ma 44 lat
  Rasa: Opętaniec
  Ranga: Truciciel Serc
  Miejsce zamieszkania: Kraina Luster

  Moce:

  Kolorowa zagłada – Opętaniec przy pomocy swoich skrzydeł potrafi wytworzyć substancje, przypominające konsystencją farby malarskie, które zależnie od koloru, mają inne właściwości. Spływa ona specjalnymi, nie widocznymi, kanalikami wytworzonymi skrzydłach. Niebieska ciecz odpowiada za zamrażanie, czerwona za wybuchanie, pomarańczowa za palenie, biała za oślepienie, czarna za sprowadzenie natychmiastowej ciemności.
  Aby moc zadziałała, musi mieć ona bezpośredni kontakt z osobą/rzeczą, na której chcemy jej użyć. Czyli prościej rzecz ujmując – białowłosy musi ochlapać substancją swój cel, by moc zadziałała.

  Zmiennokształtność – Mężczyzna może przybrać formę kruka, dzięki czemu zyskuje umiejętność ciągłego latania i porozumiewania się z innymi krukowatymi oraz z ludźmi, gdyż nauczył się tak modulować głos, by dźwięki mogły być słyszalne i zrozumiane zarówno dla ludzi, jak i ptaków. Od zwykłych kruków wyróżniają go kolorowe drobinki po wewnętrznej stronie skrzydeł, które lśnią, gdy pada na nie słońce. Podczas przemiany jego ubrania znikają, a gdy ponownie staje się człowiekiem - ponownie się pojawiają.

  Hipnoza kolorem skrzydeł – moc rangowa.


  Umiejętności:

  Broń biała – do perfekcji opanował posługiwanie się japońskim mieczem. Niestety gorzej idzie mu z innymi broniami białymi, aczkolwiek jakoś sobie radzi.

  Rysunek – opanował sztukę rysowania do mistrzostwa.

  Sportowiec – ze względu na codzienne treningi jest bardzo wysportowany, a co za tym idzie – jest dużo szybszy, zwinniejszy i silniejszy niż zwykli ludzie.

  Charakter: Jest stanowczym człowiekiem, który za wszelką cenę postawi to, na czym mu zależy, niezależnie od konsekwencji, jakie będzie musiał ponieść. Jeśli czegoś chce – nie odpuszcza i nie poddaje się, próbując to zdobyć. Cierpi na bezsenność z powodu przeszłości. Boi się, że tamte czasy wrócą, a przybrany ojciec ponownie wkroczy do jego życia. Mimo to zasypia w różnych miejsca, nie koniecznie we własnym łóżku i nie koniecznie wtedy, kiedy sam tego chce. Mężczyzna nie należy też do osób łatwowiernych czy zbyt ufnych. Ze względu na trudne przeżycia przestał być taż tak towarzyski, jak dawniej – teraz woli zaszyć się w jakimś koncie i poczytać książkę, choć nie oznacza to, że reaguje alergicznie na towarzystwo. Lubi zarówno czytanie, jak i spotkania z innymi ludźmi, więc z dumą może powiedzieć, że jest czymś pomiędzy introwertykiem a ekstrawertykiem. Gdy bliżej się go pozna i zdobędzie jego zaufanie, to można przekonać się, że jest dość otwartą osobą, a wyrażanie emocji nie sprawia mu większego problemu. Można by wręcz powiedzieć, że każdą jego emocję widać jak na dłoni, jednakże, kiedy tego chce – potrafi zmienić się w zimną i beznamiętną, wręcza apatyczną, osobę. Ma słabość do wszelakich pięknych rzeczy oraz uroczych zwierząt, ale ze względu na dumę – nigdy w życiu się do tego nie przyzna. Nie jest zbyt bezinteresowny, wyznaję zasadę „coś za coś”, bo tak jest po prostu sprawiedliwie. Ty masz jakiś interes do niego, a on do Ciebie. Proste i logiczne. Oczywiście potrafi zaopiekować się bliskimi osobami, nie żądając nic w zamian, ale trzeba się bardzo postarać, by tak się stało. Jest raczej miły i otwarty na nowe kontakty, jednak znajomych dobiera ostrożnie. Nie jest nachalny i potrafi zaakceptować jakąś tajemnicę, czy odmienne zdanie. Jest pewny swoich racji, ale kiedy przedstawi mu się odpowiednie argumenty - jest skłonny do przemyśleń i zmiany strony, po której się opowiada. Łatwo można go zranić, mimo że próbuję żyć "mając gdzieś słowa krytyki i obrazy innych", to jednak wtedy stara się tego nie pokazywać innym, tego, że poczuł się dotknięty. Należy też wspomnieć, że (mimo wszystko) jest wyśmienitym słuchaczem, który ze spokojem wysłucha wszystkiego, co jego rozmówca ma do powiedzenia. Nigdy nie przerwie danej osobie w połowie zdania (nie zależnie od tego, jak bardzo chciałby coś wtrącić lub poprawić źle wypowiedziane słowa, czy fakty) i okaże swoje zainteresowanie przez potakiwanie oraz zadawanie pytań. Dlatego, nie zależnie co robi, ponieważ ma podzielność uwagi, jest w stanie wysłuchać zażaleń i udzielić kilku rad, lub czegoś podobnego (oczywiście, jeśli najdzie go ochota).

  Wygląd zewnętrzny: Nishinoya jest albinosem, dlatego jego głowę zdobią białe, pozostawione w wiecznym nieładzie włosy, które od lat toczą zacięty bój ze sprzętem fryzjerskim – lecz na próżno, naturalna trwała nie daje się nikomu poskromić. Jego oczy stanowią zagadkę dla wielu; ze względu na fioletowe i czerwone przebłyski, trudno jest je jednoznacznie określić. Dlatego często występuje spór między ludźmi — czerwone czy fioletowe? Oczywiście każda ze stron ma rację, ponieważ te dwa kolory mieszają się, tworząc miłą dla oka mieszankę. Kiedy ogarnia go błogość ducha, stają się one bardziej filetowe, a gdy kipi od niego wściekłością – zdecydowanie robią się bardziej czerwone. Mały nos i średniej wielkości, blado-malinowe usta dodają mu uroku, a śnieżnobiały uśmiech zachwyca. Mocno zarysowane linie szczęki nie ujmują, a jedynie dodają mu poważnej, może trochę niespotykanej urody.
  Jego nieskazitelna (niemal porcelanowa) cera o przyjemnym, mlecznym kolorze potrafi czasami wyłapać promienie słoneczne i lekko się przybrązowić. Nie jest to zmiana wielka, praktycznie niezauważalna. Dobrze zbudowana, wysportowana i w niewielkim stopniu umięśniona sylwetka zazwyczaj chowana jest pod kilkoma warstwami ubrań. Waga waha się między 69/ 70 kilogramami, a wzrost to jedyne 175 centymetrów.
  Nishi przyodziany jest w białą koszulę z długim rękawem, z niezapiętym kołnierzem i odpiętymi dwoma ostatnimi guzikami u dołu. Przyozdobiona jest ona srebrnymi przypinkami, a narzucona na nią czarna kamizelka z jedną, dość niewielką kieszonką, sprawia wrażenie czegoś prostego i banalnego w swym szyku. Efekt górnej partii ciała, dopełnia czarny, sięgający tylną częścią do połowy uda – a przednią, trochę za kolano – płaszcz z całą masą zdobień i białych wzorów, zarysowujących kontury. Jego czarne, lekko starte, materiałowe spodnie ledwo trzymają się na biodrach. Prawdopodobnie gdyby nie czarny przybornik przekrzywiony w lewo oraz biały pasek przekrzywiony w prawo, które tworzą charakterystyczny „x”, spodnie już dawno zsunęłyby się o wiele niżej. Na lewym udzie zapięty ma zwyczajny pasek, trochę niżej przybornki, a jeszcze niżej jest kolejny pasek, który tak naprawdę niczemu nie służy (prócz estetyki, rzecz jasna). Idąc niżej, można zauważyć skórzane, bardzo wygodne, a zarazem eleganckie buty z niskim obcasem.
  Należy wspomnieć jeszcze o katanie, z którą nigdy się nie rozdziela oraz o nieśmiertelniku do niej przyczepionym. Na owym nieśmiertelniku wygrawerowana jest przysięga, mówiąca o chronieniu bliskich, dążeniu do pozyskania jeszcze większej siły oraz o pamięci dla zmarłych.
  Nie należy zapomnieć też o pięknych, śnieżnobiałych skrzydłach (często ukrytych pod płaszczem), które wyrastają z jego pleców. Anielskie skrzydła mienią się wszystkimi kolorami tęczy, gdy pada na nie duża ilość światła (takimi kolorowymi drobinkami).

  Historia: Odsyłam
     Nocny Muzykant

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Różana Czarownica
  Godność: Marionette
  Wiek: 22
  Rasa: Kotek z Czarnobyla
  Lubi: Dobrą herbatkę *-*
  Wzrost / waga: 167/45
  Aktualny ubiór: Mundur SCR http://i.imgur.com/J2Yu3Yx.jpg
  Znaki szczególne: dwa lwie ogony
  Pod ręką: Drewniany flet, sztylet
  Broń: Sztylet
  Bestia: Innocenza (Luna)
  Nagrody: fiolka czaru Słoneczny Psikus (jednorazowego użytku), Bolerko Niewidko, Korale Zamiarne, Zegarmistrzowski przysmak (2szt.)
  SPECJALNE: Mistrz Gry, Strażnik spisów
  Dołączyła: 30 Maj 2015
  Posty: 806
  Wysłany: 7 Czerwiec 2016, 09:27   

  Moce:
  1. Bardzo ciekawa moc. Uważaj jednak by samemu się nią nie zranić. Nie możesz tą mocą nikogo zabić jedynie poważnie uszkodzić. Proszę rozpisz jak dokładnie wygląda używanie tej mocy.
  Moc działa przez 4 posty po czym ciecz znika. Możesz wytworzyć jedną "farbę" na raz. Po użyciu muszą nastąpić minimum 3 posty przerwy.
  2. Czy pod postacią kruka potrafi mówić? Dopisz proszę co się dzieje z ubraniami w trakcie przemiany. Znikają czy może je gdzieś zostawia?
  3. Dopisz moc rangową.

  Umiejętności:
  1. Wybierz czy posługuje się bronią palną czy białą (jak na razie są to dwie różne umiejętności w jednej). Nie możesz też doskonale władać wszystkimi rodzajami. Wybierz jedną broń, pozostałymi możesz posługiwać się na poziomie podstawowym. Skoro nosi przy sobie katanę to może na nią się zdecydujesz?
  3. Pamiętaj jednak aby nie robić z niego jakiegoś Superaman'a.

  Charakter:
  Cytat:
  za wszelką cenę postawi to, na czym mu zależy,

  Czy na pewno ma tam być "postawi"?

  Fragment o bezsenności - rozumiem, że nie potrafi zasnąć wtedy kiedy tego chce, a zasypianie w różnych miejscach jest przyczyną niedoboru snu?

  [quote] się w jakimś koncie [/quote
  kącie

  Wygląd:
  Pamiętaj, że Opętańcy pochodzą od ludzi, więc raczej nie może mieć czerwonych czy fioletowych oczu (chyba, że jest albinosem). W końcu takie kolory nie występują u Ludzi naturalnie.

  Historia:
  Urodził się w miasteczku samurajów, które już nie istnieje? Czy on czasem nie ma dopiero 22 lat?
  Cytat:
  Chciał w ten sposób ochronić przyjaciela, ściągając całą jego uwagę na siebie.

  To brzmi trochę jakby chciał zwrócić uwagę przyjaciela.

  Cytat:
  Trzy lata później (miał 13 lat) zaprzyjaźnił się z innym, tak samo, jak Nishinoya, bardzo zamożnym dzieciakiem Kyuu, któremu nie przeszkadzał jego przeszłość.

  Zaprzyjaźnił się tak samo jak Nishinoya?

  Cytat:
  Dlatego nie spodziewali się, że za jakiś czas na ich miasto spadnie katastrofa.

  Spędzali ze sobą czas i dlatego nie spodziewali się katastrofy?

  Dlaczego istoty z Krainy Luster zaatakowały jego miasteczko? Wojna była - owszem - jednak odbyła się ona w KL i do tego była to bitwa jedynie między członkami MORII, a KL. Reszta ludzi nie ma zbyt dużego pojęcia o tym. Poza tym wojna była 30 lat temu. Więc jeśli to się odbyło mniej niż te 30 lat wstecz to jest baardzo mało prawdopodobne aby Lustrowcy zaatakowali ludzi bez powodu.
  Ciekawi mnie też to co w naszych czasach robi miasteczko samurajów? I gdzie też ono się znajdowało. Bo jak już to pewnie w Japonii? Jeśli tak to skąd tam aż tyle Lustrowców by zniszczyć miasto?
  Pamiętaj też, że skrzydła nie wyrastają od razu. Potrzebują na to czasu.

  W jakim wieku dokładnie został porwany do KL? Możliwe, że mi to umknęło. Pamiętaj, że Opętańce starzeją się dwa razy wolniej (przez co dwa razy dłużej żyją) niż zwykli ludzie. Więc pewnie będzie wyglądał młodziej niż na 20 lat. Chyba, że zawsze wyglądał na starszego niż jest w rzeczywistości.

  Historia napisana trochę chaotycznie jednak pomysł na postać bardzo ciekawy.
  Jednak niestety jest jeszcze trochę do poprawy
  _________________

     Truciciel Serc

  Godność: Nishinoya Yuu
  Wiek: Wygląda na dwadzieścia
  Rasa: Opętaniec
  Lubi: Książki, odrobinę spokoju, herbatkę, rysować
  Nie lubi: Przeszkadzania, źle napisanych książek, znęcania się nad zwierzętami, rosołku
  Wzrost / waga: 175 cm i 66 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula z długim rękawem, czarna kamizelka, czarne spodnie i buty.
  Znaki szczególne: Białe, anielskie skrzydła, które błyszczą się pod słońce
  Pod ręką: Szkicownik, ołówek, katana, wstęgą pod postacią broszki
  Broń: Katana
  Nagrody: Czarodziejska Wstęga
  Stan zdrowia: Perfekcyjny
  Dołączyła: 05 Cze 2016
  Posty: 122
  Wysłany: 7 Czerwiec 2016, 17:58   

  Okej, chyba już wszystko poprawione. ^^
  _________________
  W świecie pełnym nienawiści ciągle musimy mieć nadzieję.
  W świecie pełnym zła, wciąż musimy być pełni otuchy.
  W świecie pełnym rozpaczy, nadal musimy mieć odwagę, by marzyć.
  W świecie zanurzonym w nieufności, my ciągle musimy mieć siłę, by wierzyć.
  Nishi theme song

  #edd282
     Nocny Muzykant

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Różana Czarownica
  Godność: Marionette
  Wiek: 22
  Rasa: Kotek z Czarnobyla
  Lubi: Dobrą herbatkę *-*
  Wzrost / waga: 167/45
  Aktualny ubiór: Mundur SCR http://i.imgur.com/J2Yu3Yx.jpg
  Znaki szczególne: dwa lwie ogony
  Pod ręką: Drewniany flet, sztylet
  Broń: Sztylet
  Bestia: Innocenza (Luna)
  Nagrody: fiolka czaru Słoneczny Psikus (jednorazowego użytku), Bolerko Niewidko, Korale Zamiarne, Zegarmistrzowski przysmak (2szt.)
  SPECJALNE: Mistrz Gry, Strażnik spisów
  Dołączyła: 30 Maj 2015
  Posty: 806
  Wysłany: 7 Czerwiec 2016, 19:17   

  Akcept ^^

  Miłej zabawy!
  _________________

  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9