• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Off-topic » O Nas » Kącik bronioznawczy
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Zaczarowana Kukiełka

  Godność: Dyster
  Wiek: Wizualnie 16 lat.
  Rasa: Marionetka
  Wzrost / waga: 101 cm 16 kg
  Aktualny ubiór: Skórzane, brązowe, lekko powycierane spodnie, wojskowe buty, półcienny chlebak noszony paskiem na skos przez pierś.
  Pod ręką: Broń, chlebak.
  Broń: Dwa długie sztylety przy pasku.
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Dołączył: 03 Kwi 2016
  Posty: 39
  Wysłany: 8 Kwiecień 2016, 02:23   Kącik bronioznawczy  

  Witam Cię serdecznie w nowym temacie :D

  W związku z tym, że czasem są na forum zdarzają się osoby, które interesują się historią wojskowości i/lub bronią i uzbrojeniem postanowiłem dodać ten temat.

  Zatem, jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie broni (białej, palnej, kombinowanej, itd.) jej działania, balistyki, ran jakie zadawała lub konstrukcji pytaj śmiało, z przyjemnością postaram się na nie odpowiedzieć.
     Ludożerca

  Godność: W świecie ludzi: Caspian Grizzled. | Dla wtajemniczonych: Wilk aka Mr. Wolf
  Wiek: Wizualnie jakieś 28 lat.
  Rasa: Cyrkowiec.
  Lubi: Ludzi, a najbardziej tych pozbawionych kośćca.
  Nie lubi: Nieposłuszeństwa.
  Wzrost / waga: 180 | 71 kg
  Aktualny ubiór: Biała koszula, niezapięta na dwa ostatnie guziki przy szyi, wąskie, materiałowe spodnie.
  Znaki szczególne: Dolne i górne kły wydłużone.
  Zawód: Pożeranie ludzi zawodowo; właściciel firmy kredytowej; sponsor.
  Pan / Sługa: - / -
  Pod ręką: Drewniana laska, paczka papierosów, zapalniczka.
  Broń: Laska.
  Stan zdrowia: Kuleję na jedną nogę.
  Dołączył: 11 Gru 2014
  Posty: 100
  Wysłany: 8 Kwiecień 2016, 21:39     

   Witaj! Skoro już temat jest, to warto by go troszkę rozruszać. Trochę mi zajęło zebranie się do tego, bo jakby nie patrzeć ciężko jest nagle zacząć rozmowę, jeżeli (w moim wypadku) nie ma się zielonego pojęcia o temacie.
   Zacznijmy na spokojnie: Masz jakieś doświadczenie z bronią? Jakąkolwiek, czy to białą, czy palną. Jak tak to z jaką dokładnie i w jaki sposób? ( :
  _________________
  Zaczarowana Kukiełka

  Godność: Dyster
  Wiek: Wizualnie 16 lat.
  Rasa: Marionetka
  Wzrost / waga: 101 cm 16 kg
  Aktualny ubiór: Skórzane, brązowe, lekko powycierane spodnie, wojskowe buty, półcienny chlebak noszony paskiem na skos przez pierś.
  Pod ręką: Broń, chlebak.
  Broń: Dwa długie sztylety przy pasku.
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Dołączył: 03 Kwi 2016
  Posty: 39
  Wysłany: 9 Kwiecień 2016, 02:33     

  Cześć Wilku,
  Jeśli chodzi o broń to doświadczenie (zarówno teoretyczne jak i praktyczne) mam całkiem spore.
  Może zacznijmy od teoretycznego. Otóż z wykształcenia jestem historykiem wojskowości a specjalizuję się w bronioznawstwie* i na chwilę obecną jestem jednym z niewielu licencjonowanych bronioznawców w Polsce (choć w Polsce ów suplement do dyplomu to i tak nie ma znaczenia). Dodatkowo pozostaję do stałej dyspozycji szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości jako biegły sądowy w tej dziedzinie. Licencjat pisałem o rozwoju szabli polskiej, dyplom MA uzyskałem broniąc pracy o medycynie pola walki w dobie wojen napoleońskich, a obecnie pisze na swojej Alma Mater dysertację o przemianach w doktrynach wojennych Imperium Osmańskiego w okresie od upadku Konstantynopola do wojny krymskiej. W Polsce na „gościnnych występach” prowadziłem wykłady o tematyce bronioznawczej (obecnie zakończyłem cykl).
  Jako ciekawostkę podam fakt, że w swoim czasie popełniłem artykulik o wilkołakach i srebrnych kulach który można przeczytać tu:

  Srebrna kula, czyli wilkołak zdechł ze śmiechu

  Przejdźmy teraz do praktyki. Poza tym, że część ze swoich najlepszych lat spędziłem w „koszarach” zwiedzając przy okazji Afganistan** i wchodząc w posiadanie kilku blizn, jestem jeszcze myśliwym i mam przyjemność posiadać broń do ochrony osobistej (choć obowiązkowe zdawanie co 5 lat testów psychiatrycznych nie jest już takie przyjemne).
  Jeśli idzie o broń białą to od dziecka uczyłem się jeździć konno i walczyć szablą (najpierw pod srogim okiem pradziadka, który za konie uznawał tylko ogiery i nie odpuszczał mi nawet jeśli nauka zaczynała się o piątej nad ranem a kończyła o północy) a następnie od nauczycieli fechtunku. Dodatkowo uczyłem się jeszcze strzelać z łuku pieszo i z końskiego grzbietu. W efekcie czego dziś całkiem nieźle posługuję się „Królową Polskiego Oręża” (choć nie w sposób sportowy) oraz strzelam z łuku w obu wypadkach tak pieszo jak i z konia. W związku z tym, że poniekąd do broni białej zaliczają się również sztuki walki wręcz to przyznaję się do posiadania czarnego pasa w judo (2 dan), dobrej znajomości wojskowej „krav magi” oraz combat 56 i w stopniu podstawowym JTF.

  To chyba tyle. Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie w miarę wyczerpująco.
  * Specjalizację mam zrobioną również w dziedzinie archiwistyki, choć prawdę mówiąc z konieczności albowiem studia zaczynałem w Polsce i na licencjacie musiałem coś wybrać, a że na nauczyciela szkolnego się nie nadaję wybrałem archiwistykę.

  ** Byłem głupim dzieciakiem i chciałem zostać bohaterem, jak ci wszyscy żołnierze na filmach akcji. Jednak już pierwszego dnia zrozumiałem, że świata nie uratuję. Jakieś dziesięć dni później zrozumiałem, że herosem z filmów akcji nie zostanę. Około siedemnastego dnia zrozumiałem, że nie uratuję nawet tego co chciałbym ratować. Po miesiącu pobytu starałem się już ratować to co można.
  Noel
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 9 Kwiecień 2016, 12:09     

  Dyster, pytałeś się mnie pewnego pięknego dnia, czemu Kutuzov. Powiadam, Nie od generała, a od krążownika artyleryjskiego. Może cię to interesuje, bo istnieje o nim bardzo fajny film na yt:

  https://www.youtube.com/watch?v=kjI4W19cQGs
     Biały Królik

  Godność: Zoe Liari
  Wiek: 20 lat
  Rasa: Lunatyczka
  Lubi: przygody, pojedynki, słodkości
  Nie lubi: deszczu
  Wzrost / waga: 170cm/60kg
  Aktualny ubiór: ogrodniczki, beżowa koszula, trzewiki, włosy zaplecione w warkocz
  Znaki szczególne: pobliźniona prawa ręka
  Zawód: poszukiwaczka przygód
  Pod ręką: Irys, słodkie bułki
  Broń: miecz - Irys
  Nagrody: Umbraculum, Krwawa Broszka, Bezdenna Sakwa, Zegarmistrzowski Przysmak (x2)
  Stan zdrowia: drobne zadrapania i siniaki na całym ciele
  Dołączyła: 23 Mar 2016
  Posty: 142
  Wysłany: 9 Kwiecień 2016, 20:16     

  Wow, Dyster, to naprawdę imponujące - też chciałabym kiedyś mieć tyle wiedzy i doświadczenia w jakiejś dziedzinie!
  Moje pytanie może nie dotyczy konkretnie broni białej, ale bardziej walki nią, a właściwie - jak to zgrabnie i w miarę poprawnie opisać? Znasz może jakieś źródła gdzie jest to przystępnie wyjaśnione, może z ilustracjami? Bo szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie, żebym czytała dużo książek w których walki mieczami itp. byłyby jakoś szczególnie dynamicznie opisane i dlatego mnie to męczy - jak ciekawie opisać pojedynek, żeby to miało jednocześnie ręce i nogi?
  Poza tym to nie wiem kompletnie nic o żadnym rodzaju broni, zawsze chciałam nauczyć się strzelać z łuku ale jakoś nie było możliwości. Więc moje zainteresowanie ogranicza się do przeglądania tego bloga, którego swoją drogą polecam: http://art-of-swords.tumblr.com/
  Zaczarowana Kukiełka

  Godność: Dyster
  Wiek: Wizualnie 16 lat.
  Rasa: Marionetka
  Wzrost / waga: 101 cm 16 kg
  Aktualny ubiór: Skórzane, brązowe, lekko powycierane spodnie, wojskowe buty, półcienny chlebak noszony paskiem na skos przez pierś.
  Pod ręką: Broń, chlebak.
  Broń: Dwa długie sztylety przy pasku.
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Dołączył: 03 Kwi 2016
  Posty: 39
  Wysłany: 10 Kwiecień 2016, 04:14     

  Noel, dziękuję za link. Faktycznie ciekawy program.

  Witaj Zoe,

  BARDZO CIEKAWA TA STRONA. DZIEKUJĘ.

  Poza tym dziękuję za miłe słowa :) Powiem Ci, że przy odrobinie pracy i zainteresowania można osiągnąć wszystko. Zatem, jeśli jakiś temat szczególnie Cię interesuje to zgłębiaj go, poświęć mu chwilę czasu i wysiłku a gwarantuję Ci, że szybko zostaniesz w nim specjalistką. Pamiętaj, pasja jest po to by ją rozwijać. Jeśli dziś brak Ci np. pieniędzy na jej rozwijanie zawsze możesz o niej poczytać, zostać teoretykiem a gdy pojawią się pieniądze zostaniesz praktykiem z ogromną wiedzą teoretyczną.
  Nie ważne czy temat jest poważny czy dziecinny, ważne by był Twój. Aby daleko nie szukać mam kolegę, który specjalizuje się w biorobotyce i układach ruchowych a celem jego życia jest zrobienie robopsa do eksploracji innych planet, koleżankę, która specjalizuje się w demonologii słowiańskiej bo kiedy była mała miała psa o imieniu Leszy i zaczęła badać skąd to dziwne imię. W kręgu kolegów mam też takiego jegomościa (choć ze względu na słuszny rozmiar można go liczyć jako trzy osoby), który uwielbia czekoladę, jest historykiem czekolady, mistrzem cukierniczym a firma Lindt płaci mu straszna kasę za objadanie się czekoladkami i kręcenie nosem.
  Jak widzisz każda z tych osób miała jakąś pasję. Jeden patrzył w gwiazdy, druga w słowiańskie zaświaty a trzeci uwielbiał się objadać słodyczami. Zatem wszystko przed Tobą.

  Ale wróćmy do tematu.
  Jeśli idzie o walkę bronią białą i ilustracje to na początek proponuję zapoznać się z działami takich ludzi jak:
  - Hans Talhoffer - „Alte Armatur und Ringkunst”
  - Johannes Liechtenauer - „Kunst des Fechten”
  - Fiore de Cividale - „Flos Duellatorum”
  - Joachim Meyer - „Kunst des Fechten”
  Jeśli z jakichś względów nie będziesz mogła do nich dotrzeć a będziesz chciała do nich zerknąć to daj znać – wyślę Ci mailem. Niestety problemem jest to, że są one po niemiecku lub angielsku. Zasadniczo ilustracje są dość dokładne a w połączeniu ze znajomością (nawet bardzo podstawową) jakiejkolwiek sztuki walki łatwo jest je przenieść na działanie dynamiczne. Poza tymi historycznymi są też nowsze publikacje np.: podręcznik walki szablą wydany przez Signum Polonicum a także podręczniki uwspółcześnione np.: filmy szkoleniowe na podstawie „Kunst des Fechten” Lichtenauera (tych niestety nie posiadam).
  Kiedy już pokrótce omówiliśmy podręczniki przejdźmy do opisu walki.
  Zasadniczo walka na miecze (lub jakąkolwiek broń białą) jest żywiołem samym w sobie, który opisać jest równie trudno jak obraz skaczących po drewnie płomieni, strzelających w powietrze iskier tańczących na wietrze czy uczucie jakie odczuwasz gdy w ciepły, słoneczny poranek pijesz chłodną źródlaną wodę wprost ze strumienia, gdy wkoło pachną dojrzałe zboża i kwiaty a wiatr rozwiewa Ci włosy. Możesz próbować ubrać ruch w słowa ale jest to bardzo trudne. Problem polega nie w dokonaniu opisu a w plastycznym przedstawieniu go tak by osoba, która go czyta czuła i widziała to samo co Ty. Poza tym każda prawdziwa walka sprowadza się do jednego – jak najszybszego zabicia lub wyeliminowania przeciwnika. Zatem nadrzędnym celem staje się skuteczność a nie piękno ruchów. Zwróć uwagę, że większość pisarzy książek fantasy nigdy nie miała miecza w ręku a jeśli już miała, to nie miała pojęcia jak go poprawnie używać. Dla takich osób walka na miecze przypomina balet. Piszą oni coś w stylu:

  „Stanęli naprzeciw siebie. Dawny „mistrz” Pimpuś Sadełko i jego zdradziecki uczeń Picuś Oszczynoga. Mistrz ostrożnie sięgnął po miecz, uczeń zrobił to samo. Obaj wyciągnęli miecze i zaczęli się obchodzić wkoło sprawdzając swe siły. Pierwszy zaatakował Picuś. Krzyknął i doskoczył do dawnego mistrza. Stal uderzyła w stal, aż posypały się iskry. Mistrz przeważył ostrze i ciał płasko ale dawny uczeń wykonał szybką ripostę, która jednak chybiła celu. Wyprowadził jeszcze jedno popchnięcie po ostrzu przeciwnika ale i to nie wbiło się w ciało. Picuś odskoczył zatem wykonując obrót w powietrzu a gdy znalazł się ponownie naprzeciw adwersarza wykonał paradę z pół-piruetem przenosząc ciężar głowni na prawo i wykorzystując nogę zakroczną wykonał cięcie zamachowe z biodra ucinając przeciwnikowi głowę”.

  Opis walki jest na tyle zawiły i mało zrozumiały, że równie dobrze mógłbym napisać go w języku suahili lub innym z rodziny bantu. Po pierwsze zobacz ile w nim niepotrzebnych ruchów. Po drugie wychodzi na to, że Picuś walczył z manekinem bo kiedy wirował w obrotach i odskokach rzeczony oponent stał i czekał na śmierć. Niby całość fabularnie składa się do kupy ale pomyśl co Ty byś zrobiła na miejscu Picusia lub Mistrza? Jak byś się zachowała? Ja na ten przykład w czasie gdy „mistrz” sięgał po miecz doskoczyłbym do niego i wyłupił mu oczy. Amen. Po walce.
  Pamiętaj, że wyjęcie miecza to ostateczne rozwiązanie bo wtedy wszystko zaczyna zależeć od umiejętności i szczęścia. W walce, która rozgrywa się na śmierć i życie nie ma zasad "fair play” a całe starcie musi trwać jak najkrócej, inaczej walczący umrą na serce ze zmęczenia zanim się pozabijają.
  Najbardziej plastyczny opis uzyskasz wtedy gdy będziesz pamiętać o tym, że:
  - walczący to dwie żywe i czujące istoty o pewnych określonych umiejętnościach
  - nie możesz faworyzować żadnego z walczących bohaterów bo będzie jak w bajce o walczących wilkach („Który wilk wygrywa? Ten którego karmię”). W tym wypadku musisz karmić oba wilki.
  - pamiętaj, że podczas tego pojedynku postacie walczą na śmierć i życie
  - w prawdziwym starciu nie ma zasad fair play (chyba że postać jest wspaniałym idealistą, adeptem na heroicznego bohatera lub zwykłym idiotą)
  - musisz opisywać ruchy prosto i zrozumiale bo nie każdy zna się na szermierce i nazwach manewrów (najlepszym przykładem jest „Wiedźmin” gdzie co walka to parada, finta itd.)
  Niech pojedynek będzie krótki i wartki, bez nadmiernego baletu. Jeśli postać wykonuje jakiś manewr postaraj się też wejść w jego przeciwnika. Zobacz jak on widzi poczynania bohatera i stosownie opisz jak na nie reaguje.

  Mam nadzieję że pomogłem choć troszkę :D
     Biały Królik

  Godność: Zoe Liari
  Wiek: 20 lat
  Rasa: Lunatyczka
  Lubi: przygody, pojedynki, słodkości
  Nie lubi: deszczu
  Wzrost / waga: 170cm/60kg
  Aktualny ubiór: ogrodniczki, beżowa koszula, trzewiki, włosy zaplecione w warkocz
  Znaki szczególne: pobliźniona prawa ręka
  Zawód: poszukiwaczka przygód
  Pod ręką: Irys, słodkie bułki
  Broń: miecz - Irys
  Nagrody: Umbraculum, Krwawa Broszka, Bezdenna Sakwa, Zegarmistrzowski Przysmak (x2)
  Stan zdrowia: drobne zadrapania i siniaki na całym ciele
  Dołączyła: 23 Mar 2016
  Posty: 142
  Wysłany: 10 Kwiecień 2016, 11:57     

  Haha, cieszę się że mogłam podrzucić jakiś ciekawy link. x)
  Co do Twojej odpowiedzi - dziękuję, jest aż nadto wyczerpująca! To moje pytanie zrodziło się też właśnie z tego, że ostatnio zaczęłam ponownie czytać sobie sagę o Wiedźminie i chociaż opisy walk brzmią bardzo dynamicznie jak na mój amatorski gust, to zarazem kompletnie nic z nich nie rozumiem. Okej, piruet czy półobrót - to jestem w stanie jakoś sobie wyobrazić. Ale jak dokładnie wygląda parada? Czym jest ten sinister (nie mogę wyrzucić tego słówka z głowy, haha)? To mnie właśnie męczy, więc będę chyba musiała się jednak zagłębić w temat.
  Więc, w każdym razie, dzięki. Odezwę się na pw o książki jak coś. ;3
  Whisper
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 20:52     

  Jak zawsze Dysiu, jestem z Ciebie dumna!
  Sama też troszkę znam się na wojskowości (bo mnie cierpliwie uczysz) i powiem tak: Jak zwykle temat fantastycznie wyczerpany.
  Mam nadzieję, że z pytaniami zgłosi się więcej osób :D
  ZACHĘCAM!
     Oaza Spokoju

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Charles Belladonna Verbascum
  Rasa: Kapelusznik
  Lubi: wszystko, wszystkich, ( nie licząc wyjątków, patrz: niżej)
  Nie lubi: Nierówności, rodu Rosarium, ludzi będących jednocześnie złymi i zdrowymi psychicznie
  Wzrost / waga: 183 cm/ 63 kg
  Aktualny ubiór: Zielony cylinder schowany pod ubraniem , włosy zaplecione w swoje warkocze, znowu szara bluza i kaptur
  Zawód: Elektryk (?) Amator (?)
  Pan / Sługa: jakakolwiek służba jest sprzeczna z zasadami moralnymi Charlesa
  Pod ręką: podniszczone MP3, talia kart, mały zegarek, ładowarka do MP3, srebrna łyżka, rzeczy, które chowa jego cylinder...
  Broń: szpada zwana Dziurawcem
  Bestia: rawnar wody, Kapeluterek
  Nagrody: Bursztynowy Kompas, Czarodziejska Wstęga, Zegarmistrzowski przysmak
  Stan zdrowia: siniak na potylicy, krwotok z nosa
  SPECJALNE: Moderatoświr, Mistrz Gry
  Dołączył: 06 Kwi 2015
  Posty: 530
  Wysłany: 19 Maj 2016, 10:37     

  Dyster, szybkie pytanko - chciałbyś mi pomóc potworzyć zbroje? Chciałbym, aby oprócz epickości były też funkcjonalne itp. Jak zrobię, to podeślę Oleandrowi i jeśli je zaakceptuje, to może będą kanoniczne @u@
  _________________
  - (Music theme )
  (Psychika Charlesa w dużym skrócie )
     Zwierzomachina

  Godność: Alkis
  Wiek: Około 30 lat
  Rasa: Mało zabawny Cyrkowiec
  Lubi: Surowe mięso, szum wiatru, latać, polować, ścigać uciekające ofiary, obserwować, naśladować dźwięki
  Nie lubi: MORII i wszystkiego co z nią związane
  Wzrost / waga: 195 cm / 109 kg (na czczo)
  Aktualny ubiór: Przepaska biodrowa, karwasze i nagolenniki (z grubej skóry). Głowę i plecy osłania stalowy hełm specjalnej konstrukcji. Wzmocnienie na brzegach skrzydeł.
  Znaki szczególne: Ptasi łeb, wielkie i mocne skrzydła, blizny na całym ciele po stoczonych walkach o pożywienie i postrzałach
  Zawód: Drapieżnik
  Pod ręką: Tęczowy kamyk na sznurku
  Broń: Szpony i dziób
  Stan zdrowia: Konający
  Dołączył: 23 Kwi 2016
  Posty: 66
  Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 03:06     

  Nie ma problemu, z przyjemnością. Czy mail ze sztyletami i resztą dotarł ?
  _________________


     Zwierzomachina

  Godność: Gregory
  Rasa: Cyrkowiec - sęk w tym, że nie wygląda
  Lubi: Wszystko, od czego mózg brzęczy a neurony skrzą
  Nie lubi: NICH, ludzi fałszywych, psów wszelkiej maści
  Wzrost / waga: 161 cm / 80 kg
  Aktualny ubiór: przyduże spodnie na szelkach, podkoszulek, gruba warstwa potu
  Znaki szczególne: Metalowe paznokcie, mechaniczne skrzydła
  Zawód: Performer cyrkowy, najemnik
  Pod ręką: trochę pieniędzy, paczka papierosów, telefon komorkowy bez karty SIM
  Broń: kastet
  Stan zdrowia: ciało zdrowe, zaś po mózgu stepuje depresja
  Dołączył: 27 Gru 2015
  Posty: 244
  Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 08:07     

  Och, mam szczerą nadzieję. Ale nie lubie zbytnio drogi e-mailowej, no nigdy nie wiesz, co i czy w sumie doszło @,@. Mam już drugą serię obrazków, podeśle ci też o.o

  Swoją drogą, zainteresował mnie opis pojedynków na miecze, jaki sprezentowałeś Zoe. Zastanaiam sie, czy na podobnych zasadach można opisać pojedynek strzelecki. Albo magiczny - choć to jest raczej dygresja poza tematem. I pytanko osobiste - jeśli oglądasz anime lub niektóre gry, albo coś podobnie przesadzonego, jak sie czujesz, gdy postaci uzbrojone w gigantomańskie mieczyska i panienki odziane w trzy blaszki na krzyż zwane "zbroją" nagle, dla przykładu palną w środku walki dramatyczny monolog? Akceptujesz to jako część świata przedstawionego, czy burczysz pod nosem "co za debile. Powinni być martwi i to lata temu. Tak sie nie robi!" w kierunku ekranu? Moźe to brzmi dziwnie, ale skoro całkiem sporo ludzi czepia sie dźwięków lasera i eksplozji w Star Wars, to moźe masz podobnie? :p
  _________________

  Gregory theme
  Psychika Grzesia w skrócie
     Zwierzomachina

  Godność: Alkis
  Wiek: Około 30 lat
  Rasa: Mało zabawny Cyrkowiec
  Lubi: Surowe mięso, szum wiatru, latać, polować, ścigać uciekające ofiary, obserwować, naśladować dźwięki
  Nie lubi: MORII i wszystkiego co z nią związane
  Wzrost / waga: 195 cm / 109 kg (na czczo)
  Aktualny ubiór: Przepaska biodrowa, karwasze i nagolenniki (z grubej skóry). Głowę i plecy osłania stalowy hełm specjalnej konstrukcji. Wzmocnienie na brzegach skrzydeł.
  Znaki szczególne: Ptasi łeb, wielkie i mocne skrzydła, blizny na całym ciele po stoczonych walkach o pożywienie i postrzałach
  Zawód: Drapieżnik
  Pod ręką: Tęczowy kamyk na sznurku
  Broń: Szpony i dziób
  Stan zdrowia: Konający
  Dołączył: 23 Kwi 2016
  Posty: 66
  Wysłany: 9 Czerwiec 2016, 18:46     

  Zacznijmy zatem od początku.
  Co do pojedynku strzeleckiego to oczywiście można go ciekawie opisać, choć ze względu na małą ilość ruchów potrzebnych do obsługi współczesnej broni palnej (chyba, że to początek XIX wieku albo adwersarze mają broń czarnoprochową, którą muszą ładować po każdym strzale) nie ma tu raczej wielkiego pola do popisu. Oczywiście, można zrobić pojedynek między dwoma rewolwerowcami i opisać świszczące kule przelatujące ledwie o cal lub dwa od nich, ale to oznacza, że na placu w przysłowiowe „samo południe” stanęły dwie fafuły, które nie potrafią strzelać.
  W pojedynku dwóch strzelców wyborowych ważne są raczej emocje, które towarzyszą Ci przed ściągnięciem spustu. To raczej planowanie, symulacja działań przeciwnika, rozpoznanie terenu, dobranie pozycji i odpowiednie maskowanie grają główną rolę. Strzał to efekt końcowy. W pojedynku strzeleckim zwykłych żołnierzy liczy się to, kto kogo zasypie kulami na tyle skutecznie by zabić. Tu mogą latać kule odłupując korę z drzew, ryjąc ziemię i rykoszetując na kamieniach. Tu kule mogą rozrywać ciała, rozłupywać kości i szarpać jelita. Tu liczy się akcja. Dużo, szybko, głośno i musi być czuć dym i zapach prochu w tekście. Pamiętaj, że magazynek to rzecz względna. Kończy się wtedy gdy trzeba podnieść napięcie. Zatem jeden kałasznikow ma sto naboi w magazynku a drugi jedynie pięć (przy czym oba należy uznać za załadowane „do pełna”).
  A co z magią? Magia to takie połączenie broni palnej i broni białej. Jeden mag to fechmistrz i strzelec wyborowy. Wie jak pchnąć magią na tyle subtelnie by zabić i jednocześnie pozostać niewykrytym. Inny mag to taki typowy rębajło. Kula ognia w lewo, lodowa nawałnica w prawo, pomór za siebie i fala paniki przed sobą. Dla niego jak dla żołnierza na polu bitwy liczy się efekt a nie subtelność.
  Jak już wcześniej mówiłem, tym co decyduje o ciekawości pojedynku jest sympatia autora tekstu do postaci. Nie może być tak, że jeden z magów lub strzelców jest epickim bohaterem, któremu grecki Herakles może buty czyścić, a drugi to zezowaty pół-debil nad którym kontrolę umysłową może przejąć dojrzała rzepa. Przeciwnicy mogą się różnić umiejętnościami jak dzień od nocy. Jeden może być mistrzem a drugi amatorem, ale trzeba pamiętać, że mistrzowie, właśnie z tego powodu, że są mistrzami, są przewidywalni i poruszają się utartym schematem. Amator jest bardziej niebezpieczny, bo nigdy nie wie się do końca co właściwie zrobi. Zatem niech w walce każdy z nich da z siebie wszystko. Niech przeciwnicy wysilą tak ciało, jak i mózg. Wtedy taka walka jest interesująca.

  Co do monologów.
  Powiem Ci, że choć brzmi to dziwnie, to jest mi to obojętne. Z doświadczenia wiem, że za każdą walką, każdym zbrojnym starciem, każdą potyczką z przeciwnikiem idzie stres i kop adrenaliny. On sprawia, że nagle robi Ci się zimno albo gorąco, że serce zaczyna bić szybciej, że czas reakcji się zmniejsza. Sprawia też, że zaczynasz zachowywać się dziwnie. Wszechogarniający strach o wszystko co znacz, kochasz, pamiętasz i o czym myślisz. Przez głowę przebiega Ci tysiące myśli. Co będzie z rodziną, co powiedzą znajomi, dziewczyna, przyjaciele, co będzie z domem, co się stanie np. z ulubionym zwierzakiem itd. Każdy impuls elektryczny który przebiega przez dendryt, akson i synapsę wzmaga stres i strach. Aż w końcu docierasz na pole walki. Kule świszczą, gdzieś coś wybuchło, hałas, krzyki. Stres osiąga temperaturę bliską wrzeniu a to powoduje reakcję.
  Pamiętaj, że w większości wypadków dramatyczne monologi podczas starć spotyka się w anime. Filmach, które wydała na świat kultura, której przedstawiciele przez setki lat przyjmowali śmierć z zimną krwią. Ilu samurajów bało się śmierci i otwarcie o tym mówiło? Prawdopodobnie niewielu lub żaden. Taka kultura. Ale stres to natura, on ma w nosie kulturę i sztukę i zawsze wyjdzie na wierzch. Czasem w nadmiernym okrucieństwie w trakcie walki, czasem w nagłym ataku paniki, a czasem w heroiczno-dramatycznym monologu. Taka jest ludzka natura. Dlatego staram się traktować takie monologi z przymrużeniem oka.
  Ale i ja nie jestem idealny. Czepiam się potwornie uzbrojenia, fizyki, budowy pancerzy itd. Oczy mi krwawią jak widzę jakiegoś „true gangsta” o twarzy i reszcie ciała w kolorze czekolady, który mając np. pistolet Desert Eagle kalibru .50 AE trzyma go w położeniu horyzontalnym i strzela sobie w najlepsze uznając odrzut za niebyły. Denerwuje mnie zasada nielimitowanej amunicji w trakcie strzelanin w filmach, bo przypomina stary ruski dowcip:
  „- Wadim, ile masz naboi ?
  - Dwa!
  - No to strzelaj!
  - Ra ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta taaaa ….”

  Zatem generalnie Whisper nie ma ze mną łatwo, bo nie raz 3-4 razy powtarzam jedną scenę piekląc się przez 15 minut bo np.: Bohaterski żołnierz piechoty morskiej z planety USA, strzela w najlepsze z zabezpieczonej broni. Pal licho, że magazynek miał 30 naboi (plus jeden w lufie) a facet oddał z niego 84 strzały bez przeładowania. Pal licho, że broń nie ma odrzutu. Ale żeby prowadzić skuteczny ostrzał z zabezpieczonej broni zabijając przy okazji kilkanaście osób? To tylko Amerykanie potrafią.
  _________________


  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:  
  Szybka odpowiedź

  Użytkownik: 
             

  Wygaśnie za Dni
   
     Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10