• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Szkarłatna Brama » Karminowe Wrota
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Dręczyciel

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
  Godność: Gawain Keer
  Wiek: Wygląda na około 30 lat.
  Rasa: Cień
  Lubi: Śliwkową nalewkę, fiolet
  Nie lubi: Gotować, ślimaków, niespodzianek
  Wzrost / waga: 183 cm / 76 kg
  Aktualny ubiór: Czarna koszula, czarne spodnie, czarne sztyblety, połówka Blaszki + medalion z puklem włosów Yako (w kieszeni): https://i.imgur.com/xOQrcNC.jpg//
  Znaki szczególne: Czarne twardówki oczu, bursztynowe tęczówki
  Zawód: Najemnik do prac wszelakich, zielarz
  Pod ręką: klucz do domu Yako i mieszkania, pieniądze
  Broń: Sztylet, kusza
  Bestia: Furor (Furbo), Kapeluterek
  Nagrody: Blaszka Zmartwienia
  Stan zdrowia: Zszargane nerwy
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Moderator
  Dołączyła: 09 Paź 2016
  Posty: 586
  Wysłany: 18 Wrzesień 2018, 20:33     

  Dzięki odłamkowi zaoszczędził sporo czasu. Ostatnio nadłożył drogi, ale wtedy był z Furorem. Ta powsinoga potrafiła spanikować, gdy zostawała sama w nieznanym sobie miejscu, więc wielokrotne przechodzenie przez lustrzane odpryski odpadało.
  Tym razem trochę się stresował i starał się nie dać po sobie tego poznać. Wielce pogratulował sobie przyjęcia propozycji dołączenia do Stowarzyszenia. Praktycznie o nic go nie wypytywano.
  Ponieważ jeden ze Strażników był pochłonięty rozmową z przedstawicielką płci bez wątpienia nadobnej i pięknej, poczekał aż drugi pilnujący się do niego pofatyguje. Kobieta była ryża jak on sam i gawędziła w najlepsze. Głos bardzo się tu niósł, więc trudno było nie dosłyszeć tego i owego. Para wsiąkła na mokradłach. Żadna nowość. To najpewniej zbiegli kochankowie.
  Za to gdy, Strażnik wspomniał o klimacie Mrocznych Zaułków, Cień obrócił głowę w ich stronę uśmiechając się szyderczo. Już otwierał usta, by powiedzieć, że to najprawdziwsza prawda i żeby dziewczę uważało, ale w porę został zaczepiony przez kolegę, jakby nie było, po fachu. Całe szczęście to chyba nie był ten, który widział go z Gopnikiem, ale notatnik i tak pojawił się w jego dłoni. Natychmiast uspokoił go, że chodzi tylko o potwierdzenie paru informacji. Dotyczyły... właśnie Alkojezusa, Ruskiego Kapeluta! A więc to był jednak ten Strażnik. Kutwa!
  Gawain nie miał powodu by kłamać w sprawie popijawy, a nawet jeśli z jakiegoś powodu chciałby, to ta dziwaczna klątwa by mu na to nie pozwoliła. Potwierdził więc wersję Gopnika, nie unikając przy tym irytujących komentarzy i chichotu. Mówił o tym, że pili tu, potem pili tam i w zasadzie to myślał, że kac będzie jego końcem, bo ten gość pędzi najmocniejszy bimber w obu światach.
  Podał swoje dane, wspomniał o cywilnym charakterze wizyty, sam zapytał jak leci na służbie. Gadka szmatka. Facet jeszcze dokładnie go sobie obejrzał, obmacał torbę, ale nie było w niej niczego zbyt twardego, co mogłoby zostać uznane za broń. Mógł iść.

  Deszcz oczyszczenia - 8/10

  Z/T x2
  _________________

  Wybryk natury

  Godność: Eva M. Markovski
  Wiek: 21 fizycznie, psychicznie z 55 i ciut
  Rasa: Człowiek z lustrzanym dziedzictwem? Zludziały Marionetkarz? Od pewnego czasu po prostu taktycznie omiń to pytanie.
  Nie lubi: wina(y)
  Wzrost / waga: 1,65m / 52,3kg
  Aktualny ubiór: ~grafitowy dwurzędowy płaszcz zimowy ~czarna, elastyczna bluzka z długim rękawem i szeroka spódnica za kolano z jasnego jeansu ~skórzany plecak-sakwa i granatowe okulary nerdy na nosie
  Znaki szczególne: ognistorude włosy, nienaturalnie jasnozielone oczy, piegowata skóra; tatuaż na prawej połowie pleców, blizny na lewym nadgarstku i brzuchu
  Pod ręką: ~plecak + pistolet + Animicus wśród bransoletek, Czarodziejska Wstęga, obecny Anceu
  Broń: naładowany Walther P99 Moriego
  Bestia: Mr. Limpet czyli Strach na Wróble, Anceu, który przedstawia się jako Victor, Renifer o imieniu Tytus
  Nagrody: Czarodziejska Wstęga, Animicus, Bursztynowy kompas
  Kryształ: 2,5g (nieoszlifowane)
  Dołączył: 25 Lip 2012
  Posty: 406
  Wysłany: 3 Listopad 2018, 01:52     

  Zanotowała w pamięci kolejne przydatne informacje, równocześnie znów oglądając się za siebie. Pomyślałby kto, że ich ktoś zatrzymał przed Bramą. Drgnęła wewnętrznie, zastanawiając się na ile jest to możliwe. W sumie idiotyzmem byłoby, gdyby w lesie przed portalem nie zainstalowano jakiejkolwiek kamery – czy to optycznej czy na czujnik ruchu. Przecież MORIA doskonale wiedziała którędy przechodzi się na Drugą Stronę. Chyba powinna wrócić do lasu i sprawdzić czy nic nie stało się Victorowi oraz monsieur Eliotowi. Za parę minut, bez paniki.
  – W jakim sensie mogłabym mieć problem z przejściem? Pyta pan czy bez problemu trafiłam do Bramy pomimo Mokradeł i usytuowania przejścia głęboko w lesie, pomiędzy podobnymi wzgórzami? – zmarszczyła brwi, bo nie była pewna czego oczekuje od niej strażnik. – Pokazano mi Bramę dawno temu – technicznie rzecz biorąc ani odrobinę nie kłamała, to naprawdę jakby było wieki temu, w innym życiu – poza tym jednym z moich towarzyszy jest Bestia o wyjątkowo dobrej orientacji. – I mocy teleportacji, dodatkowo. I nie ma tego wyczucia kierunku teraz, skoro zaginęła w akcji, chciałoby się rzec.

  W tak zwanym międzyczasie trwania przeniosła wzrok na kolejnego podróżnego, gotowego do przejścia dalej. Z zaskoczenia aż uniosła brew, nieznajomy bowiem miał włosy niczym pochodnia, ale to jego oczy – jarzące się tęczówki na jednolicie czarnym tle, widziane nawet przez długość Świątyni – nadawały hipnotyzujące wrażenie. Mrugnęła i rzuciła spojrzeniem znów na różę na masce „jej” strażnika, bezskutecznie próbując nie słuchać tłumaczeń rudego na temat jakiejś suto zakrapianej, magicznej imprezy. Uśmiechnęła się pod nosem, próbując sobie to wyobrazić, ale jej uwagę przyciągnął znów problem „przedostania się”, tak więc opowiedziała o sytuacji w miasteczku i zaginionych nastolatkach. Szczerze mówiąc, sądziła, że będzie bardziej wdzięczny za informacje. Suche oświadczenie o braku „zgub” spowodowało, że znów zmarszczyła jasne brwi, tym razem z innego powodu. Wyraźnie oświadczyła, że zaginęli na dniach, że mogą tu trafić, że nie będą wiedzieli gdzie są – pomyśleć by można, że przy całym tym cyrku z opisywaniem swojej tożsamości, rasy czy pieprzonego, nieważnego przecież niemal celu podróży oraz wynikającą z troski „uświadamiającą” procedurą dla przedstawicieli rasy ludzkiej strażnik będzie bardziej zainteresowany informacją o możliwym pojawieniu się w Bramie nieznających magii Ludzi. Przecież to wszystko dla bezpieczeństwa i zdrowia podróżnych. Niczym w Korei.
  Ryży osobnik ruszył ku przejściu do Świata Ludzi. Nie zdążyła zawołać za nim, że może być tam niebezpiecznie, już zniknął. No przecież wiedział co robi. Kolejny wewnętrzny dreszcz. Niemal już zapomniała, że przed chwilą wymieniono jej rejony Krainy Luster niczym wyjęte z albumu krajoznawczego. Miała już puścić komentarz o stróżach porządku publicznego w zestawieniu z domniemaną szemraną okolicą Mrocznych Zaułków, ale powstrzymała się, nie chcąc prowokować sytuacji.
  – Czy jest jeszcze coś, co powinnam wiedzieć przed przejściem do Krainy Luster? – Przezorny zawsze ubezpieczony.
  _________________  Iskra ma aktualnie włosy ścięte na boba, ich przód prawie sięga ramion.
  Na nosie okulary-nerdy od Furli.


     Pisarka Marzeń

  Godność: Parvatti Rai
  Wiek: 21 wiosen
  Rasa: Baśniopisarz
  Lubi: Spokój, dobry alkohol i muzykę
  Nie lubi: Ludzi, którzy mają krew na rękach
  Wzrost / waga: 165 cm/ 53 kg
  Aktualny ubiór: http://glamradar.com/wp-c...ipped-jeans.jpg
  Pod ręką: .
  Dołączyła: 12 Wrz 2017
  Posty: 90
  Wysłany: 24 Listopad 2018, 19:09     

  Parvatti przyjechała pod bramę na swoim pięknym, białym rumaku. Od razu jak zsiadła zwierze pogalopowało przed siebie zapewne w stronę domu. Zwierzę dobrze wiedziało jak wrócić do rezydencji, gdzie miało ciepłe siano, czystą wodę i służbę która je wyczesze i wymyje.
  Tymczasem białowłosa w stroju zwykłym dla Krainy Ludzi stała przed przejściem na drugą stronę. Przejście zawsze powodowało u niej dreszcze, o ile nie powiedzieć, że pewien strach. Tyle razy już przechodziła i zawsze bała się co ujrzy po drugiej stronie lustra.
  Kobieta wzięła głęboki wdech i zamknęła oczy. Jest gotowa na tą wielką, nieznaną, fantastyczną przygodę. Ostatni raz przechodziła tędy możliwie 5 lat temu, albo nawet dawniej. Kto by to zliczył kiedy lata mijały tak szybko przepływając przez jej palce niczym woda. Jednak teraz tam wróci, zobaczy co się zmieniło i pobawi. W końcu nikt nie zna się lepiej na zabawie jak ludzie, których krótkie życie podkręca jeszcze bardziej tępo ich działania.
  Strażnicy na szczęście byli zajęci więc mogła swobodnie przejść bez kontroli. Ale z pewnością jak wróci to będzie musiała poczekać grzecznie na strażników.

  z/t
     Dręczyciel

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
  Godność: Gawain Keer
  Wiek: Wygląda na około 30 lat.
  Rasa: Cień
  Lubi: Śliwkową nalewkę, fiolet
  Nie lubi: Gotować, ślimaków, niespodzianek
  Wzrost / waga: 183 cm / 76 kg
  Aktualny ubiór: Czarna koszula, czarne spodnie, czarne sztyblety, połówka Blaszki + medalion z puklem włosów Yako (w kieszeni): https://i.imgur.com/xOQrcNC.jpg//
  Znaki szczególne: Czarne twardówki oczu, bursztynowe tęczówki
  Zawód: Najemnik do prac wszelakich, zielarz
  Pod ręką: klucz do domu Yako i mieszkania, pieniądze
  Broń: Sztylet, kusza
  Bestia: Furor (Furbo), Kapeluterek
  Nagrody: Blaszka Zmartwienia
  Stan zdrowia: Zszargane nerwy
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Moderator
  Dołączyła: 09 Paź 2016
  Posty: 586
  Wysłany: 30 Listopad 2018, 20:15     

  To całe przełażenie przez Bramę z przewieszonym przez ramię Cośkiem zaczynało go mierzić. Ile jeszcze będzie musiał tachać tego bachora ukrytego w torbie, zanim podrośnie na tyle by samemu móc przechodzić na drugą stronę i jednocześnie rozumieć zagrożenia jakie się z tym wiążą?
  Tym razem obyło się bez pytań, ale i tak podszedł do Strażnika, który akurat miał szczęście lub nie pełnić dziś wartę. Niby głupi szczegół, lecz bez maski i munduru pozostawał cywilem, jak przeciętna większość mieszkańców. I tak miało być. Prowadził trzy równoległe żywoty i nie chciał by wszyscy zdawali sobie sprawę z takiego stanu rzeczy. Po cichu gawędził z twarzą za maską, pytał czy wszystko w porządku, czy mają jakieś ciekawe wieści od podróżnych.
  Z zaciekawieniem spojrzał w kierunku dziewczyny, którą już widział... parę dni temu. Ale tu czas płynął inaczej. Raz szybciej, raz wolniej. Czas wybierał sobie istoty, które miały spędzić dzień Tutaj, by Tam mógł upłynąć nawet i miesiąc.
  Skłonił się lekko Strażnikowi, dziękując za poświęcony czas i oczywiście za "odprawę", po czym udał się w stronę kolejnego odłamka, który poprowadziłby go w pobliże Mrocznych Zaułków, najwyraźniej okrytych złą sławą.

  [Z/T]x2 (Gawain, Cosiek)
  _________________

     Nocny Muzykant

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Różana Czarownica
  Godność: Marionette
  Wiek: 22
  Rasa: Kotek z Czarnobyla
  Lubi: Dobrą herbatkę *-*
  Wzrost / waga: 167/45
  Aktualny ubiór: Mundur SCR http://i.imgur.com/J2Yu3Yx.jpg
  Znaki szczególne: dwa lwie ogony
  Pod ręką: Drewniany flet, sztylet
  Broń: Sztylet
  Bestia: Innocenza (Luna)
  Nagrody: fiolka czaru Słoneczny Psikus (jednorazowego użytku), Bolerko Niewidko, Korale Zamiarne, Zegarmistrzowski przysmak (2szt.)
  SPECJALNE: Mistrz Gry, Strażnik spisów
  Dołączyła: 30 Maj 2015
  Posty: 805
  Wysłany: 11 Grudzień 2018, 10:48     


  Wzruszył ramionami - z tego co wiemy to to przejście jest dość często patrolowane przez MORIĘ, więc nie każdy może tutaj trafić bez problemów - powiedział, jakby to było coś zupełnie normalnego.
  Uniósł jedną brew, ale kobieta i tak nie mogła tego zauważyć - Bestia? - zapytał lekko zaciekawiony, a może po prostu brzmiał tak przez grzeczność, żeby nie było, że ta cała rozmowa go nudzi? Poza tym mieli swoje obowiązki, a z tego co widział, coraz więcej osób przechodziło przez Bramę. Jednej nawet udało się przemknąć, nim ktoś zdążył do niej podejść i ją zatrzymać. No trudno...pewnie będzie wracać tą samą drogą, więc jeszcze ją przesłuchają.
  Rudzielca kojarzył, w końcu też pracował w Wieży, więc tylko skinął mu głową, za równo gdy szedł w jedną stronę, jak i wtedy gdy wracał. W Krainach różnie leciał czas, więc nie zdziwiło go to zbytnio, że tak szybko wrócił, a nie wyglądało na to, żeby czegoś po prostu zapomniał.

  - Po prostu starać się nie wpadać w kłopoty, a tak to życzę pani dobrej zabawy - powiedział i skłonił się. Wrócił do swoich obowiązków. Musiał sprawdzić czy wszystko zostało dobrze spisane i uzupełnić jeszcze jakieś papiery. Kobieta mogła spokojnie iść dalej, niezależnie do tego, w którą stronę zamierzała się wybrać.
  _________________

  Wybryk natury

  Godność: Eva M. Markovski
  Wiek: 21 fizycznie, psychicznie z 55 i ciut
  Rasa: Człowiek z lustrzanym dziedzictwem? Zludziały Marionetkarz? Od pewnego czasu po prostu taktycznie omiń to pytanie.
  Nie lubi: wina(y)
  Wzrost / waga: 1,65m / 52,3kg
  Aktualny ubiór: ~grafitowy dwurzędowy płaszcz zimowy ~czarna, elastyczna bluzka z długim rękawem i szeroka spódnica za kolano z jasnego jeansu ~skórzany plecak-sakwa i granatowe okulary nerdy na nosie
  Znaki szczególne: ognistorude włosy, nienaturalnie jasnozielone oczy, piegowata skóra; tatuaż na prawej połowie pleców, blizny na lewym nadgarstku i brzuchu
  Pod ręką: ~plecak + pistolet + Animicus wśród bransoletek, Czarodziejska Wstęga, obecny Anceu
  Broń: naładowany Walther P99 Moriego
  Bestia: Mr. Limpet czyli Strach na Wróble, Anceu, który przedstawia się jako Victor, Renifer o imieniu Tytus
  Nagrody: Czarodziejska Wstęga, Animicus, Bursztynowy kompas
  Kryształ: 2,5g (nieoszlifowane)
  Dołączył: 25 Lip 2012
  Posty: 406
  Wysłany: 22 Styczeń 2019, 23:32     

  „Dzień, który zaczął się marnie, marnie skończy się.”
  Najpierw strażnik SCR zechciał ją wylegitymować, dla jej bezpieczeństwa.
  Następnie, zignorował informację o możliwości pojawienia się dwójki nieświadomych Lustra nastolatków, mimo teatrzyku z uświadamianiem Ludzi.
  Później jeszcze pomiędzy wódką a zakąską rzucił, że w sumie to cała tamta strona jest patrolowane przez MORIĘ.
  I jeszcze, że Jedyny Portal nie jest Jedynym Portalem, a tylko tym głównym.
  W międzyczasie przez owy portal przeprawiła się dwójka podróżnych, w tym ten spektakularny rudzielec, którego widziała już idącego w innym kierunku. Nosił inne ubrania i wyglądał jakby zwyczajnie skądś wracał, co dało Iskrze niejasne, nieswoje wrażenie o czasie płynącym w Lustrze i okolicach.
  Miała dosyć. Zbyt dużo informacji naraz. Szczególnie ta zaskakująca o upływie czasu oraz dwie poprzednie, wymagające dogłębnego przemyślenia nim coś z nimi zrobi.
  I za dużo balansowania na krawędzi.
  Skinęła głową, „obiecując” niewpadanie w kłopoty, po czym pożegnała się krótko i ruszyła w stronę tafli portalu prowadzącej do Świata Ludzi. Zamierzała pogonić maruderów, gdy tylko sprawdzi czy nic się im nie stało.


  [zt]
  _________________  Iskra ma aktualnie włosy ścięte na boba, ich przód prawie sięga ramion.
  Na nosie okulary-nerdy od Furli.


  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:  
  Szybka odpowiedź

  Użytkownik: 
             

  Wygaśnie za Dni
   
     Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 1,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10